poster

Amerika v barvě (TV seriál)

 • USA

  America in Color

Dokumentární / Historický

USA, 2017–2020, 13 h 27 min (Minutáž: 46–48 min)

Hrají:

Liev Schreiber (vyp.), Elvis Presley (a.z.), Nikita Sergejevič Chruščov (a.z.), Martin Luther King (a.z.), Harry Birch (a.z.), Al Capone (a.z.), Jack Dempsey (a.z.), Thomas A. Edison (a.z.), Henry Ford (a.z.)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Pro radost o staré Americe, z vyprávění a vybarvených záběrů výhradně první poloviny 20. století. Za mě nejlepší je hned S01, kde co díl to průlet jednou dekádou, další dvě série pak sestávají z vesměs dobře zvolených a zajímavých dílů na různá témata - "golden age" Hollywood, změna Divokého západu, maloměstský život a další. Není nijak informačně vyčerpávající (ve smyslu hloubky), ale i těchto časů a událostí více znalý člověk se dozví spoustu nového a po stránce vizuální velmi pěkná práce z produkce Smithsonian. Dát se hezky provázet tou dobou...(2.9.2020)

 • juta
  *****

  Výborný seriál ze všech směrů. Hned od začátku zaujal a pokaždé se těším na nový díl. Je to zase něco nového, když se můžu podívat na staré záznamy, které jsou nyní barevné, tak to má najednou jiný příjemný nádech a navíc jsou dějiny Ameriky poskládány tak, že to baví a konečně jsem se také hodně přiučil dějinám tohoto státu a v mnoha případech mě i nějaké situace překvapily, prostě někdy to bylo růžové a někdy zase ne.(23.12.2018)

 • sator
  ***

  Módní trend obarvit černobílé záběry frčí... Je to takové letem světem na úrovni vědomostí základní školy... I když ne vždy Vybral jsem si dily, 20.leta a Divoký západ...(14.4.2019)

 • jerrik7
  ****

  Obrázky nádherné (4 až pět hvězdiček), komentáře občas otřesné, zkreslující, lživé (odpad). Například Henry Ford je ve filmu právem označován jako průmyslový gigant a jeden z nejdůležitějších tvůrců amerického průmyslového zázraku. O jeho fanatickém obdivu k Hitlerovi a německému nacismu, o masívní podpoře německého válečného průmyslu ani slovo! Hitlerovi posílal každý rok k narozeninám 50 000 dolarů (v té době astronomická suma) a veškerý výtěžek z prodeje automobilů značky Ford v Německu věnoval NSDAP.(17.2.2019)