poster

Handia

 • angličtina

  Giant

Drama / Historický

Španělsko, 2017, 114 min

Kamera:

Javier Agirre

Hudba:

Pascal Gaigne
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Ze Španělska přišel poměrně příjemně a profesionálně pojatý historický snímek o jednom z nejvyšších lidí na světě. Dva metry dvacet sedm už je opravdu dost. A jakmile člověk vyniká, stává se terčem, což je patrné i v tomhle příběhu, stejně jako je patrné, že tady šlo především o ztvárnění všech emocí, což se podařilo.(8.3.2018)

 • AloeB
  ****

  Opět baskický jazyk, opět 19. století a opět většina pozitiv. Handia je film pro velké i malé, o veteránovi s jednom funkční rukou a jeho dva a čtvrt metru dlouhém bratrovi. Zajímavé téma jednoho z nejvyšších Evropanů své doby je velmi citlivě a kvalitně využito, filmařům nejde jen o to, ukázat, jak moc to s efekty umí, ale především se starají, aby jejich charaktery měly emoce. Díky tomu se pak může divák lehce vcítit i do kůže o poznání vyššího člověka, do jeho radostí, ale hlavně trápení. Film také ukazuje reakce tehdejší společnosti, od obyčejných lidí po vědce i ostatní z cirkusové branže, zároveň však není jen zdlouhavou expozicí a fungujícím příběhem, který možná není ničím originálním, v rámci řekněme životopisného snímku však funguje dokonale.(21.3.2021)

 • Yahey
  ****

  Realistický příběh dvou nerozlučně propojených bratrů z Baskicka kolem roku 1850. Je to poctivě vyprávěné, syrové, současně to ale neříká "nic navíc", kromě to, co se asi tak tehdy stalo.(21.12.2020)