Vánoce mají být časem radosti, míru a dobré vůle. Pro některé obyvatele Bailey Downs se však promění v něco mnohem méně slavnostního. Když je Krampus, démonický opak Santy, přivolán do města malým chlapcem, všichni musejí bojovat o přežití. Jsou to svátky radosti, míru a dobré vůle... tedy pokud nežijete v Bailey Downs. O loňském Štědrém dnu se dva mladíci dočkali v suterénu školy příšerného konce. Nyní, o rok později, se na město valí nová série hrůz. Když tři kamarádi objeví dějiště masakru, zlý duch je tam hodlá držet navěky. Jednoho z prvních policajtů na místě činu postihnou nové komplikace, neboť jeho syn začne vykazovat známky děsivého a násilného chování. A když se místní rodina snaží usmířit s odcizenou tetou, musí náhle v hrůze prchat před Krampusem, démonickým opakem Santy Clause. Teroru se nevyhne dokonce ani sv. Nick, který bojuje s hordou elfích zombíků. Budou to svátky, na které nikdy nikdo nezapomene. (Cinemax)

J*A*S*M

Vánoční hororová antologie se čtyřmi příběhy, vyprávěnými celkem netradičně zaráz. A to je jádro problému. Harvey, Sullivan a Hoban totiž nejsou Wachowští s Tykwerem, aby dokázali smysluplně zesíťovat vyprávění několika náladově dost odlišných příběhů tak, aby mělo nějakou přidanou hodnotu. Tady jsou ty povídky rozstříhané a jejich části naházené hala bala vedle sebe, aniž by to čemukoli sloužilo - naopak se jednotlivé dílky mezi sebou dost bijou, takže když po znepokojivé scéně s posednutým dítětem přijde zábavně béčková scéna, v níž Santa likviduje zombie elfy, snižuje se účinnost obou dvou. Vlastně jsem přesvědčen o tom, že kdyby byly povídky vyprávěny odděleně (přičemž by se nic jiného nezměnilo), měl bych z filmu lepší zážitek a udělil bych o hvězdičku vyšší hodnocení. Jediný (samo)účel, ke kterému zdejší narativní forma vede, je příprava půdy pro překvapivou pointu jednoho z příběhu (zrovna toho santovského), což by se ale dalo udělat velmi lehce i jinak. Jako vánoční hororové béčko je A Christmas Horror Story nicméně sympatické, zábavné, občas příjemně strašidelné a s relativně schopně zakončenými příběhy. Také ale trochu zamrzí, že největší kus stopáže zabere příběh, který má s vánoční atmosférou nejméně společného. ()

LIVINGDEAD

Mohl to být dobrý film, kdyby se příběh zaměřil na jednu rodinu. Takhle to bylo chaotické, chvíli ve sklepě ve škole, chvíli Santa Claus, chvíli v lese, chvíli doma....různé postavy, různé přízraky. Prostě totálka. A Zombie Elfové byli spíše trapní... ()

EvilPhoEniX

Očekávaná věcička a letí okamžitě do topky. Úvodní znělka fantastická, krásná vánoční atmosféra, vynikající masky,triky i vizuál, zábavný průběh, fajn tempo a nejen, že je zde i hezky zpracované gore, ale dokonce fungují i lekačky ( Z jedné jsem spadl z postele). Máme tedy 4 příběhy vzájemně propletené, ale nijak na sebe nenavazující. Nejlepší příběh je definitivně se Santou Clausem, který bojuje proti Zombie elfům a o useknuté hlavy či skalpy není nouze. Ve druhém můžeme vidět Evil Child, který dostane chuť na krev a nejblíže po ruce mu budou rodiče. Ve třetím máme skupinu kamarádů, kteří se vloupají do školy za účelem natáčet dokument, ovšem zde bude strašit duch. A v posledním máme rodinku jedoucí na vánoční výlet, ale místo krásných prožitých vánoc zažijí samotného Krampuse a boj o život. Jsou zde místy díry ve scénáři, občas některé jednání či příběhy nedávají smysl, především závěr je velmi divný, ale tak hezky natočených hororů kor s vánoční tématikou vidíme jednou za 10 let. Story 6/10, Atmosféra 8/10, Gore 7/10, Vizuál 8/10, Akce 7/10, Zábavnost 8/10=80% ()

Slasher

Pokud si chcete nadělit vánoční hororovou velesračku, cvičení jak po dobu devadesáti minut vytrvale NUDIT DIVÁKA, tak beze všeho ;) Santa má autoritu vikingskýho bezďáka, objeví se tu pár zombí elfů a trollíků, Krampuse si užijete možná minutu (spravím si brzo u Doughertyho) a je to škoda, protože vypadá docela skvěle a rád bych se s ním dobře seznámil. Zbytek tak nezajímavej, že vám mozek ani nenačte o co celou dobu těm všem postavám šlo, kdo jak zhebnul nebo jak vůbec kdo vypadal. Závěrečný šokující twist už máte v píči úplně. Prostě low budgetová, časo-ztrátová kokotina, jakých vychází měsíčně deset a nikdo po nich ani neštěkne... tak že já idiot se na to nachytal. ()

Bloody13

Předvánoční nadílka vánočních povídek, která urazí málokoho, ale nepřekvapí asi nikoho. Segmentům se nemůže upřít snaha o budování nějaké té atmošky (tady na plné čáře vyhrál ten o zlobivém děcku), u některých však selhává závěrečné rozuzlení nebo rovnou celkový význam (jasně, povídka ze školních sklepů - ta nemá ani náznak Vánoc). Jako nešťastnou volbou se ukázalo rozhodnutí odvyprávět všechny příběhy naráz; celkem dlouho se tak čeká na onen moment, kdy se skutečně rozjedou. Díky jejich rozmanitosti těch 50 minut ale rychle uteče. Pokud se ptáte na nejpovedenější díly tohoto svátečního koláče, je to rozhodně již zmiňovaný segment o zlém harantovi a povídka o "Santu Clausovi", která nepostrádá brutalitku, fajn masky a hlavně vtipnou pointu. Nakonec tedy dobré, ale od brzkého Krampusu čekám daleko víc. ()

Marceloo

Dej tohto hororu sa odohráva rok po tom, čo na Vianoce záhadne zahynuli dvaja študenti miestnej školy. Policajt, ktorý sa účastnil vyšetrovania, sa spolu s rodinou vyberie do lesa pre vianočný stromček, lenže jeho syn sa na chvílu zatúla preč od svojich rodičov a po príchode domov sa z neho stáva krvilačný netvor. V rovnakom čase sa do školy, v ktorej sa minulý rok našli mŕtvoly, vydávajú traja žiaci natáčať dokument. Tí zostanú v škole uväznení a zistia, že na škole straší duch, ktorému budú musieť čeliť. Ich kamarátka sa tohto projektu nemohla zúčastniť kvôli rodinnému výletu. Rodinu však namiesto výletu čaká boj s démonom Krampusom. Aby to nebolo všetko, všetkých elfov, ktorí pracujú pre Santa Clausa, postihne nákaza, ktorá ich zmení v Zombie. Vyzerá to, že tento rok to na Vianoce nedopadne dobre. - Keď som minulý týždeň písal v komentári k hororu Hellions o tom, že mám obavy z toho, že scenárista napísal scenár aj pre A Christmas Horror Story, netušil som, že sa moje obavy naozaj vyplnia. Scenár bol rovnako nevyrovnaný ako u Hellions. To je ale pre mňa jediné negatívum. Hneď v úvode diváka navnadí parádny soundtrack. Príbehy sú celkom chaotické a nijako na seba nenaväzujú, ale jednotlivo sú velmi dobré. Masky sú úplne perfektné. Hlavne Krampus, ale ostatné taktiež nezaostávajú. Divák sa dočká aj nejakého gore, ale nie je to nič extrémne brutálne. Elfovia, ktorí neustále hrešili tými smiešnymi hlasmi sa mi tiež velmi páčili. Záver bol pre mňa prekvapivý a mierne nedotiahnutý, ale celkovo som velmi spokojný. Aj keď si myslím, že keby som to videl v čase pred Vianocami, bolo by to ešte lepšie. EDIT: 24.12.2015 - Tak som si to v deň Vianoc zopakoval a musím uznať, že v tomto roku je to pre mňa jedno z najvýraznejších hororových prekvapení. Soundtrack je naprosto dokonalý a pomedzi svetielkami v našej obývačke dokonale vynikol aj vizuál. Som rád, že sa konečne so mnou na nejaký horor pozrela aj mamka, ktorá síce skonštatovala, že je to totálny nezmysel, ale aspoň tatkovi sa to páčilo. Je velkou škodou, že tvorcovia nezvolili postup tradičnej antológie, v ktorej príbehy nasledujú po sebe, ale striedali ich v rôznom poradí. Záver je však zvládnutý velmi prehladne. Pre mňa sa tento horor zrejme stane klasikou. EDIT: 24.12.2016 - Takže som sa k tomu tento rok opäť vrátil a po roku mi to znova urobilo nesmiernu radosť. Po treťom zhliadnutí si začínam stále viac uvedomovať, že to rozdelenie a časté prestrihy medzi jednotlivými poviedkami neboli až takou zlou volbou, za akú som to považoval po prvom zhliadnutí. Soundtrack úplne top, ale to netreba pripomínať, pretože mi na mojom hororovom track liste hrá v podstate každý deň po celý rok. Už sa nemôžem dočkať momentu, keď si to na Vianoce v roku 2017 zase pustím po tom, čo sa na to 365 dní za sebou budem tešiť. EDIT: 24.12.2017 - Po štvrtom zhliadnutí sa z toho stáva horor, ktorý som v posledných rokoch videl najviac krát. A tiež sa to pre mňa stáva klasikou, ktorú milujem každým rokom viac a viac. EDIT: 24.12.2018 - Opäť nepopísatelne krásny zážitok, na ktorý sa celý rok oplatilo čakať. EDIT: 24.12.2019 - Piate Vianoce po sebe a ešte stále ma to neomrzelo. Keďže som tento rok vela hororov nevidel, tak som si tieto sviatočné užil o to viac. EDIT: 24.12.2020 - Milujem ten pocit, keď tento horor počas vianočného večera skončí, a okamžite začnem rozmýšlať, čo všetko sa udeje, než ho na ďalší rok uvidím opäť. A preto mu po siedmych zhliadnutiach celkovo a šiestich po sebe nasledujúcich zhliadnutiach na Vianoce konečne dávam päť hviezd. Má síce kopu nedostatkov po technickej stránke, ale stal sa neoddelitelnou súčasťou môjho života, takže ich tvorcom odpustím. + herec z Diary of the Dead + herečka z Torment () (méně) (více)

Morien

Hehehe. Nebo spíš hohoho. Mno, tady na mě ten ADHD faktor zapůsobil pozitivně, protože samostatně/odděleně bych asi u některých kapitol mnohem víc reptala, kdežto takhle měl můj mozeček pocit, že se tam "pořád něco děje" a spokojeně jsem se při sledování v poloprázdném nočním hotelu bála. Ale doopravdy, Shatner propadající se ve svých vsuvkách do svátečního zoufalství mi přišel neironicky skvělý, stejně jako povídky se Santou a dopplerem. ()

Gilmour93

Jak by zapěl George Michael: „Last Christmas, I gave you my heart, and also kidneys, liver and intestines..“ Vánoce nemusí být jen svátky klidu a čtyři hororové historky variující tuto myšlenku bych seřadil od nejméně špatné následujícím způsobem: 1.) afroamerický Damiánek terorizující své dva otce vnesl jako jediný něco jako atmosféru, koncem s trolly v pyžamu však všechno zazdil, 2.) Santa Claus s vizáží bezdomovce z nádraží provádí etnickou čistku svých infikovaných elfských podřízených, překvapivý konec renomé nevylepšil, alespoň že sobi nepůjdou do útulku, 3.) hříšná rodina pronásledovaná Krampusem, který je v posledních měsících populárnější než povánoční slevy, pěkné monstrum, marný pokus o vtipnost, 4.) dva mladíci a Elijah Wood s prsama natáčí dokument v uzavřené škole, výsledným materiálem je stokrát viděná duchařská neplecha a ponaučení o následcích nechráněného sexu.. Létat po příbězích jak včelička po květinkách výsledku neprospělo, stejně jako ten rozhlasový speaker, kterému jsem se slovy: „Držte už hubu, kapitáne Kirku!“ toužil rozbít láhev bourbonu o hlavu.. ()

George Stobbart

Veľmi sympatická, vianočná hororová kolekcia. Zopár príbehov, ktoré sú súčasťou jedného neodškriepiteľného univerza a ktoré popri sebe plynule fungujú, nepôsobia „roztrhane“ a po troche sa prepletajú. Všetko je pekne pripravené, natočené na úrovni, s jemnou dávkou čierneho humoru, nezabúdajúc na ingrediencie, ktoré vo vianočných (hororových) príbehoch chýbať nesmú. Pre mňa je to jeden z najpríjemnejších hororov roku a dúfam, že "Krampus", ktorý má docválať v decembri, bude aspoň rovnako dobrý. ()

sniper18

Vianočnú tématiku v tých menej mierumilovných žánroch vždy len vítam, preto som aj na A Christmas horror story bol dosť zvedavý, ale nakoniec sa to vlastne ani neoplatilo. Na prvý pohľad to má takmer všetko potrebné, dobrú znelku, ktorá pripraví na temnejší vianočný zážitok, kvalitné technické prevedenie, či už celkový vizuál, ale aj masky, gore a podobne a veľmi svižné tempo, keďže tu sa prakticky stále niečo deje, ale mňa to jednoducho vôbec nebavilo. Tých pár poviedok sa síce venuje odlišným tématikam, takže šanca pre vyššiu zaujímavosť sa ešte navyšuje, ale výraznejšie ma nebavila vlastne ani jedna. Točenie reportáže a problémy so synom sú úplne o ničom, pri poviedke s krampusom som bol aspoň zvedavý, čo z toho bude, keďže pár prvkov bolo celkom zaujímavých, ale nakoniec mi to tiež prišlo len ako strata času a tak tá so Santom likvidujúcim nakazených elfov bola nakoniec najlepšia, čo ale pri takejto konkurencii nebol veľký problém, likvidácie sú celkom zábavné a ani tá záverečná pointa nie je zlá, ale tiež som od toho čakal o čosi viac. Toto neustále striedanie poviedok v priebehu filmu tiež nebol rozhodne dobrý nápad, pretože ak sa občas aj objavil náznak nejakej atmosféry, prestrihnutie do inej poviedky to len zničilo a keď sa to už vrátilo späť, už ma to vlastne vôbec nezaujímalo. A moc tomu nepomohlo ani obsadenie, nenájde sa tu síce nikto, koho by sa dalo úplne skritizovať, ale mňa tie postavy vôbec nezaujímali, ale poteší aspoň prítomnosť známych tvárí, ako Adrian Holmes alebo William Shatner. Takže A Christmas horror story si svojich fanúšikov určite nájde, ale ja som sa takmer celý čas len nudil a tak mi to prišlo len ako strata času. 42% ()

Eliott

Velice zajímavé rozložení jednoho motivu do čtyř provázaných příběhů, z nichž se dokonce některé odehrávají ve stejnou dobu. Nejvíce mne však zaujal ten o Santovi, jemuž onemocněli a zdivočeli všichni elfi, neboť měl nejlépe propracovanou zápletku a byl i vcelku vtipný. Druhé místo by pak zaujmulo dílo o vyměněném dítěti, což vyniká znepokojivou a zároveň strašidelnou atmosférou. Přestože dokáži jednoznačně určit, který příběh byl nejslabší, stále měl každý své kouzlo zcela jedinečný závěr. Mimo to byla všechna díla buď vtipná, nápaditě surová a nebo strašidelná. Některá oplývali dokonce všemi zmíněnými vlastnostmi. PS: Titulková vánoční písnička v úvodu a na konci byla senzační! ()

*CARNIFEX*

Nie každá vianočná story vzbudzuje tak radostné pocity, aby potešila nejednu šťastnú famíliu. No ale keď už sa samotný Santa musí podujať na kynoženie svojich vlastných pomocníkov, ktorí sa nečakane zmenili na malé zombie beštie, zrejme každému z Vás dôjde, že tento snímok nebude ponúkať klasické príbehy plné pokoja a porozumenia, ale vyobrazí zlo, ktoré si nevyberá vhodný čas a ani obete. Policajt z miestneho oddelenia, ktorý bol na mieste činu pri dvojnásobnej, rituálnej vražde študentov, berie svoju ženu so synom do neďalekého lesa, aby si spílili vlastnú jedličku. Po návrate domov začína malý chlapec vykazovať netradičné správanie. Bohužiaľ, už to viac nie je ON. Trojica študentov vstupuje na vlastnú päsť do areálu školy, aby o daných zločinoch natočila dokument. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že so zlom sa zahrávať neoplatí. Obzvlášť, keď neustále sídli v útrobách školy. Osud je osud. To čo nepostretlo mladú dievčinu so spolužiakmi počas vlámania do suterénu školy, to ju dobehlo počas rodinného stretnutie u starých rodičov. Plánované, pokojné stretnutie naberá nečakaný hororový spád potom, ako mladá generácia preukáže neúctu k starým rodinným tradíciám. Na ceste domov ich čaká neľahký súboj s prebudeným démonom - Krampusom. Výborné štyri samostatne plynúce príbehy, ktoré majú spoločné všetko, ale zároveň nič. Momentálne na čo siahnem, to ma uspokojí viac, ako moja posledná známosť ;) Od zombie cez ducharinu, až po diabolské monštrum. Dá sa kadečo vytknúť. Niečo mohlo byť lepšie, niekedy sa dalo viac pritvrdiť, niekedy sa dalo viac nalakať, ale v konečnom dôsledku nemôžem inak, iba zdvihnúť palec nahor. Masky, gore či lakačky pracujú na plný plyn takže spokojnosť by sa mohla dostaviť aj u iných užívateľoch. Škoda len, že táto predčasná vianočná horor story nenabrala viac odvahy - 65% ()

darkrobyk

Úvodní vločky ve tvaru shurikenů navnadily, začátek se Santou leccos slíbil, ale pak se to nějak zvrtlo. Tři (nebo pět, pokud se počítá příběh se Santou + se Shatnerem) proplétající se (ale nesetkají se) příběhy + Santa se pořád ne a ne rozjet. Byť tomu šéfoval kapitán Kirk, tak tvůrci jakoby se báli řádně odvázat. Troll, Krampus, šílený duch dívky. I když stopáž souhlasila, bál jsem se, že mám vystříhanou verzi. Nakonec přišlo na řadu vykydlení elfů, ano, masomlejnek se rozjel, jenže na poslední chvíli. Jak by se dalo krásně čarovat u vánočního stromečku, ve sklepení i v kostele! Masky slušné, gore gumové, atmosféra průměrná...nebýt vtipného konce, dal bych shurikenů míň. Škoda promarněné šance, Ďábelský Santa mě bavil rozhodně více. ()

juta

Sice rozdělení filmu do několika různých příběhů nebývá to pravé, ale tady mi to vůbec nevadilo. Myslím, že zase na druhou stranu to trochu prospělo. Líbily se mi všechny příběhy a tohle je přesně to pravé pro hororového příznivce, který se nudí po večerech v čas vánoční. ()

S.Quentin QUALE

Taková tématická kravinka. Práci si s tím někdo dal, ale mrzí mě, řekl bych, že mě to sere, ale asi bych dostal ban dle nové vyhlášky, takže jen mrzí, že když už tvůrci napatlali čtyři příběhy do sebe, neobtěžovali se už je scénáristicky plnohodnotně spojit, což by byla úplně jiná rozprávka. Na Vánoce OK, na vychválení v září nikolivěk. 60% ()

misterz

Vianoce nemusia byť vždy len sviatkom radosti aj pokoja, pokojne sa môžu zvrtnúť aj na boj o holý život, alebo aj na niečo ešte horšie. Hlavne keď lezieme na vlastnú päsť do opusteného areálu školy s úmyslom natočiť miesta kde sa predtým nedávno stala rituálna vražda. Alebo sme neboli poslušní a nahnevali tak Krampusa - monštrum, ktoré nenávidí Vianoce. Pričom niekedy môže mať problémy aj samotný Santa, ktorého pomocníci sa nešťastnou náhodou zmenili na zombie príšerky... alebo sa mi to len zdalo? No a kradnúť vianočný stromček, ešte k tomu ako policajt (no fuj), tak to by som vám už vôbec neodporúčal. Máme tu teda štyri hororové poviedky, ktoré zdanlivo medzi sebou nesúvisia, pričom mňa osobne najviac potešila tá s Krampusom a s bláznivými študentmi, ktorí išli natočiť ten dokument. Mala v sebe veľký duchársky potenciál a skvelú atmosféru, škoda, že sa v tomto smere na snímku nepracovalo trocha viac. Celkovo však ide o príjemné hororovo-poviedkové prekvapenie. 69/100 ()

pornogrind

Tak tohle bylo docela příjemný překvapení. Vyborná hudba, podařený masky, Drsnej Santa a hláskující zombí elfové. Míx, kterej kupodivu funguje a nenudí. Pár chybiček by se tu sice našlo , ale to je f(u)ck. Zábava za 4 hvězdy. ()

Frajer42 odpad!

Co tohle mělo kurva znamenat by dokázal zodpovědět snad jen samotný autor a dost možná ani on ne. Celé je to těžce chaotické, skáče se od Santy k negrům. Od negrů do školního sklepa a zase zpět. Žádná dějová linie není ani trošku zajímavá, či napínavá. Divák 99 minut trpí, aby na něj vysokčil těžce ujetý závěr. Pár poprav elfíku je koukatelných. Zbytek se nese ve stylu "Udavte se nudou!" Za mě jasný odpad! ()

Kudly4

Tak do třetice tento týden vánoční Horor (a to doslova) a tenhle je bohužel nejslabší. Po pár minutách, mi to přišlo nějaké povědomé, tohle jsem už kdysi dávno viděl a asi jsem to zřejmě ani nedokoukal, jelikož hodnocení tu nebylo. No, a měl jsem co dělat abych to vůbec dokoukal i dnes. Nejvíce mě sralo asi to neustálé přeskakování z jednoho příběhu do druhého, postavy nic moc, příběhy spíše pohádkové, sem tam dobrý Gore a jednou (na začátku) jsem se fajnově lekl. Ale jinak mě to vůbec nebralo. Klasická Kanada. ()

Campbell

Docela solidní antologie, která ale doplácí na snad to nejhorší vyprávění příběhů. Proč proboha nechat každý příběh hrát 5 minut a pak přeskočit do jiného. To bylo stupidní. Navíc jsem čekal nějaké hlášky od Shatnera. Taky se nestalo. Ale na druhou stranu příběhy byly zábavné a chytře napsané. U tohohle filmu si člověk dobře odpočine a připrav na vánoce(což v tomhle vedru potřebuju :-)) ()