Muž s magickou krabičkou (festivalový název)

• Polsko

Człowiek z magicznym pudełkiem

The Man with the Magic Box

Drama / Romantický / Sci-Fi

Polsko, 2017, 103 min

Mám rád hrdinov, ktorým sa z tvári zračí utrpenie, ale i napriek tomu sa nenechajú ničím a nikým rozhodiť. Olga Bałądž tradične výborná! I s blbým účesom! No a Agate Buzek by sa mala už konečne poriadne najesť! Bodo Kox už podruhý krát u mňa boduje!(7.3.2018)

Od Człowiek z magicznym pudełkiem som jednoznačne čakal viac. Oveľa viac. Nápad výborný, herci boli super, no nakoniec ma to absolútne ponorilo do veľkej dávky nudy. Príbeh ma moc nebral. Postavy boli dobré, ale celkovo to bolo na môj vkus veľmi komplikované a občas som sa v tom vôbec nedokázal orientovať. Rozmýšľam čo k tomu ešte povedať, lebo úprimne ma tento film ani vizuálne, ani tématicky ani ničím nezaujal. Nemal som pocit, že by to bolo hrozné, alebo niečo podobné, ale nemal na môj vkus žiadny náboj alebo zaujímavý element, ktorý by ma v tom vnútorne uspokojil a naplnil. Takže v mojich očiach priemer. Hodnotenie: C+(25.3.2018)

Výborný príbeh pretavený do dobre napísaného scenára, perfektne remeselne natočené a spracované. Parádne prekvapenie z poľska. Hudba, Strih, Kamera, nič sa mu nedá vytknúť. A rovnako aj herečka v hlavnej úlohe, ale aj herci v ostatných úlohách podali výborné výkony. Výborná reflexia aj aktuálnej spoločenskej sitúácie v Poľsku ale aj celej Európe. Celkovo by si zaslúžil: 87% #memoss(18.2.2018)

V první řad mě docela překvapilo, že Poláci zvládli sci-fi, které má v sobě myšlenku, na druhou stranu mě trochu zklamalo, že je to takové místy nijaké, skoro mi to připadalo, jako kdyby to bylo spíše retro sci-fi než sci-fi z budoucnosti. Ale funguje to, má to hlavu a patu a sem tam je tu i docela dobrý nápad.(3.4.2018)

• - Promítáno v rámci filmového festivalu Future Gate 2017 s následnou volnou diskusí s režisérem snímku. Vlastními slovy režiséra Bodo Koxe nejde o přesný překlad, originální název zní Człowiek z magicznym pudełkiem, tedy nikoli pouze muž, ale „Člověk s magickou krabičkou“, neboť mu všichni jistě dají za pravdu, že ženy jsou také lidé. (~Maverick~)

• - Natáčeno ve Varšavě. (~Maverick~)