Vánoce mají být časem radosti, míru a dobré vůle. Pro některé obyvatele Bailey Downs se však promění v něco mnohem méně slavnostního. Když je Krampus, démonický opak Santy, přivolán do města malým chlapcem, všichni musejí bojovat o přežití. Jsou to svátky radosti, míru a dobré vůle... tedy pokud nežijete v Bailey Downs. O loňském Štědrém dnu se dva mladíci dočkali v suterénu školy příšerného konce. Nyní, o rok později, se na město valí nová série hrůz. Když tři kamarádi objeví dějiště masakru, zlý duch je tam hodlá držet navěky. Jednoho z prvních policajtů na místě činu postihnou nové komplikace, neboť jeho syn začne vykazovat známky děsivého a násilného chování. A když se místní rodina snaží usmířit s odcizenou tetou, musí náhle v hrůze prchat před Krampusem, démonickým opakem Santy Clause. Teroru se nevyhne dokonce ani sv. Nick, který bojuje s hordou elfích zombíků. Budou to svátky, na které nikdy nikdo nezapomene. (Cinemax)

BlackHood

4 zajímavé Vánoční hororové povídky. Nejlepší byla jednoznačně ta o Santovi, který není zrovna dobrý ředitel - seká totiž svojím podřízeným hlavy. Povídka měla i skvělý zvrat, jen mi vadilo, že boj Santa vs Antisanta byl moc krátký. V zápětí je povídka o třech školácích uvězněných ve škole. Další povídka byla průměrná, ale teta a Krampus to zachránili. Nejhorší povídka s černochama byla celkem o ničem, skoro každý napsal, že byla nejhorší, připadám si jako na rasistické stránce :) ()

cskomando

Výborná Vánoční pohádka se vším všudy od nějaké té krve až po malé lekačky :-)). Jedinou výtkou je asi prolínání dějů (které na sebe nenavazují.. což je ovšem velká škoda, že se vše nedalo dohromady do jednoho filmu). Závěrečný příběh se Santa Clausem to byla perla, která byla celá od krve a dokonce i pobavila tím výsledkem, kdo je vlastně Santa Claus :D ()

Standic1

Taková oddychovka, která se hodila do mé Vánoční náladičky. Čtyři příběhy v jednom - co víc si na Vánoce přát :) Žádnou originalitu nečekejte, ale na druhou stranu se docela pobavíte, herci ujdou a triky překvapivě také :) Jediný příběh, který nezapadá, je o mrtvé studentce, ale ostatní tři příběhy byly fajn. ()

Furmi

Zvláštný vianočný poviedkový horor. Ako to už u nich býva pravidlom niektoré príbehy prevyšujú nad inými a nie je to výnimkou ani v tomto prípade. Takže bolo nam pod stromček nadelené : Santa Claus vs zombie elfs (aka psycho ktorý nenávidí vianoce vs nevinný ľudia v nákupnom centre ***), priblblá duchárčina ktorá nemala s vianocami nič spoločné a bol to asi najslabší príbeh v celom filme (*), podvrhnuté dieťa (tento príbeh ma potešil a prekvapil asi najviac, túto tému som nevidel od The Hallow, záver ale veľmi chabý **), "zlá" rodinka ktorá musí čeliť Krampusovi (krampus bol trápny, príbeh asi najkratší zo všetkých a tak isto pomerne dosť lacný **) ... celkový dojem z filmu ? Dalo sa to urobiť aj oveľa lepšie, toto bola amatérčina a nepotešila vôbec. ()

Rathalos

Ach jaaaj,dalsi nudny horor,v ktorom sa viac keca ako je akcie,na hlave mam o niekolko sivych vlasov viac,aspon tie masky boli fajn,pre mna su to dve hviezdicky za snahu...:-) ()

helraiser

Čtyři příběhy týkající se vánoc rozkouskované a poskládané halabala, aby to tvořilo celek. Právě ta rozkouskovanost je největším problémém a sráží cejej film strašně dolů. Pokud by povídky byli vyprávěny klasicky tak by to bylo mnohem lepší. Atmosféru vánoc to má bezesporu slušnou, ale co je to platné když jako celek to nefunguje. Co se týče jednotlivých příběhu tak dopadli docela slušně. Takže příběh o zlém děcku měl slušnou atmosféru, ale zabila to právě ta rozkouskovanost takže za ** . Příběh o Krampusovi byl hodně povedenej, skvělá maska Krampuse a vydařenej závěr ****. Příběh ze školního sklepení mě osobně moc nebral a ani celkově se sem moc nehodil, rozhodně nejslapší část celé antologie *. No a konečně příběh o Santovi a zombie elfef, který dopadl ze všech nejlíp, má to akci, dobré gore, skvělá zábavná podivaná. Takže celkově lehkej nadprůměr, ale pro mě osobně bohužel zklamání, čekal jsem mnohem víc. ()

Rockerman

Škoda té roztříštěnosti! Čtyři minipříběhy rozehrány na čtyřech místech a já doufal, že se nám to v závěru nějak poskládá, jak už to bývá. Bohužel nebylo tomu tak. Něco spolu souviselo, něco ne, ale pohromadě to spolu nedrží. Nakonec ani toho opravdu strašidelného tu moc nebylo. Několik lekaček ve škole, ale jinak, Krampus vypadá jako Faun a elfové byli docela roztomilí. Hezké bylo "odtajnění" identity Santa Clause. Vidím to tak na 50%, které ale nelze dát, takže 3*. ()

Vabr

O něco lepší než jsem čekal. Očekával jsem totiž levnější horůrek, ale ukázalo, že měl vyšší cíle (zvlášť mě překvapila celá metaforová povídka se Santovou vesničkou, jejíž konec hodně překvapil 🤌). Nejlepší za mě byla povídka se školou, kde byla atmoséfra naprosto super po skoro celou dobu. Problém u mě trochu nastal po tom, co dostala ta holka záchvat. Od tý doby se mi to líbilo míň, ale konec povídky byl dobrej a taky gore s potichým, tajemným vyšuměním. Děcka hrály dost dobře a lekačky (u toho policejního záběru jsem doslova v posteli nadskočil 😂) a duchové tam byli ve správné míře. Nejhorší byla ta s Krampusem, která byla taková jasná už od samotného počátku. Vlastně se jednalo jen o takovou naháněčku. Konec byl teda dost divnej a takovej nesmyslnej. Ale taky šla. Ten kluk byl úplně nevychovanej, takže dostal, co si zasloužil 😁😬. Ostatní povídky byly dobrý, ale taky se v nich našly nějaký chybičky. Špatná mi rozhodně přišla rádiová stanice, kde to na mě působilo cheepy dojmem, ale pak se to na konci dost vyzdvihlo velmi zajímavým zvratem, takže nakonec dává smysl, proč to tam vůbec bylo. Vyhodnocení: Nekraďte stromky v lese 🌲, škudlíci! ()

Veronica27

Tak zde sem schválně čekala, až do Vánoc a musím říct, že se velice vyplatilo ! Dost příjemné překvapení v podobě Santy, co vraždí zombie elfíky a samozřejmě Krampus, který tady neměl chybu.Má to příjemně mrazivou atmosféru s Vánočním nádechem. ()

DavidWebb

Mňam, mňam, mňam... Skoro som z tohto fliku stiekol, čoveče. Presný opak lacných béčok v žánri, v ktorých sa prvú hodinu aj viac nič nedeje - tuná sa deje niečo stále, od začiatku do konca. Určite má na tom nemalú zásluhu scenár, s ktorým sa musel Pascal Trottier parádne vyhrať, pretože tu sledujeme pomalé rozplietanie nejakých štyroch príbehových rovín a k tomu všetkému je to aj dobre natočené. To je nejaký nový trend, že jeden film točia traja režiséri? Mno, horor ako horor. Skôr ako na strachu, stavia tento filmík na príjemných zimomriavkach a jedinečnej atmosfére zimy a vianočných sviatkov. Márne sa snažím spomenúť si, či som niečo podobné vôbec niekedy videl a tu budú na tom určite lepšie užívatelia, ktorí toho majú v hororovom žánri napozeraného viac. Každopádne duch "vianoc"/tohto filmu urobil na mňa poriadny dojem a verím že aj preto, lebo som od toho vôbec nič nečakal a šiel som do toho úplne "naslepo". 90% nemôžem zaokrúhliť hore kvôli paradoxne slabšiemu záveru, ktorý nevygradoval tak, ako som očakával a zase... twist? Toto je presne typ hororíku vhodného na treskúcu zimu počas sviatkov s pohárikom niečoho vysokooktánového v ruke. Spokojnosť. ()

Shredder

Kvalitnejsie filmy dnes uz tocia aj YouTuberi. Film je vlastne zmeskou 4 roznych pribehov (+ Shatner), ktore spolu vacsinou suvisia len okrajovo a kazdy z nich pripomina zle natocenu hororovu poviedku z televiznej sou. Ocakaval som nejaku vianocnu bizarnost v style Santa's Slay, ktora sa nebude brat prilis vazne, no kedze tento film bol az prilis seriozny tak v spojeni s totalnym amaterizmom vyznieva uplne hrozne. Koho vystrasi duch, na ktorom je vidiet, ze je to obycajne dievca s trochou bieleho make-upu, alebo maly chlapec, ktory po rane do hlavy zmizne aby v zapati mohol v tej najviac stereotypnej scene skocit mame na chrbat? Latka je nastavena tak nizko, ze Krampus, ktory sa zanedlho dostane do kin, ju musi zlahka preskocit aj keby nechcel. ()

Shanen29

Nene,těch Krampusů a Santů je moc a málo jich je opravdu povedených,tento sice má něco do sebe,ale čekal jsem čím mě zaujme,ale spíše to chvílama byl zmatek a mě to nebavilo. ()

lusa

Vianoce presne podľa môjho gusta. Veľmi podarená štvorica prelínajúcich sa poviedok, z ktorých každá má výbornú atmosféru, nenudí, trošku prekvapí a zopár krát dosť vyľaká. Za mňa rozhodne ano. 4* ()

petrik11

Konečne po dlhšej dobe nejaká solídna vecička, kde sa tvorcovia museli poriadne pohrať, aby našli pre 4 rôzne príbehy jedno rozuzlenie. Dobre natočené, dej mal dynamiku, bavil som sa. ()

whysoserious

Závěr byl vtipný, černý humor nechyběl, Santa pokosil pár zombie elfíků a Krampus se mi taky líbil. Je akorát škoda, že to mohla být v případě Santy možná ještě o malinko větší vyvražďovací jízda a ty čtyři paralelně probíhající příběhy neměly žádnou souvislost mezi sebou (kromě tématu Štědrého dne). Nebýt toho, tak bych tomu dal i čtyři hvězdičky, protože mě to bavilo. A na Vánoce si to pustím klidně ještě jednou místo každoročně dokola opakovaných pohádek v TV :-) ()

Pitryx

Tak já jsem se bavil. Rušil mne jen chlap z rádia, ale naštěstí tam nebyl často a v závěru měl vlastně taky takový malý význam. Já tyhlety spektákly celkem můžu, takže ještě přidávám do plusů ještě spousty překvapení v závěru. Kdyby autoři přidali na gore a více komediálních prvků, šel bych možní ještě výše. Takže mých 70% je tak akorát. /// *** a půl ()

XXXXXXXX

Když už jsou tu ty vánoce, bylo načase podívat se taky na nějakou tématickou hromadu povídek no ne? Bohužel trpí stejnou chorobou jako konkurenční haloweenská kompilace. Povídky jsou zkrátka slabé a nevyvážené. Nadprůměrné jsou povídka s Krampusem a pak ta se Santa Clausem. Zbytek je jako obvykle odpad. Škoda. Kdy už koněčně pány u kamer napadne, přestat strkat povídky do celovečeráků a natočit raději důstojného nástupce Podstaty . Když ona ale bude ta pravá podstata jen jedna což? ()