Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Pepinec

Vážení a milý, tohle mi vysvětlete. To si nikdo nevšiml toho obrovského rozdílu v zábavě mezi prvním nedovařeným blivajzem a druhou výživnou jednohubkou? Dvojky jsou prostě dvojky a ty nikdy nemůžou být lepší než jedničky. Jako ve škole fajn, to je fakt dobrý přístup, ale tady by touha být největší šprt mohla jít na chvíli stranou, ne? Zastrčte si indexy zpátky do trenek, zápich z teorie hodnocení filmů vám za tohle rozhodně nedám. (Filmfest Hurghada 2012, 38/67) ()

Lateef

Kurňa, Micheala Baye zbožnuju! Kvůli jeho stylu, kvůli kamerovým šílenostem a kvůli jeho kuráži, protože Bay se nebojí postavit si kus dálnice a nechat v desetiminutové honičce roztřískat na hadry nepočítaně aut a třeba i motorových člunů. Tohle je režisérův typický snímek, dvě a půl hodiny explozivní akční jízdy, ubrebenťěných hlavních hrdinů a výborné technické práce. Jste účastníky negerské přestřelky a kamera z jednoho pokoje prolétává skrz prostřílenou skleněnou výplň dveří do druhé místnosti a zase zpět do první, opisuje elegantní kruh a Vám kape z otevřené pusy nekontrolovatelná a dlouhá slina... ano, všudevlezlá a všudepřítomná kamera je unikátní Bayův prvek, kterým jsou jeho díla přímo charakteristická a přinášejí nám prvotřídní prožitek z akčních sekvencí... A ty jsou zde jak jinak skvělé. Kromě klasických scén, kde hlavní slova mají zbraně, miliony kulek a načinčané cool hlášky, jsou Bayovým triumfem automobilové sekvence, zejména v úvodu zmíněná honička na dálnici, kdy proti Bad Boys doslova "válí sudy" jedno auto za druhým... scéna je tak mrazivě realistická, že v extázi nabízíte popcorn cizímu sousedovi ve vaší řadě... To je prostě Michael Bay... Příběh, ač natažený na 140 minut, je vcelku soudržný, Will Smith a Martin Lawrence se sice většinu filmu handrkují, ale když jde do tuhého, odříkají si svou dávnou bratrskou frázi a v bullet-timeovské sekvenci napálí kulku do palice (spoiler) hlavního záporáka, jenž se bezvládně zřítí do minového pole, aby vzápětí všude kolem dopadaly jeho vnitřnosti... i nechutných, či morbidních scén je tu dost, skoro by se dalo říct, že vyvažují scény vtipné. Několik chybiček by se našlo, ale jsou to jenom malé skvrny na obřím bílém prostěradle. Bay je ve spolupráci s Bruckheimerem fantastický! 130 miliónů dolarů(rozpočet)/273 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

B!shop

Michael Bay je silenec, ale co se tyce akcnich filmu tak je zaroven i genius. Oproti prvnim Mizerum pribilo hodne akce a to je jedine dobre. Hlavni dvojice je zatracene cool. Will Smith v roli drsnaka a frajirka a Martin Lawrence v roli nervaka jsou vyborny a jejich vzajemny dialogy a hadky sou hodne vtipny. Hlavni zaporak je taky dobrej, a vybornej je i Peter Stormare, kterej bohuzel nedostal moc prostoru. Kdyz se zrovna neodehravaj nejaky vtipny dialogy nebo scenky tak tu je jedna z nejlepsich akci co sem kdy u filmu videl. Naprosto silena a presto prehledna se spoustou vybornejch napadu, nadhernou kamerou a podbarvena vybornou hudbou. Honicka na dalnici je daleko lepsi nez tolik precenovana honicka v Matrix Reloaded. Tech 140 minut utece jako nic, protoze se furt neco deje a ani na chvily se nenudite. Ano takle si predstavuju dokonaly akcni film. ()

Gemini

Nechce se mi opakovat tu frázi o efektní klipovité akcičce a typických Bayovských vychytávkách, ale ono to bez toho asi nepůjde:) Hledat v tomhle filmu nějaké morální poselství nebo ho naopak obviňovat z propagace tanečních drog je přinejmenším zcestné. Názorná ukázka toho, že po bad tripu z extošky zkolabujete a zadusíte se vlastními zvratky někde v postranní uličce mi přijde asi stejně propagační jako zručně napůl horrorově natočená antireklama na Tiscali;) Jinak humor ve filmu přitvrdil a typicky bayovské prvky získaly ještě další dimenzi...jenže tentokrát už to rejža dohnal do krajnosti, už úvodní parafráze na bullet-time vyznívá skoro trapně... Jako minule perfektní Joe Pantoliano spolu s hlavními představiteli spáchal scénku u které jsem se nasmál nejvíc z celého filmu (Buddha je cool;)), úhlavní záporák je slizký až až, ale chybí mu charisma Tchékyho Karya. No nevadí, to se přerazí extrémně explozivním finále, do kterého zahrá Trevor Rabin a když se zrovna nic moc neděje, sjedem si něco málo ze zrovna nejvíc cool oblasti hip hipové scény... Určitě si všímáte, že slovo "cool" se mi tu objevuje dost často:) A o tom přesně Bad Boys 2 jsou - obrovská barevná (bez rasového podtextu, samozřejmě;)) našlapaná jízda, která ale už nemá to kouzlo osobnosti jaké měl originál. ()

castor

Nejednou jim šlo o kejhák, jenže terapie jednomu z nich (Martin Lawrence) nepomáhá, a tak za výrazného popostrkování manželky přemýšlí, že si zažádá o přeložení na klidnější flek. Ten druhý (Will Smith), který častěji vytahuje bouchačku, se mu mezitím snaží svěřit, že přestal střídat holky a zabouchl se do jeho mladší sestry. Do všech těchhle oslích můstků ale přijde těžký kalibr, který je potřeba vyřešit: kubánská narkomafie. Smith se od jedničky stal superhvězdou, Lawrencova hvězda naopak klesla na hodně mizernou svítivost a Bay mezitím bavil diváky v několika nákladných kusech. Příběh společně předkládají poměrně řídký a zatraceně dlouhý (téměř dvě a půl hodiny), ale je to sakra adrenalinová jízda (uvidíme záběry, které začínají projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, „olíznutím“ polonahého těla nějaké tanečnice atp., uvidíme detail souložících krys, uvidíme gangstery rozbíjející se o stěny), všechno je to navíc zatraceně intenzivní a zvrácené (kupříkladu žlutý Hummer projede prostými přístřešky chudých jako nůž máslem, hlavně, že to dobře vypadá a bouchá – ač musely umřít desítky lidí). Bay je holt ďábel, který destruktivní akci umí (máme tu třeba honičku s padajícími auty, kterou v případě Ostrova ozvláštnil padajícími kolejnicemi nebo přestřelku na křižovatce, která kopíruje Mannovu přestřelku z Nelítostného souboje). Sečteno a podtrženo: cool vizuál vyhnaný na maximum ještě v době, kdy jsem ho od Baye bral. ()

• Tržby ze severoamerických kin byly 138,6 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 273,3 mil. (NIRO)
  • V tanečním klubu si zahrála několikasekundovou scénu v bikinách a červeném klobouku Megan Fox, které tehdy bylo pouhých 15 let. (Leopard105)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí