Reklama

Reklama

2048: Není úniku

  • USA Blade Runner 2049 - 2048: Nowhere to Run (více)
Celý film
Akční / Krátkometrážní / Sci-Fi
USA, 2017, 5 min

Obsahy(1)

Režisér Denis Villeneuve požádal své oblíbené umělce, aby vytvořili tři krátké filmy, jimiž ztvární některé klíčové události předcházející ději filmu Blade Runner 2049. Všechny tři snímky, k nimž patří i 2048: Není úniku, byly uveřejněny několik týdnů před premiérou celovečerního filmu a sloužily tak k jeho propagaci. Hrdinou tohoto mikropříběhu ze špinavých ulic Los Angeles budoucnosti je replikant Sapper Morton (Dave Bautista). Rozhodne se ochránit matku a dceru, trhovkyně ohrožované bandou agresorů, čímž ale odkryje svou pečlivě tajenou identitu. (J.Connor)

(více)

Videa (1)

Celý film

Recenze (56)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Myslím, že jsem našel tu uprchlou kůži, co hledáte." Los Angeles roku 2048 mě nedokázalo nalákat k návštěvě. Bylo tam totiž tak nějak bladerunnerovsky hnusně. Ovšem Sapperova akce na tržišti mě bavila a ukázala mi, proč dostala nejsympatičtější postava z nového Blade Runnera tak zoufale málo prostoru. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Možná není pro příběh Blade Runnera 2049 tak důležité dozvědět se něco víc o postavě Sappera, ale je to příjemný bonus navíc. Zatímco ve filmu nemáme moc příležitost udělat si o jeho charakteru obrázek, tady (ač jen v 5 minutách) je prostoru dostatek. Navíc tato scéna přímo předchází událostem z počátku filmu. ~(3,8)~ ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Bitka a bonzák, který nastartuje Goslingův případ z filmu. Bautista hodně solidní a svou velkou šanci rozhodně nepromarnil. Na krátké ploše slušně představuje postavu i běsy, které ho trápí. Přece jen je ale škoda, že se jeden z kraťasů nepověnoval Deckardovi. Klidně mohlo jít o anime. Přece jen celou dobu neseděl se psem ve Vegas a nechlastal Johnnieho Walkera Black Label The Director's Cut Blade Runner 2049 limited edition. Nebo jo? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Oproti Nexus Dawn druhá Villeneuvem objednaná "startovací historka" už skutečně bezprostředně předchází hlavnímu filmu. Tedy alespoň tak vypadá, a Dave Bautista je na soupisce 2049ky, tak se snad nepletu:) Tentokrát vidíme "ulici", opět velmi věrně se držící ducha Blade Runnera, ale oproti Nexus Dawn a jeho globálnímu settingu je tu upřednostněna komorní, osobní linka, obsahující "drobné náznaky" (kniha), které hezky svižně vedou k závěrečné akci. Ta není nijak bombastická či propracovaná, ale je právě tak neelegantní a úderná (doslova), jak si Blade Runner žádá. Byť tedy (zřejmě záměrně pro účely co nejširší propagace) není vidět žádná krev. I tak ale jde o v zásadě obyčejný krátký film, který dostává ty pravé grády jen díky tomu, že známe širší souvislosti. Sám o sobě tak 2048: Nowhere To Run dostane 70%. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Snímek má nešťastný střih a jeho vyvrcholením je přesně ten typ efektně nasnímané akce, který nemám rád, ale jako čistokrevná zlomyslnost, která láká na film, co není, je Scottův kraťas ucházející. Ten, kdo byl navnaděný Bautistou a jeho wrestlingovými hmaty, musel během sledování Blade Runnera 2049 mnohokrát překročit práh zoufalství, protože Villeneuevův kousek představuje naprostý protipól Scottovy snahy. Celkový dojem: 55 %. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama