Situační komedie Viktora Dusila o tom, jaké zmatky může přivodit obyčejná pomůcka v domácnosti... Manželé Emil a Eva (V. Menšík a J. Bohdalová) se chystají na večírek ke svým známým Rubešovým. Přípravy vrcholí, když tu jejich malý syn uvězní maminku i tatínka v bytě štaflemi, které upadly a nešťastně se vzpříčily mezi koupelnou a obývacím pokojem. Rodiče se nemohou dostat ven a chlapec nemá sílu jim pomoci. Rubešovi (D. Kolářová a J. Vinklář) i s přítelem (V. Postránecký) už netrpělivě čekají na hosty, a tak manželům zatelefonují. Malý syn jim ale sdělí, že rodiče jsou zavření. Tento nešťastný výraz v Rubešových probudí podezřívavost. Nedorozumění se množí, charaktery se odhalují... (Česká televize)

6thSun

Velmi debilní zápletka se štaflemi spadlými napříč chodbou tak, aby se nedaly otevřít dveře po stranách. Režisér i herci se sice velmi snaží, aby ta stupidita byla co nejmíň vidět, takže se ani jeden z uvězněných ve skutečnosti dvakrát nepokouší o záchranu (snaha obou je raději utnutá tím, že se jakože zraní, přitom u Bohdalky je jasně vidět, že by to v pohodě zvládla, o Menšíkovi nemluvě) a důraz je kladený na křičící dialogy, které naštěstí jedou v nejlepších intencích Bohdalka - Menšík. Dojem ale zase trochu kazí jejich fakan, který měl být evidentně mladší, jenže to by zase nepobral, co po něm režisér chce, takže výsledkem je asi desetiletý a poměrně MOHUTNÝ kluk, u kterého máme uvěřit, že aspoň o kousek nepozvedne štafle a vůbec že mluví a jedná jako kokot. ()

Adah

Tak tohle mě úplně vytočilo! Obsazení skvělé, ale naprostá pitomost. Přiblblá zápletka se štaflemi by mi nevadila, kdyby pak postavy jednaly aspoň trochu normálně a ne tak trapně, nelogicky a přehnaně (vůbec nejhorší jsou snad ty myšlenkové pochody čekajících hostitelů - chápu, na co naráží a že je to satira, ale stejně...) Humor založený v podstatě výhradně na tom, jak po sobě řvou manželé, je mi neskutečně protivný, a pak ten retard Milouš?! Vždyť vypadal, že už krade tátovi cíga a bude za chvíli mutovat, ale nemůže posunout štafle, nezvládne zatelefonovat a neumí dojít k sousedům??? :D Nehrát v tom Bohdalka s Menšíkem, má to tak 30%. ()

ostravak30

První shlédnutá věc od Viktora Dusila, který působil spíše jako scénárista. Tím pádem jsem neviděl všechny jeho díla, i tak si ale troufám tvrdit, že jde jistě o jednu z jeho nejlepších věcí. Osobně jsem šel proti proudu, protože minimálně dialogy jsou napsány téměř geniálně. Jakých neuvěřitelných výměn názorů, slovních přestřelek a spojení jsou manželé schopni, nad tím jsem kroutil hlavou. Naštěstí jsem kroutil většinou ve zběsilém smíchu. A to vše navíc slyšíme z úst snad největších legend hereckých, ale též estrádních a scénkových Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Menšíka. Otázkou je, co bylo napsáno a co si vymysleli tito géniové, ale já se doslova bouchal smíchy. Tohle si dám s velkou chutí znovu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Dělej něco ty, vždyť máš průmyslovku." Já tedy nemám průmyslovku, kladku přes zavřené dveře instalovat neumím a ani nenosím kšandy, ale spadnuté štafle bych určitě nějakou fintou přelstil. Nicméně trubač Emil, protivná Eva a jejich retardovaný Miloušek tu osamělou slovní přestřelku rozjeli docela slušně. Navíc jsem se dozvěděl, co je to vertikální byt a jen doufám, že tuto informaci nebudu muset nikdy využít. ()

otík

Malá, ale sympatická televizní komedie s luxusním obsazením a triviální zápletkou. Manželé Bohdalová a Menšík se chystají na návštěvu k přátelům, jejich syn však shodí v chodbě žebřík a oba dva tak zablokuje v koupelně a v pokoji. Nastalá situace samozřejmě vytvoří prostor pro vyříkání si všemožných osobním útoků. K tomu ještě zaplete situaci veřejná bezpečnost, která do domu dorazí a jednoho z kamarádů, který šel prozkoumat situaci, uvede v omyl. V té chvíli se odkrývají charaktery přátel uvězněné dvojice. Film stojí a padá na komediálním talentu Bohdalky a Menšíka, bohužel se tentokrát nedočkáme žádných vtipných perel, jen sem tam je slušně úsměvná hláška. Ale i tak snímek, který diváka potěší. Škoda jen totálně škrobeného konce. PS: v jedné scéně s Bohdalkou uvězněnou ve dveřích je hezky vidět, jak má dveře zablokované dřevěným špalíčkem a ne štaflemi. ()