Sollers Point

Morien

Je zajímavé, že když se na tenhle film podívá John Waters (a já se dívala, protože John Waters řekl, že je to jeden z deseti nejlepších filmů roku), tak vidí lásku, a když se dívám já, tak vidím jenom depres. Ale úplně to tak asi není. Život. Bez začátku, bez konce. Vole, nelez do toho baru, nelez do toho baráku, nelez do toho okna. ()

silentname

Je ťažké nejako poriadne popísať svoje dojmy z filmu "Sollers Point". Na jednej strane vidím, že film chce povedať silný príbeh a predstaviť nám hlavného hrdinu Keitha, no potom mám pocit, že Matthew Portfield vedel ako film schopne režírovať, ale nie ako ho dobre napísať. Ako keby chcel povedať veľmi veľa, no nevedel nájsť spôsob, akým by to všetko do seba nejako zapadlo. Vďaka tomu sa stane, že film má 2 veľké problémy, ktoré ho pre mňa ťahajú hlboko dole. A navzájom spolu súvisia. V prvom rade mám pocit, že film nemá jasný cieľ. Chceme sledovať niekoľko dní Keitha, ktorý bol nedávno prepustený z domácej väzby. Má problémy so svojou minulosťou, sú ľudia, ktorí ho chcú stiahnuť naspäť a celý jeho život je ako mínové pole plne prekážok. A sledujeme ako žije svoj život, stretáva známych, a tiež nových ľudí a podobne. Lenže reálne mám potom dojem, že film nejde dokopy nikam a je nesústredený. Lebo nemá jasný cieľ. Odkiaľ, ako, kam. To sú dôležité tri slovíčka, ktoré si mal Matthew Portefield položiť. Vidíme Keitha ako chodí z jedného miesta na druhé. Urobí to. Urobí hento. Stane sa jedno. Stane sa druhé. Neviem reálne kto sú postavy, ktoré stretáva a film nemá jasnú predstavu o tom, ako nám tie postavy poriadne predstaviť. Napriek tomu, že sa o to snaží. Ideme proste z bodu A do bodu B do bodu C a tak ďalej. A niektoré body sú celkom zaujímavé. Ako napríklad príbeh ženy, ktorú 2x vezme autom. Ale potom sú momentky, kedy som vôbec nevedel čo sa deje. Alebo kto je postava, ktorú sme stretli. A z toho potom plynie aj druhý problém a tým je tempo filmu. Trvá to 101 minút a mám pocit, že to ide veľmi pomaly. A bohužiaľ v tomto prípade to tempo filmu nijakým spôsobom nedáva viac ako to bolo napríklad v prípade filmu "Glassland". Má to práve ten opačný efekt. Začínal som sa nudiť. McCaul Lombardi sa snaží, no nemám pocit, že vie celý film dobre potiahnuť. Má okolo seba niekoľko šikovných a talentovaných ľudí, no dokopy sú nevyužití v bočných rolách, kde sa objavia na pár minút. Potenciál tam podľa mňa je, no film potreboval menej postáv a viac sa sústrediť na svoj cieľ. A mať ho jasne stanovený. Lebo inak ostane len zmätok. Hodnotenie: C+ ()

misbos

No mohlo, mohlo to bejt solidní drámo, jen kdyby autory na každým kroku nesvazovala PC. Takže na první pohled to vypadá jako že vo tom reálným životě mladýho krymoše vědí hodně a nebojej se to říct, ale na druhej pohled je to plný klišé až běda. Dvě za formu, kterou dokázali udržet skoro až do konce. ()