Divadlo Járy Cimrmana odehrálo svou první premiéru právě před 50 lety – 4. října 1967. Půlstoleté jubileum oslavili jeho členové mimořádným programem, do nějž zařadili dnes již kultovní scény z her autorské trojice Cimrman – Smoljak – Svěrák. Psaní do nebe je dopis, který napsal v souvislosti s půlstoletím existence Divadla Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák svému dlouholetému příteli a kolegovi Ladislavu Smoljakovi. Stal se kostrou celého slavnostního večera v Žižkovském divadle. A v rámci tohoto představení pak došlo také na ukázky z inscenací a na řadu dalších věcí. A protože tento večer byl příležitostný a jeho program byl uveden jen třikrát, jsme rádi, že jsme ho mohli pro vás zaznamenat. (Česká televize)

Nathaniell

Ta poslední hvězda je tak trochu z nostalgie. Znám divadelní hry J.C. od (velice) raného mládí, kdy to naši rodiče a prarodiče poslouchali ještě na gramofonové desce... Vážení, umíte si představit, jak mi spadla čelist, když jsem to znal jako audiozáznam cca od pěti let a první divadelní vystoupení v televizi - Dlouhý, široký a krátkozraký - jsem od nich viděl tak o dalších 5 let později? Bylo zvláštní zjištění, že ten zvuk má i obraz. Zajímalo by mě, kolik z vás to tak mělo taky... Ale tohle vzpomínání, no co se tomu dá vyčíst? Možná jak uvedlo pár lidí - komentování české politické scény. To i mně přišlo nevhodné. Ale klady převládají: Dozvíte se další zajímavosti ze scény i za oponou, zláštní postup výběru herců, Táborský neskutečně překvapil i pobavil - je to fakt borec, ne že ne. Zdeněk Svěrák ukázal, že je stále ve formě, některé nahodilé ukázky ze hry byly tak na knop, že než jsem si pořádně prohlédl nové rozložení herců, byl konec, ale to nevadilo. Nemůžu vypsat všechny, kdo ve hře váleli, protože to sem můžu rovnou opsat všechny výše zmíněné herce. Každopáádně... Miloň Čepelka byl vždycky jedním z mých oblíbenců a pořád je to borec. Před všemi smekám, nová verze Záskoku mě zase dostala a dávám 5* ()

Pitryx

Trochu smutmné. Nostalgiclká vzpomínka, ale poměrně ucelený přehled historie divadla. Za vidění to rozhodně stojí. ()

HellFireFery

Příjemný průřez tvorbou Divadla Járy Cimrmana. Nostalgie a smutek nad tím, jak to všechno neuvěřitelně uteklo, sice visí všude, ale je krásné, jak si to všichni zúčastnění užívají. A vzpomínka na pana Smoljaka je taktéž milá. ()

Eire

D.Moore **** bla bla bla..., ale v závěru to vlastně sám popře, když zabrousí do bahna současné politiky a začne mluvit o přímé volbě prezidenta. Myslím si o tom samém člověku to samé, co on, ale k té veselé pietě mi to zkrátka ani trochu nesedělo..................Konec citatu. VED TO BOLA NAJLEPSIA CAST TY rusofile! :-DDDDDDDDDDDDD ()

mnaucz

Viděl jsem to sice teprve nedávno, ale je to vtipné vkusné a ukázka toho, jak to divadlo vypadá dnes. Hlavně konec byl skvělý. "My teď volíme přímo víš" a Smoljak na to "To je směšné ha ha ha..." to mě dostal. 10/10. ()

Peabody

Ajaj, to je smutné a není to achacha. Pan Svěrák je sice smutný, ale citlivý a vynikající, horší je to jak po třech úmrtích (ach jo) zaplnit mezery v ansámblu. Ukázky jsou vybrané dobře a pietně, některé informace jsou velmi zajímavé a nové, ale noví šlové souboru - to se podle mne nedaří tak dobře (on přece jen pan Svěrák nebyl hlavní režisér a nevím, jestli umí říci někomu ne). Už od pana Pence si mi zdá, že to proti Vondruškům, Vozábům atd jde dolů a tady to podle mne pokračuje, někteří kulisáci prostě jsou jen kulisáci a v malých roličkách to bylo báječné, ale třeba ten poulič očí tu roli po panu Smoljakovi (míním Varla Frištěnského) hraje prostě hrozně. V Záskoku to jakž takž šlo, tam je ta role čeledína pidi) No a jak mám moc rád pana Táborského, tak - možná zatím - moc neladí. Takže si budu asi pouštět spíše záznamy starých představení (naštěstí jsou) a na nové verze se dost bojím jít. ()

Hanka_M

Díky Panu Svěrákovi, Divadlu Járy Cimrmana a České televizi za tyto dary. Tohle by mělo běžet na prvním programu 28. října! ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel