Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

Mauric

Naivní, okaté a až na pár slibných momentů bezbřeze nudné. Přišlo mi, že je film točen pro lidi, kterým činí problém spočítat tři krát devět. Myšlenka: 95%, kvalita převedení na filmová plátna: 40%. ()

Patrik256

Rozpočet_ 18 milionov dolarov // Tržby_ 33.9 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 4 301 358 Kč // Diváci v ČR_ 32 205 // Tržby v USA*_ 20.4 miliona dolarov ()

Warle

The Circle může sloužit jako učebnicový příklad toho, kam se můžeme dostat v rámci několika příštích let. Vyzní to ode mě asi dost kriticky, ale dnešní generace (včetně mě) se od sociálních sítí nemůže odtrhnout a k podobnému závěru, ve kterém bude vše monitorováno by mohlo s klidem dojít. Jestli to je správně, nebo ne si musí každý posoudit sám. Film jako takový je solidní, ale končí v momentě, kdy se mohl teprve pořádně rozjet. Emma Watson je ale stále cool. 55%. ()

Paldiny

Aj vy to máte radi, keď sa prechádzate po prírode, v ušiach znejú svrčky, nad hlavou poletujú vtáčiky a medzi nimi lieta dron ? The Sircle je podnetný film, rozpráva o tom ako sa súkromie stáva vecou minulosti a vy bez toho, aby ste s tým súhlasili, alebo o tom vôbec vedeli, žijete v priamom prenose. Ale keď tak nad tým rozmýšľam, CSFD tento projekt vlastne už predbehla. Kde inde si pozriem kto je aktuálne pripojený, aký film či čí profil si zrovna prezerá, koľko razy do týždňa ma navštívi, ako virtuálneho obľúbenca si pridá či vyradí, moju poštu prečíta, vymaže, alebo ju niekomu prepošle. Počkať, na tom poslednom treba ešte zapracovať. Ako vravím, podnetný film, dnes už skôr realitou. ()

Prochy38

Moc pěkně zpracovaná vize kurevsky blízké budoucnosti a všech jejich rizik. E. Watson tradičně skvělá. Ale nedá se říct, že by zde nějak vyčnívala, naopak. Veškeré hlavní i vedlejší role naprosto šlapou a já si právě dost užíval tento herecký koncert. Téma jasně dost aktuální a dost dobře vyobrazené. Parádní práce. Hlavně by se to mělo pouštět od 7mé třídy nejméně jednou ročně. ()

Jaro_slav

Teenage orwellovka plná logickejch děr zakončená docela nepitomou pointou. Ale beztak to bylo dostatečně nudný na to, aby člověka napadlo, oč zajímavější by asi bylo pokračování s Emmou Watson a Karen Gillan ve společný domácnosti. ()

MiaMahoney

„Jakmile to jen půjde, budu první, co se nechá očipovat. Jsem digitální člověk!“ prohlásil nedávno zcela transparentně jedem kapitální mamrd (pardon, vizionář) ve svém obvyklém záchvatu akutního kokotismu, než se jal dosírat a přeměňovat na zrovna takový Circle jednu fajnovou undergroundovou společnost, ve které moje maličkost bóchala. No, tak u toho být nemusím, shodli jsme se oba, jen on o něco dřív a já už jej nestihla vzít po palici Orwellem, který se dozajista v hrobě obracel při premiéře tohoto filmu. Vážení a milí, tohle už není prdel nebo snad dystopie, nad kterou mávnete rukou, tohle je okno do blízké budoucnosti, otevřené natolik dokořán, že jím prolezete, ani nevíte jak. A ještě to provedete zcela dobrovolně a pod falešnou maskou tvorby lepšího, bezpečnějšího, transparentnějšího, pohodlnějšího a zdigitalizovaného světa. Svoboda je vedle zdraví to nejcennější, co máme, takže pokud necháme Velkého Bratra páchat na nás tyhle sviňárny, mezi tajemství a lži dosadíme rovnítko díky systematickému výplachu gůgloidních šmíráckých a naoko přátelských korporací, plných na méně přemýšlející jedince působících hesel typu „šéring is kéring“, budeme se monitorovat navzájem v přesvědčení, že pomáháme (ano, skutečně pomáháme, ale pouze několika vysoce postaveným zmrdům k ještě lepšímu korytu), pak pohrdáme svobodou a můžeme to rovnou zabalit, neb jsme jako společnost dospěli do bodu totální degenerace. Technika, stejně jako oheň, je dobrý sluha, ale zlý pán a měli bychom se začít kurva snažit, aby tím sluhou zůstala. Bohužel, nejmladší generace je otrokem digitálního světa a její neúnosné spotřební chování a pohodlnost jen vytváří závislost na technologiích a věřím, že pod příslibem zjednodušení jejich už tak jednoduchých běžných činností, nasypou Velkému Bratrovi do chřtánu veškeré své osobní údaje a kde byla technika jako sluha…! A nejsou to jen nejmladší generace, ale častokrát i jejich rodiče, u kterých se zadařilo s řádným konzumním brejnwošingem. Vyvíjejí se zbytečná, předražená zařízení a aplikace pro „chytré, moderní a pomalu bezkontaktní rodičovství“, protože věnovat se potomstvu už nefrčí, žeáno! Fejsbukové matky tlachající sračky a vyměňující si mimibazarové tipy, tatíci po příchodu z korporátu smažící onlajnovky nebo si posílající intimní fotky s kyberštětkami, fakani nonstop na tabletu provádějící bůhvíco a bůhvíským. Stezka odvahy pro ně znamená jít na hajzl, kde nedosahuje wifi, výlet s rodiči do přírody je pojem z dob fosilizace plavuní… Svět pozbývá smysl pro předávání hodnot, lidskost, vřelost a spěje k uniformnímu paskvilu, kde je empatie sprosté slovo, emoce se omezují jen na trapně okázalé vyvěšování vlajek na profilovky po teroristických útocích, ale hlavně, že kvanta pičovin se sdílejí, lajkují a posílají do cloudu. On se ale brzo ten mrak přesytí a dá nám to zpětně sežrat takovým lijákem, že se všichni sdíleči a zastánci transparentnosti a nuceného digitálního pokroku za každou cenu poserou a dobře jim nebude… Jsme otroci degenerativního systému, ať si to přiznáme, nebo ne. Už nyní nám nenápadnými kroky zaměstnavatelé diktují své ideje, které máme všichni povinnost sdílet – prázdná slova a hesla a falešné korporátní hodnoty, jako bychom sami neuměli přemýšlet a nevěděli, jak efektivně pracovat. Je děsivé, jak jsou kvalitní zaměstnanci tlačeni ke stádovitosti a nepochybuju, že by se korporace byla schopna i zdravého a šikovného pracanta zbavit pouze proto, že nemá v podpisu e-mailu některé z těch super hesel! Doba, kdy k práci a fungování v běžném životě budeme potřebovat profil na sociální síti tak, jako potřebujeme k zaměstnání bankovní účet, mě děsí a pakliže jednou nastane, balím pět švestek a odjíždím cvičit jógu a pěstovat rýži někam na Bali… Film měl pár do očí bijících děr a dějově taky mohl být trochu zajímavější a zpracovaný odvážněji, ale coby varovná ukázka toho, kam se řítíme (kořen slova řiť), je naopak výborný. Otázkou zůstává, zda v takové naivní Emerice vůbec někdo pozná, že jde o varování, a ne propagaci toho, jak senzačně vyspělá společnost jsme a jak existují firmy, kterým záleží na našem dobru nejen v práci, ale i v soukromí, protože se nám přece starají o zábavu (organizovanou), zdraví (s čipem v těle) i bydlení (ve sterilním kampusu). Bohužel jsem také čekala, že poněkud prkenná Hermelína, u které se zdálo, že se jí praktiky toho hnusného korporátu příčí, ve finále organizaci rozloží na prvočinitele, nasere „vizionářům“ na jejich mahagonové stoly a se vztyčeným prostředníčkem odejde vstříc zapadajícímu rudému circlu. Žel, namísto toho se z ní stala vypláchnutá korporátní fanatička spokojeně šérující své (ne)soukromí skrz 5 monitorů do lačného éteru tvořeného stejně postiženými jedinci. Hanksovi to hraní šlo natolik dobře a věrohodně, že jsem si na něm nemusela představovat ani ten černý rolák a lennonky. Byť by z toho šlo vytěžit více, dávám za 4 spolu se vzkazem: lidi, proberte se a vytáhněte palice z cloudu; svět je totiž pořád ještě kolem vás a neomezuje se jen na jedničky a nuly. () (méně) (více)

