Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

golfista

Michael Bay ztratil soudnost. Myslet si o divákovi, že mu stačí k filmovému zážitku pouze dobře řemeslně natočený reklamní videoklip natažený na 150 minut dialogama, které rámují "příběh" o ničem, to mě urazilo.... Já akční filmy moc nemiluju, ale Bayův styl ve Skále mi příjemně vyrazil dech. Dokonce Armageddon neodsuzuju jako mnoho jiných a pokles formy v Pearl Harboru jsem považoval za výjimku. Ale že klesne takhle hluboko, to jsem nečekal !... Když jsem se po několikátém "přetečení" únosné míry vkusu podíval na hodinky a zjistil, že to bude trvat ještě hodinu, tak se mi zvednul kufr - fakt ! :) .... Když se podíváte na trailer, uvidíte VŠECHNO podstatné a další dvě hodiny se můžete věnovat něčemu příjemnějšímu. ()

POMO

Zvrátený, vulgárny, hyper-deštrukčný fetiš pre 'moderné publikum', natočený s retardovaným scenárom na stole a extázou v palici. Bad Boys II sú zábavnejší a elektrickejší než Bad Boys, ale tiež špinavší, hektickejší a chaotickejší. Vrátane akčných scén, ktoré majú ďaleko k elegancii tých z The Rock. S výnimkou auto naháňačky na miamských mostoch, ktorá patrí k tomu najlepšiemu v žánri. Najkomickejšiu figúrku si - bohužiaľ na veľmi malom priestore - strihá Joe Pantoliano. Škoda je i nevyužitého potenciálu ruského slizouna Petera Stormarea. Hlavný záporák je OK. Celkovo miestami VEĽMI vtipná a svižná, a miestami úplne hluchá a tupá zábava. Michael Bay utrhnutý z reťazí a zbavený citu pre mieru. Wusaaa! ***1/2 ()

kleopatra

Michael Bay tady přebíhá od akčního filmu ke komedii a já si myslim, že už mu vážně hrabe. Občas se sice zasmějete, ale spíš se přistihnete se zvedlým žaludkem - "vyšetřování" v márnici je vážně velká sranda. Film je plný vyložených nesmyslů ( z pytlíku vypadnou jen 2 tablety extáze a skočí přímo do sklenice) a stupidních blábolů. Co si asi Michael Bay myslí o lidech, pro které takové veledílo ušil přesně na tělo? ()

Cival

Bay mě hodně mile překvapil. Poprvé od Skály dokázal svůj nesporný filmařský potenciál přetavit v nadupanou akci. Už jsem si zoufal, že natrvalo zůstane u sraček jako je Armageddon. Rozhodl jsem se mu dát poslední šanci, vždyť Mizerové byli do této chvíle mou nejoblíbenější Bayárnou - díky cool ústřední dvojici a skvělém mixu vtipných hlášek a adrenalinové akce. Dvojka je o mnoho lepší než první díl. Více zbraní, více aut, víc badmotherfuckers, co si zasloužej nakopat prdel, víc krásnejch koček a bohužel i trochu víc minut. To je spolu s bezkrevnými záporáky snad jediná chyba. Bay se vrátil v parádní formě, nepáře se s lidkými komčetinami, ani morálkou. Prostě KUREVSKY DOBREJ NÁŘEZ! Za pět hvězdiček samozřejmě jen ve svém žánru totálního výplachu a při prvním shlédnutí. Napodruhé velmi dobré čtyři. ()

KevSpa

Nemůžu dát jiné hodnocení. Michael Bay se vrátil s dokonalým akčním filmem. Jde o velmi zábavnou a zároveň zvrácenou zábavu. Většina vtipů a hlášek skvěle funguje a musím říct, že takhle jsem se u filmu nezasmála už hodně dlouho. Nemusím asi zdůrazňovat, že bayovská akce je úchvatná a monumentální. Pro člověka, který jeho filmy zbožňuje, je tahle podívaná hotová extáze. Takhle mají vypadat buddy movies. Většina akčních filmů nesáhá Bad Boys II ani po kotníky, tohle je totiž opravdový nářez jak se patří i s dost násilnými scénami. Will Smith je opravdu cool, Martin Lawrence celkem zábavný, stejně jako Joe Pantoliano. Jen ten Peter Stormare nedostal moc prostoru, to ale vynahrazuje v roli záporáka vynikající Jordi Molla. Michael Bay naštěstí příliš nenapodobuje jedničku a příběh je vystavěn poněkud odlišně, což je jen a jen dobře. Bad Boy Michael Bay je zpátky se vší parádou.... uaaaaaaaaa:-) ()

kOCOUR

Obavy, se kterými jsem k pokračování Mizerů přistupoval, se rozptýlily hned v úvodní přestřelce (která ukázala, že bullet-time se dá ztvárnit s elegantní grácií) a pak už to šlo ráz naráz - tuny hlášek, explozí, kameramanských exhibicí a to v tak rychlém sledu, že člověk nemá čas přemýšlet o ničem kolem. A Michael Bay na to spoléhal možná až moc, protože opět pozapomněl Mizery podložit vyváženějším scénářem. Bráno zpětně, pamatuju si pouze to, že se děj točil kolem drog, ale odpovědi na otázky kdo, jak a proč zastíní vzpomínky na libovolnou akční scénu. Je to ale tak zásadní chyba a bude to uprostřed krásně natočených přestřelek a explozí vůbec vadit někomu jinému než filmovým kritikům? Jen stěží, protože Mizerové jsou přesně tou akční napěchovanou peckou, na kterou širé "adrenaline positive" diváctvo už drahně dlouho čeká, ruku v ruce s Terminátorem prezentující zatraceně líbivé retro ze staré školy. A to se cení. Bay přitvrdil na všech frontách a stvořil dítko vtipné, rychlé, vcelku drsné a hlavně velice hlučné. Zkrátka, je zpátky v plné polní připraven ukázat, že se s ním má v čele akční elity ještě dlouho počítat... ()

Lima

Bay se ideálně strefil do xenofobní nálady Ameriky posledních let. Bad boys II. jsou řízná adrenalinová jízda, ze který se mi dělá šoufl. A co na to Martin Lawrence?......."To neřeš. My dva jsme prostě nabušený drsňácký poldové a vy ostatní jste =CENSORED=, který můžem rozmašlovat na kaši, zdemolovat, co nám přijde pod ruku a na zákony serem. Všichni cizinci jsou póvl, že si děláme prdel z mrtvol v márnici, to je nám u prdele, naše těla to nejsou, že jo, he, he, he. To přejíždění mrtvol z funebráku, dyť je to hlína, negře, ne? A Kubánci? To jsou podlidi, takovej lidskej odpad, ty jejich chatrče bych klidně přešmajcloval i buldozerem, že tam můžou bejt ňáký lidi, na to seru, takovej komoušskej póvl."....."A nemyslíš, Martine, že trocha sebereflexe by neškodilo?"......"Vo čem to =CENSORED= žvaníš? Spoustě lidem se to líbilo, i KevSpa byla nadšená! Když na to nemáš, tak proč čumíš na akční filmy?"......"To se pleteš, Martine. Já akční filmy miluju. Jenom tu vaší hyperdrsňáckou pózu nemusím a ty mně sereš obzvlášť, řekl bych, že ses minul povoláním."......"FUCK YOU, MAN!!!!"......"Jo a ještě něco. Při akčňáku mám potřebu se aspoň trochu sžít s hlavní postavou. To u vás dvou nehrozí. Naopak bych vám přál, aby vám někdo nakopal prdel. A nadsamcovi Bayovi obzvlášť."......."=CENSORED=. =CENSORED="..."A tak už se nezlob, Martine."...... ()

Tetsuo

Bay nezná míru. To, že je film brutální mi nevadí (naopak), vadí mi, že není ani za mák vtipný. A tak odporná a přitom líbivě zamaskovaná konzumní kapitalistická ideologie se jen tak nevidí. Finále na Kubě jenom dokládá naprostou ztrátu soudnosti a elementárního citu pro společenské souvislosti. Jako že nedělají politiku, a přitom ji dělají. Bayovi by měl někdo prostřelit prdel, případně ho rozšmelcovat autem. ()

Gemini

Nechce se mi opakovat tu frázi o efektní klipovité akcičce a typických Bayovských vychytávkách, ale ono to bez toho asi nepůjde:) Hledat v tomhle filmu nějaké morální poselství nebo ho naopak obviňovat z propagace tanečních drog je přinejmenším zcestné. Názorná ukázka toho, že po bad tripu z extošky zkolabujete a zadusíte se vlastními zvratky někde v postranní uličce mi přijde asi stejně propagační jako zručně napůl horrorově natočená antireklama na Tiscali;) Jinak humor ve filmu přitvrdil a typicky bayovské prvky získaly ještě další dimenzi...jenže tentokrát už to rejža dohnal do krajnosti, už úvodní parafráze na bullet-time vyznívá skoro trapně... Jako minule perfektní Joe Pantoliano spolu s hlavními představiteli spáchal scénku u které jsem se nasmál nejvíc z celého filmu (Buddha je cool;)), úhlavní záporák je slizký až až, ale chybí mu charisma Tchékyho Karya. No nevadí, to se přerazí extrémně explozivním finále, do kterého zahrá Trevor Rabin a když se zrovna nic moc neděje, sjedem si něco málo ze zrovna nejvíc cool oblasti hip hipové scény... Určitě si všímáte, že slovo "cool" se mi tu objevuje dost často:) A o tom přesně Bad Boys 2 jsou - obrovská barevná (bez rasového podtextu, samozřejmě;)) našlapaná jízda, která ale už nemá to kouzlo osobnosti jaké měl originál. ()

Matty

Nabušenější, ukecanější a uřvanější než jednička. Zároveň na podobný film hrozně dlouhé a vrcholící prvotřídně dementní „jízdou“. 70% Zajímavé komentáře: Lateef, Legas, Turiec, Triple H, Sir Ludvig ()

Tosim

Orgie mám rád (ty filmové obzvlášť), ale na tomhle se Legas opravdu neshodnem. A radši se o tom ani nebudem bavit ;-) Nevadí mi souložící krysy ani podobné jiné vtípky, nevadí mi brutalita, pokud je jaksi "na úrovni." Problém je, že ten film byl nudnej. Desítky aut padaj na silnici, oba černoši se zubí, seš jim síly stačí...a co jako? Je prostě fakt, že ony pověstné "hlášky" opravdu nedělají film. Potěšil pouze Joe Pantoliano... Tohle přece Bay nemohl myslet vážně, proboha! ()

imf

Michael je zpátky a pořád je ve formě, stejně jako Smith a Lawrence. K čertu s tím, co jen vzdáleně připomíná scénář... zabalit poetiku buddy-movies z 80s do moderního hávu videoklipových orgií a natáhnout to přes dvě hodinky, to je výkon, který může Bayovi dnešní hollywoodská akční smetánka jen a jen závidět... škoda, že takových režiséru není víc. ()

Marigold

Nejsem rasista, ale skutečně mi leze na nervy hollywoodský nigga-macho archetyp. A když se spojí dva dohromady, opatří se arzenálem debilních hlášek, značkových hadrů a zapošijí chatrným příběhem o drogových dealerech... no, co asi vznikne? Neuvěřitelně prostoduchý film se skvělými akčními sekvencemi. Vyhovovalo by mi zúžení filmu právě na ně, vystříhání zbytečných meziher a "humorných" projevů Willa Smithe i Martina Lawrence. Dvě hvězdičky za tradičně zmáknutou režii Michaela Baye, plnokrevný střih a pestrou kameru. Což bohužel neznačí, že se na druhé Mizery dá dívat s mozkem v režimu on-line. ()

Djkoma

Slyšet Willa Smithe a Martina Lawrence v originále je zážitek, ke kterému když se přidá dokonalý šílenec Michael Bay a vytáhne úžasné akční scény nelze netleskat. Škoda, poslední půlhodinky kdy film působí lehce nastavovaně a může být pro někoho už příliš dlouhá jízda. ()

Renton

Scénář: Ron Shelton, Jerry Stahl .. Nemůžu jinak a ani nechci! Opravdu jsem se v kině skvěle bavil, i když své mouchy to má. Michael Bay je pro mne vždy JEN akční zábava a mozek u jeho filmů pravidelně vypínám. A tentokrát je to navíc dost zvrácená zábava. 95% fuck off, fuck me, fuck you! Jen tak dál maestro!! ()

Fr

když se řekne M.Bay, nemůže o akci nikdo pochybovat.a tak nikoho nepřekvapí$ že W.S. a M.L. od samého začátku překonávají rekord v počtu mrtvých za víkend. videoklipové snímání je stále efektní (třeba městská honička se mi moc líbila), ale někdy toho prostě bylo moc. a to velmi. a hlášky typu -,, jseš v mým domě!" ,, ty jsi zase v mým státě!" - mi po chvíli přišli takový o ničem. vlastně jako tohle všechno. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí