Vánoce mají být časem radosti, míru a dobré vůle. Pro některé obyvatele Bailey Downs se však promění v něco mnohem méně slavnostního. Když je Krampus, démonický opak Santy, přivolán do města malým chlapcem, všichni musejí bojovat o přežití. Jsou to svátky radosti, míru a dobré vůle... tedy pokud nežijete v Bailey Downs. O loňském Štědrém dnu se dva mladíci dočkali v suterénu školy příšerného konce. Nyní, o rok později, se na město valí nová série hrůz. Když tři kamarádi objeví dějiště masakru, zlý duch je tam hodlá držet navěky. Jednoho z prvních policajtů na místě činu postihnou nové komplikace, neboť jeho syn začne vykazovat známky děsivého a násilného chování. A když se místní rodina snaží usmířit s odcizenou tetou, musí náhle v hrůze prchat před Krampusem, démonickým opakem Santy Clause. Teroru se nevyhne dokonce ani sv. Nick, který bojuje s hordou elfích zombíků. Budou to svátky, na které nikdy nikdo nezapomene. (Cinemax)

Astaroth12

Predpokladal som, že film pôjde po stopách Diabolského Santu, ale tento išiel úplne inou cestou, cestou poviedok, ale ktoré nejdú po sebe, ale vzájomne sa striedajú. Je tu pekelne hustá atmosféra, lakačky boli slušné, strašidelnosť sa tu dala krájať a aj gore efektnosť tu bola. Film mal v sebe aj silnú mysterióznosť a masky boli podarené. Film sa vyznačuje svižnými scénami ako napr. boj Santa Clausa a nemŕtvymi alfami, ale aj temnými momentami ako napr. malí chlapec vs. rodičia. Remeselne je to vynikajúco natočené. Len každá poviedka mala pár nezmyselných skutočností a tým film stratil 1*, ale aj tak veľké nečakané a hlavne príjemné prekvapenie a tak silné 4* dať musím. ()

sniper18

Vianočnú tématiku v tých menej mierumilovných žánroch vždy len vítam, preto som aj na A Christmas horror story bol dosť zvedavý, ale nakoniec sa to vlastne ani neoplatilo. Na prvý pohľad to má takmer všetko potrebné, dobrú znelku, ktorá pripraví na temnejší vianočný zážitok, kvalitné technické prevedenie, či už celkový vizuál, ale aj masky, gore a podobne a veľmi svižné tempo, keďže tu sa prakticky stále niečo deje, ale mňa to jednoducho vôbec nebavilo. Tých pár poviedok sa síce venuje odlišným tématikam, takže šanca pre vyššiu zaujímavosť sa ešte navyšuje, ale výraznejšie ma nebavila vlastne ani jedna. Točenie reportáže a problémy so synom sú úplne o ničom, pri poviedke s krampusom som bol aspoň zvedavý, čo z toho bude, keďže pár prvkov bolo celkom zaujímavých, ale nakoniec mi to tiež prišlo len ako strata času a tak tá so Santom likvidujúcim nakazených elfov bola nakoniec najlepšia, čo ale pri takejto konkurencii nebol veľký problém, likvidácie sú celkom zábavné a ani tá záverečná pointa nie je zlá, ale tiež som od toho čakal o čosi viac. Toto neustále striedanie poviedok v priebehu filmu tiež nebol rozhodne dobrý nápad, pretože ak sa občas aj objavil náznak nejakej atmosféry, prestrihnutie do inej poviedky to len zničilo a keď sa to už vrátilo späť, už ma to vlastne vôbec nezaujímalo. A moc tomu nepomohlo ani obsadenie, nenájde sa tu síce nikto, koho by sa dalo úplne skritizovať, ale mňa tie postavy vôbec nezaujímali, ale poteší aspoň prítomnosť známych tvárí, ako Adrian Holmes alebo William Shatner. Takže A Christmas horror story si svojich fanúšikov určite nájde, ale ja som sa takmer celý čas len nudil a tak mi to prišlo len ako strata času. 42% ()

*CARNIFEX*

Nie každá vianočná story vzbudzuje tak radostné pocity, aby potešila nejednu šťastnú famíliu. No ale keď už sa samotný Santa musí podujať na kynoženie svojich vlastných pomocníkov, ktorí sa nečakane zmenili na malé zombie beštie, zrejme každému z Vás dôjde, že tento snímok nebude ponúkať klasické príbehy plné pokoja a porozumenia, ale vyobrazí zlo, ktoré si nevyberá vhodný čas a ani obete. Policajt z miestneho oddelenia, ktorý bol na mieste činu pri dvojnásobnej, rituálnej vražde študentov, berie svoju ženu so synom do neďalekého lesa, aby si spílili vlastnú jedličku. Po návrate domov začína malý chlapec vykazovať netradičné správanie. Bohužiaľ, už to viac nie je ON. Trojica študentov vstupuje na vlastnú päsť do areálu školy, aby o daných zločinoch natočila dokument. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že so zlom sa zahrávať neoplatí. Obzvlášť, keď neustále sídli v útrobách školy. Osud je osud. To čo nepostretlo mladú dievčinu so spolužiakmi počas vlámania do suterénu školy, to ju dobehlo počas rodinného stretnutie u starých rodičov. Plánované, pokojné stretnutie naberá nečakaný hororový spád potom, ako mladá generácia preukáže neúctu k starým rodinným tradíciám. Na ceste domov ich čaká neľahký súboj s prebudeným démonom - Krampusom. Výborné štyri samostatne plynúce príbehy, ktoré majú spoločné všetko, ale zároveň nič. Momentálne na čo siahnem, to ma uspokojí viac, ako moja posledná známosť ;) Od zombie cez ducharinu, až po diabolské monštrum. Dá sa kadečo vytknúť. Niečo mohlo byť lepšie, niekedy sa dalo viac pritvrdiť, niekedy sa dalo viac nalakať, ale v konečnom dôsledku nemôžem inak, iba zdvihnúť palec nahor. Masky, gore či lakačky pracujú na plný plyn takže spokojnosť by sa mohla dostaviť aj u iných užívateľoch. Škoda len, že táto predčasná vianočná horor story nenabrala viac odvahy - 65% ()

misterz

Vianoce nemusia byť vždy len sviatkom radosti aj pokoja, pokojne sa môžu zvrtnúť aj na boj o holý život, alebo aj na niečo ešte horšie. Hlavne keď lezieme na vlastnú päsť do opusteného areálu školy s úmyslom natočiť miesta kde sa predtým nedávno stala rituálna vražda. Alebo sme neboli poslušní a nahnevali tak Krampusa - monštrum, ktoré nenávidí Vianoce. Pričom niekedy môže mať problémy aj samotný Santa, ktorého pomocníci sa nešťastnou náhodou zmenili na zombie príšerky... alebo sa mi to len zdalo? No a kradnúť vianočný stromček, ešte k tomu ako policajt (no fuj), tak to by som vám už vôbec neodporúčal. Máme tu teda štyri hororové poviedky, ktoré zdanlivo medzi sebou nesúvisia, pričom mňa osobne najviac potešila tá s Krampusom a s bláznivými študentmi, ktorí išli natočiť ten dokument. Mala v sebe veľký duchársky potenciál a skvelú atmosféru, škoda, že sa v tomto smere na snímku nepracovalo trocha viac. Celkovo však ide o príjemné hororovo-poviedkové prekvapenie. 69/100 ()

SOLOM.

Když se trojice režisérů rozhodla natočit čtyři děsivé vánoční příběhy, které spolu souvisí víc, než by se mohlo na první pohled zdát, byl jsem docela natěšený. Zvláště když měl tento film zpočátku velice dobré reference a všechno do sebe nakonec pěkně zapadlo. Bohužel problémem tohoto vánočního hororu je to, že kvalita jednotlivých příběhů je dost rozmanitá a místy jejich prolínání zbytečně uškodilo samotné atmosféře. Ne každý z nich totiž oplýval přemírou napětí a dobrou zápletkou, což způsobilo jistou dávku nudy, zvláště v prostřední pasáži. Mám podobně jako mnoho dalších stejný dojem a budu se opakovat, že by zde pomohlo nejvíc to, kdyby se příběhy odehráli postupně, něž aby se prolínali. Tím totiž paradoxně škodil jeden druhému, místo abychom se dočkali vzájemné výpomoci. Zatímco některé již gradovali, v těch druhých se pořád nic zajímavého nedělo a spíše sloužili jako účinné uspávadlo. Nicméně se nebojte, v každém z nich na vás do jisté míry zapůsobí kouzlo Vánoc a nebude chybět ani dávka potřebné brutality. Některé z nich vás zaujmou kombinací brutality a humoru, ty druhé se snaží (někdy marně) zapůsobit spíše pochmurnou dávkou atmosféry a náznaky napětí. A Christmas Horror Story tak sice zcela nenaplnil mé očekávání, ale rozhodně tento hororový film nezavrhuji. Některé pasáže jsou opravdu povedené, nechybí krvavá jatka, béčkové gore ani humorné situace. Ovšem mělo to určitě navíc. 60% ()

• Scéna, v ktorej elf s menom Shiny (Ken Hall) rozseká dvere sekerou a následne povie ''Here's Shiny!'', je odkazom na horor The Shining (1980) a rovnakú scénu s Jackom Nicholsonom. (Marceloo)