Režie:
Heinrich BreloerScénář:
Heinrich BreloerKamera:
Gernot RollHrají:
Burghart Klaußner, Tom Schilling, Mala Emde, Franz Hartwig, Friederike Becht, Lou Strenger, Leonie Benesch, Anatole Taubman, Thimo Meitner, Adele Neuhauser (více)Obsahy(1)
Počínaje rokem 1956, Brechtovým rokem smrti, se film ohlíží za dobou první světové války a životem Bertolda Brechta, německého dramatika, divadelního teoretika a režiséra, ve směsi fikce a dokumentu. (sator)
Hrají
Burghart Klaußner
Německo
Nejlepší filmy:
Předčítač (2008)
Bílá stuha (2009)
Most špiónů (2015)
Tom Schilling
Východní Německo
Nejlepší filmy:
Válečná generace (2013) (seriál)
Baader Meinhof Komplex (2008)
Nikdy neodvracej zrak (2018)
Mala Emde
Německo
Nejlepší filmy:
303 (2018)
Lara (2019)
Místo činu (1970) (seriál)
Franz Hartwig
Východní Německo
Nejlepší filmy:
Nejhledanější muž (2014)
Srdce mužů... a jedna opravdová láska (2011)
Vraždy u jezera (2014) (seriál)
Friederike Becht
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Předčítač (2008)
Pod jedním nebem (2017) (seriál)
V labyrintu mlčení (2014)
Lou Strenger
Německo
Nejlepší filmy:
Místo činu (1970) (seriál)
Leonie Benesch
Německo
Nejlepší filmy:
Bílá stuha (2009)
Perské lekce (2020)
Sborovna (2023)
Anatole Taubman
Švýcarsko
Nejlepší filmy:
96 hodin (2008)
Frau Ella (2013)
Foylova válka (2002) (seriál)
Thimo Meitner
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Všechny jsme krásné (2022)
Adele Neuhauser
Řecko
Nejlepší filmy:
Královna višní (2004) (seriál)
Clara Immerwahrová (2014) (TV film)
Kde je Fred? (2006)
Laura de Boer
Nizozemsko
Nejlepší filmy:
Tančírna na hlavní třídě '59 (2018) (seriál)
Les Derniers jours du monde (2009)
A Dangerous Fortune (2016) (TV film)
Trine Dyrholm
Dánsko
Nejlepší filmy:
Rodinná oslava (1998)
Who am I - žádný systém není bezpečný (2014)
Rozbouřené vody (2008)
Ernst Stötzner
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Underground (1995)
Frantz (2016)
Victoria (2015)
Vojtěch Havelka
Československo
Nejlepší filmy:
Muži v offsidu (2010) (divadelní záznam)
Zločin v Posázavském Pacifiku (2013) (divadelní záznam)
Živé terče (2019) (seriál)
Gitta Schweighöfer
Nejlepší filmy:
Životy těch druhých (2006)
Dýchání pod vodou (2008) (TV film)
Krakonošův poklad (2017) (TV film)
Jan Šantroch
Nejlepší filmy:
Ve stínu (2012)
...a bude hůř (2007)
Kuličky (2008)
Jakub Krejča
Nejlepší filmy:
Staříci (2019)
Balada o pilotovi (2018) (TV film)
Bohéma (2017) (seriál)
Iva Šindelková
Československo
Nejlepší filmy:
Králíček Jojo (2019)
Anthropoid (2016)
Borg/McEnroe (2017)
Andreas Buntscheck
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Ludvík II. Bavorský (2012)
Jedlová samota (2009)