Obchodník se stolní vodou Swan (Cliff Potts) vystupuje jako řádný člen komunity malé farmářské oblasti v Kalifornii, kde vlastní přehradu, jediný větší zdroj vody v okolí. Pod maskou filantropa se však skrývá bezskrupulózní zločinec, který se pomocí nekalých praktik snaží zlikvidovat okolní farmáře a zmocnit se jejich půdy. Své odpůrce zatím vždy efektivně umlčel, teď je však na řadě rebelský mladík Bobby (Ken Hebert), jemuž Swan odlákal dívku (Susanne Lavelle). (J.Connor)

J.Connor

Bacha na to. Každý fanoušek brakového filmu samozřejmě u názvu Crystal Lake musí zbystřit, zvláště když je doprovázen s claimem "where it all begins". Jenže prdlajs, tohle nemá s Pátkem třináctého vůbec nic společného, a to ani žánrem. O vodu teda ve filmu jde, to zas jo, ale nemůžu se ubránit dojmu, že to chtělo minimálně v rámci distribuce parazitovat na známé slasherové sérii. Vlastně je vtipnej i ten cover, která láká na násilí + "Sex and the City". No, není tam ani sex, ani City, ani Jason a bohužel taky ani nic jiného proč by měl být film sledován. Nízkorozpočtová blbůstka o jednom vysmaženým sympaťákovi, co chce v nějakým americkým zapadákově farmářům vzít vodu a vydělat na tom. Následně se jeden z vidláků naštve a rozhodne se mu pomstít. Aby film netrval 15 minut, tak mu náš kokainista napřed musí přebrat holku, zapálit farmu jeho strejce, odpálit vrtulník s učitelem a zabít dva jeho kamarády, než našemu milému gerojovi, který se do té doby netečně projíždí ožralej po krajině, dojde, že už je tohle teda moc. Nějak jsem se rozepsal, halt ta karanténa... U nás vydal na VHS DAVAY. ()