Štafle (TV film)

Komedie

Československo, 1974, 38 min

"Dělej něco ty, vždyť máš průmyslovku." Já tedy nemám průmyslovku, kladku přes zavřené dveře instalovat neumím a ani nenosím kšandy, ale spadnuté štafle bych určitě nějakou fintou přelstil. Nicméně trubač Emil, protivná Eva a jejich retardovaný Miloušek tu osamělou slovní přestřelku rozjeli docela slušně. Navíc jsem se dozvěděl, co je to vertikální byt a jen doufám, že tuto informaci nebudu muset nikdy využít.(18.6.2018)

Krásně poplatný normalizační strach, že SNB jde uplně po všech, a že na každého se dá něco najít...(5.10.2017)

Výborně obsazená komedie, která je ale také v jistém ohledu paralyzující sondou do ustrašených životů zdánlivě slušných obyvatel socialistického Československa. Manželské přestřelky Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Menšíka jsou jako obvykle na jedničku.(23.10.2017)

Velmi debilní zápletka se štaflemi spadlými napříč chodbou tak, aby se nedaly otevřít dveře po stranách. Režisér i herci se sice velmi snaží, aby ta stupidita byla co nejmíň vidět, takže se ani jeden z uvězněných ve skutečnosti dvakrát nepokouší o záchranu (snaha obou je raději utnutá tím, že se jakože zraní, přitom u Bohdalky je jasně vidět, že by to v pohodě zvládla, o Menšíkovi nemluvě) a důraz je kladený na křičící dialogy, které naštěstí jedou v nejlepších intencích Bohdalka - Menšík. Dojem ale zase trochu kazí jejich fakan, který měl být evidentně mladší, jenže to by zase nepobral, co po něm režisér chce, takže výsledkem je asi desetiletý a poměrně MOHUTNÝ kluk, u kterého máme uvěřit, že aspoň o kousek nepozvedne štafle a vůbec že mluví a jedná jako kokot.(7.10.2017)

Malá, ale sympatická televizní komedie s luxusním obsazením a triviální zápletkou. Manželé Bohdalová a Menšík se chystají na návštěvu k přátelům, jejich syn však shodí v chodbě žebřík a oba dva tak zablokuje v koupelně a v pokoji. Nastalá situace samozřejmě vytvoří prostor pro vyříkání si všemožných osobním útoků. K tomu ještě zaplete situaci veřejná bezpečnost, která do domu dorazí a jednoho z kamarádů, který šel prozkoumat situaci, uvede v omyl. V té chvíli se odkrývají charaktery přátel uvězněné dvojice. Film stojí a padá na komediálním talentu Bohdalky a Menšíka, bohužel se tentokrát nedočkáme žádných vtipných perel, jen sem tam je slušně úsměvná hláška. Ale i tak snímek, který diváka potěší. Škoda jen totálně škrobeného konce. PS: v jedné scéně s Bohdalkou uvězněnou ve dveřích je hezky vidět, jak má dveře zablokované dřevěným špalíčkem a ne štaflemi.(15.9.2018)