Henry007

"Čeho se nejvíce bojíte?" - "Nenaplnění potenciálu." Ironické, že tato hláška padla už v traileru. Námět filmu měl opravdu potenciál. Snímek mohl postihnout neduhy doby, otázku soukromí, velkých korporací a celkový stav společnosti. Místo toho vzniklo tohle. Zkratkovitý film bez jiskry nápadu. Snímek o nových technologiích, ve kterém tvůrci nevyužili žádné filmařské techniky, kterým by film odlišili od ostatních a zaujali oko diváka. POV záběry z kamer a viditelné chatové okénka nejsou v tomto druhu filmu nic nového. Přitom se tu nabízela alespoň rychlá střihová montáž, kdy by se divákovi představil objekt společnosti a jak to v ní každodenně chodí. Místo toho se Hermiona v jedné scéně projde po cestičce a nezajímavě se dozvídá, co se v daném místě objektu děje. Postavy nedostanou prostor, aby byly dostatečně vykresleny. Žádné kamarádské vztahy hlavní hrdiny nefungují, takže když poté mají přinést emoční vyvrcholení, tak to diváka nechá chladným. Motivace Mae jsou vykresleny ještě hůře. Třetí dějství ala Pokemon GO nedotaženo, stejně jako všechny další linie a "hluboké" myšlenky filmu. Závěr filmu naprosto neuspokojivý, jako by někdo dvacet minut vystříhal. ()

Sochorisko

Podle mého názoru tento film zkazil své 5-tihvězdičkové ambice už a hlavně tím svým námětem. Film je sice hrozně zajímavý a nachází mnoho nezmíněných a nových témat ale ten způsob, jakým se snímek divákovi dostane pod kůži, je vážně nepříjemný. Nejde o to, že by to bylo pomalé, nudné nebo tak ale víte - ten pocit, jak vám to vrtá v hlavě, "tak tohle by se mi fakt nelíbilo". Emma i Tom se snažili ale stejně působili nepříjemně a slizce jako Glum ve své jeskyni. Perfektní film na odreagování, perfektní téma nicméně děj je tak nepříjemný a vlezlý, že prostě musím ohodnotit poměrně špatně Nicméně, doporučuji všem! ()

bobstock

Námět filmu o tleskajících studentících, kteří pracují v jakémsi kruhovém Silicon Valley byl jasně nastaven. Bohužel pro diváka i v podivném vývoji a zakončení. To, že nám hrozí ztráta soukromí a samorozhodování s příchodem vnucené technologie je jasné, ale proč s tím film pracuje dokonce jako se samozřejmostí, s kterou nelze nic udělat. Nastane vážná situace, kterou evidentně zavinila supr společnost, ale vše se prodává dál. Takových konfliktů a hlasů proti by mohlo povstat. Bohužel vám jen ukáží dospívající, hezoučkou Emmu a profi prodavače Toma, jak se lesknou ve slávě po vzoru Jobse. Srdíčko pouze zastesklo, když jsem viděl Billa Paxtona v roli nemocného táty a postupně si uvědomoval, že už ho víc nebude. R.I.P. Jinak očekávané téma filmu nijak nepřekvapilo ani nešokovalo, takový dětský film s hi-tech hračkami. Pokud chcete něco skutečně šokujícího a chcete mít techno-strach, doporučuji brilantní seriál Černé zrcadlo, ale to už asi znáte. 50% ()

Sygauras

V průběhu filmu jsem začala mít pocit že sleduju nějakou rekonstrukci počátku globálního ovládnutí "všeho" která se nějakým záhadným způsobem teleportovala z budoucnosti. Děsivá představa světa zítřka. The Circle nenabízí nic jiného než krutou realitu blízké budoucnosti která se už dávno nedá zastavit. ()

mira007

Tom Hanks a Emma Watson jako ředitel a naivní zaměstnankyně technologického giganta. Chápu co tvůrci asi chtěli tématem zneužívání osobních údajů a soukromí říct, ale udělali to tak polopaticky a hloupě předvídatelně a ještě jim to trvalo skoro dvě hodiny, že to zrovna nebyl moc uchvacující filmový zážitek. ()

Mafiapau

Kvůli krindži který chytám z lidí co 80% svého dne stráví se svým nejlepším kamarádem - elektronickou tabulkou simulující nějaký kontakt s lidma.. jsem tento film jen s těžkostí přežil. Ve finále jsem čekal že Emmička doxxne Hankse a pak zahlásí něco na styl: "přestaňte bejt už psychouši a bavte se normálně". Místo toho jsem dostal konec takovej že Emma skončí jako největší psychouš a totálně to loosne. Jakožto film je natočený dobře, hudba taky není úplně k zahození, herecký výkony tak skvělý že jsem opravdu chytal nervy jak skvěle zahráli vypláchnuté mozky dnešní generace. Připadal jsem si jako když se koukám na nějakou ztracenou vysoko-rozpočtovou epizodu Black Mirroru.. ze začátku.. pak to všechno šlo do prdele a svoje poselství mi to předalo jen v tom znění: "Nebuďte mentální odpad této společnosti jako Mae a když žít ve "naší správné demokracii" tak alespoň bez zasranej mobilů. Bohužel děj je tak extrémně očekávaný že vás překvapí leda tak pumpovačka penechenu od MILFky při livestream viewers 1 000 000+.. Předvedený výplach takto nastavené společnosti mě ovšem způsobil bolest hlavy, takže dávám jednu hvězdičku jen za kameru, hudbu a herecké výkony.. Pokud jste NORMÁLNÍ sociální člověk co nemá nutkání se záchvatově koukat na svůj AjFón osumdesát každé 2 sekundy, tak nevím jestli tento film přežijete.. PO SHLÉDNUTÍ [03.01.2024] - Je to až tak dobrý, že je to sr*čka. Svůj stejtment ani hodnocení nepokorektním, jen musíme jít do filmu s tím, že je to spíš hidn mesič pro normálního člověka. Ano, nejlíp jsem to popsal tím že: "Je to vysokorozpočtová epizoda Black Mirroru." ()

Mr.curry

Nevěřil jsem, že film s Tomem Hanksem a Emmou Watson může mít 58%, vydal se do kina a uvěřil. Tematika hranic dobrovolného vzdávání se soukromí nese ohromný potenciál, avšak stále se nenašel nikdo, kdo by jej dokázal řádně zpracovat (například před půl rokem ještě větší zklamání z Nerve: Hra o život), a tak kritikům a amatérským fanouškům nezbývá nic, než přirovnávat k sedmdesát let starému Orwellovi. A ani The Circle nenabídne východisko ze scenaristické krize. Otázka, zdali by absolutní vzdání se soukromí mohlo vést k vymizení zločinnosti by sice mohla tvořit nástavbu k Foucaultovu Dohlížet a trestat, avšak zbytek filmu jede v kolejích naivity youtuberů a zveličování rizik sociálních sítí. Přesně kvůli podobným "děsně rizikovým" filmům moje patnáctiletá sestřenka stále nesmí chodit na facebook. ()

IvcaSammet

The Circle je geniálně natočený film, který má navíc velmi silnou pointu. Normálně nejsem fanouškem dlouhých řečnických projevů, v The Circle mi ale pro vykreslení děje naopak přišly nezbytné. Díky silnému a hlavně zajímavému námětu jsem neměla šanci se při sledování nudit. Taky bych ráda vypíchla skvělý herecký výkon Emmy Watson, která mi znovu dokázala, jak skvělá herečka to je ... Vcelku mě mrzí, jak nízké hodnocení The Circle zde na ČSFD má. Skoro mi přijde, jako by ho většina diváků snad ani nepochopila, protože si opravdu neumím vysvětlit, proč je film hodnocen jako lehce nadprůměrný. Protože mě bude v hlavě hlodat ještě pěkně dlouho :) ()

dee.n

Tak a máme tady The Circle, pro letošek zatím největší kino zklamání. Knihu jsem ještě nečetla, ale pracuji na tom. Možná jsem se nechala příliš zklákat trailerem, možná jsem byla zbytečně naivní, jelikož jsem myslela, že film, kde hraje Emma Watson natož Tom Hanks musí být boží... ale nebyl. Příběh s obrovským potenciálem mi přišel jaksi nedotažený. Chyběla mi v něm hloubka, nedokázala jsem si k postavám najít bližší vztah, byly mi celkem "ukradené". Chování hlavní hrdinky bylo pro mě zcela nepochopitelné, až debilní. Její motivace a myšlenkové pochody mi doteď unikají. Konec mě taky nenadchnul. Ale něco to v sobě prostě mělo, příběh byl zajímavý, je to super nápad. Ale nemám ráda takový fanatismus a chování alá ovce, na to jsem vysloveně alergická, nicméně nepopírám, že mě to baví sledovat. Naopak co mě asi nejvíce nadchlo, tak byl Tom Hanks v takové značně neobvyklé roli, ve které byla radost ho sledovat.. Ale nic víc, podruhé už se na to rozhodně dívat nepotřebuju. ()

MatyM

Až je mi za těžko uvěřit, že se ten film bere vážně. The Circle je scénáristicky naprosto nevyvážený film, motivace a proměny postav nedávají smysl a v podstatě všechno je ve filmu tak nějak prkenné a hrozně na sílu. Repliky jsou natolik rozpačité, že i herci takového kalibru, jako je Hanks, je pronáší naprosto nepřirozeně. Všudypřítomný patos, zejména ve scénách před publikem, je naprosto nesnesitelný. Myšlenka zajímavá, ale jejich pojetí i využití jsou v The Circle jednoduše tristní. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců