Anna a apokalypsa (festivalový název)

Anna a apokalypsa

Ryan Clachrie

Kostýmy:

Fi Morrison
  • honajz2

Teen zombie muzikál co se odehrává k tomu všemu o Vánocích, to slibuje fakt hodně. Jenže to by to musel natočit někdo, kdo to umí. Takový Edgar Wright to zvládá dobře (kdo viděl Soumrak mrtvých, ví), ale tady se to moc nepovedlo. Je tady sice pár dobrých scén (ta nejlepší je vykradená hádejte odkud?), ale ten zbytek působí nevtipně nebo nijak. I tak se to ale celkem dá, je to sice mix High School Musical a libovolného zombie filmu, ale zajímavé to pořád je. Postavy nelezou na nervy (většina), postava ředitele je napsaná dobře, dokonce i ty písně se dají jakž takž poslouchat, jenže mi tu vadí jedna věc. A to je ta, že tak 35 minut před koncem dává žánr komedie sbohem a celé se to začne brát strašně vážně (ano, i při tak absurdních nápadech) a dojde i na spousty kapesníčkových scén (SPOILER přítel Anny, maminka, kluk, co zrovna najde svoji ségru, tak je pokousaný ve stejnou chvíli jako jeho ségra, takže umřou spolu (to je tak dojemné, vybrečel jsem oceán!), a Annin tatínek, kterého taky sotva najde a hned jí umře KONEC SPOILERU). Takhle, mě by temnější závěr vůbec nevadil, kdyby to pořád zůstalo v komedii, nebralo se to tak vážně, tak klidně ať všichni umřou. Ale když se z toho celého stane tuctové teen drama, kde budeme vytahovat kapesníky, protože někdo důležitý umřel. Kdyby si to z toho dělalo prdel, bylo by to dobrý, ale ono ne. Hlavně že se na konci zpívá "Nic takového jako hollywoodský konec." Hele, každý, kdo má nějakou větší filmovou znalost, tak mi asi potvrdí, že i hollywoodské filmy neznamenají jen happy end a často hrají na city diváka. Takže to vlastně končí tím, z čeho si to snaží něco přes polovinu filmu prdel. Kdyby si to z těch dojáků udělalo srandu... Ne, asi chci moc. No nic, další promarněný potenciál a jak to tak vypadá, Soumrak mrtvých opravdu jen tak někdo netrumfne. Jo, pokud si myslíte podle obsahu, že se tu bude bojovat zpěvem a tancem, tak vás musím zklamat, tady se asi dvakrát zpívá a přitom se klasicky zabíjejí zombíci. 2*(11.5.2019)

Britové udeřují opět s originální zombie komedii, která je tentokrát mixnutá ještě muzikálem. Příliš se mi do filmu nechtělo, protože jsem nevěřil, že tahle kombinace může fungovat, ale jsem ve výsledku mile překvapen. K dispozici jsou opravdu velmi sympatické postavy ( Anna válí), všichni hezky zpívají, narážky na osobnosti a hlášky jsou povedené a dojde i na gore a akci, která je vcelku povedená a film si drží i solidní tempo. Jako teen zombie muzikálová jednohubka je film opravdu vkusný a zvládnutý s přehledem. Věřím, že né každý zpívání zkousne, ale kdo je tolerantní vůči žánrům mohl by být překvapen. 70%(25.1.2019)

Očekával jsem klasickou zombie zábavu s hudbou navíc a ve finále je to celkem smutný vánoční film. Přiznám se, že mě to docela dostalo a nejednou jsem si usmrkl, což za sebe vidím jako veliký plus. Dalším plusem je casting, skoro všechny postavy sympatické, hlavně Anna, ta byla výborná. Dojde i na nějaké to Gore, hudba byla celkem fájn, i když jsem spíše očekával Full Christmas soundtrack, ale nevadí, skladba (It's That Time of Year - Marli siu) zazpívaná Lisou, na večerním představení byla hodně fájn. "Pornografická, oplzlá špína" :o) Příjemné překvapení a určitě si to o další některé vánoce rád připomenu. (162. hodnocení)(22.12.2019)

Žánrový kolotoč komedie/horor/muzikál ve vánočním hávu je silnou a zároveň slabou stránku tohohle snímku. Divák se totiž tak dlouho baví různými gagy a originálními nápady doprovázenými hudebními čísly, až ho pak může lehce zaskočit temný finiš. Na druhou stranu se jedná o natolik unikátní (a přitom dobře zvládnutý) mix, že by byla opravdu škoda si jej nechat ujít.(10.10.2018)

I když se sice nejedná o milionový nápad, nevypadalo to zase tak špatně, ale bohužel ne vždy se oba žánry podařilo sladit dohromady. Občas ty písničky přebývaly, jindy zase chyběly a možná by neškodilo obsáhnout víc hudebních stylů. Co se zombíků týče, tak tady se jednalo o solidní standard, což se dá říct i o gore. Největší doménou je ale obsayení, které vyšlo na jedničku a na Ellu Hunt se mi stačilo jen dívat. Žádný zázrak, ale na solidní průměr to stačí. 55%(19.8.2019)

• Paul Kaye