Little Italy

• Kanada

Petite Italie

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2018, 102 min

(84/2018) / Mám pocit, že niekto hrozne bohatý vlastní licenciu na vytváranie romantických komédií. Stačí kúpiť a dosadiť si hercov, prostredie a nejaký počítač proste vypluje výsledný produkt. Pozitíva: Emma Roberts a všetko to talianske okolo. Ak máte radi pizzu film sa bude určite páčiť nech by v ňom bolo hocičo, závidím štábu. Negatíva: Little Italy je mix už tisíc kráát videných scén, zápletiek a vtipov. V pohode som si pár krát odbehol a všetko ďalej šlo overenou cestou. Jeden krát sa tých 60 minút čo som z tohto filmu videl asi dalo. (5/10)(1.10.2018)

Ach jaj, klišé za klišé, a o otrepanej schéme romantických komédií ani nevravím. Ale tá pizzová tématika to rozhodne zachránila od toho, aby tento film skončil v jednom vreci s ostatnými žánrovými odrhovačkami. Asi každému bolo jasné, kam tento príbeh speje a ako to napokon celé skončí (že by na letisku?) - ale práve originálny námet s Little Italiou kdesi v Toronte mal naozaj dobrý feeling. Emma Roberts ma ako vždy bavila, ale aj ostatok osadenstva nijako obzvlášť nezaostal. Čo sa týka scenáru, tam som nečakal žiadne zázraky, ale dialógy dosť prekvapili a boli vcelku vydarené, čo pomohlo k lepšiemu dojmu z tohto filmu. Čo dodať na záver? Dal by som si pizzu (takú dobrú priamo z Itálie).(3.10.2018)

Tohle jsem si opravdu užil, je to pěkná pohodová komedie. Ano, samozřejmě že je to klišé a víte jak to skončí, ale dobrá věc na opakujících se žánrech je alespoň ta, že si z nich můžete vybrat film, který vám sedí nejlíp. Pro mě to byla Little Italy, s mými oblíbenými herci a zbytek neznámého obsazení mě taky perfektně překvapil. Klasický romantický příběh, kde je hlavním pointem pizza, mi přišel vhod právě když bylo venku pěkně, ale byl jsem nemocný a celý den doma. Fajn podívaná s vtipnýma hláškama, která zlepší náladu.(14.10.2018)

Ľahká romantická komédia s nemalou príchuťou Italského temperamentu. Film, ktorý na nič nehrá a (hlavne) chce trošku pobaviť diváka. H. Christensen mi na rolu Lea nepríde úplne „jednoznačnou“ voľbou. Za to E. Roberts áno a je v dobrej forme. Keď chcete zhruba na 100 minút zabudnúť na problémy okolo seba, nevadí vám „malá“ dávka klišé momentov a máte rád pizzu, tak film „Malá Itália“ nebude pre vás zlou voľbou. Osobné hodnotenie: 74% (***) (6.4.2019)

Ach tie klišé. Myslím si, že recepty na klišé sa tu skutočne vychytali. "Little Italy" sa viac-menej v ničom neodlišuje od všetkých ostatných filmov, ktoré majú presne ten istý scenár. Viete kam to pôjde, ako to dopadne, čo všetko reálne film prinesie a z nejakého dôvodu to podľa mňa funguje celkom dobre. Okey, poviem to inak. Napriek všetkým klišé som si film užil, lebo srdce mal podľa mňa na správnom mieste a nakoľko Emma Roberts je talentovaná herečká. Je pekná, je zlatá a je veľmi talentovaná. A vie tomu filmu pridať tú potrebnú dávku šarmu, ktorý sa sem vďaka tomu dostane. S Haydenom Christensenom im chémia celkom funguje, no je tu jeden dosť veľký problém a to je ten do očí bijúci vekový rozdiel. Keď sú scénky v detstve, pôsobia v podobnom veku. V dospelosti tých 10 rokov rozdiel skutočne bije do očí. Je ťažké ma presvedčiť, že Hayden Christensen už nemal 30, keď mu viac ťahá ku 40-ke. Romantické momentky sú dobré, a okrem toho ma film aj s manželkou nakopol k tomu, aby sme si k nemu nejakú tú pizzu objednali. Takže tam film rozhodne niečo zapracoval. A dokonca sa nebránim k filmu vrátiť. Napriek tým všetkým scénkam, ktoré som videli miliónkrát mám pocit, že minimálne som sa pri nich bavil, chcel som to dopozerať a najmä by som sa tomu opätovne nebránil. Napriek tomu, že to tiež patrí medzi filmy na jedno pozretie. Ak by ma niekto lákal na prídavok, nebránil by som sa. Zvážte si sami a uvidíte. Hodnotenie: B(27.9.2018)