Manželský pár vracející se z exotické dovolené, svůdná rusovláska tající své bizarní zaměstnání, nevěsta v pokročilém stadiu těhotenství nebo mladý muž posedlý počítačovou hrou a jeho matka se stejným vztahem k domácím zvířatům. Šest příběhů o obyčejných lidech v extrémních situacích připomíná tu zlý sen, tu opravdu povedený kanadský žert. Talentovaný debutant Paweł Maślona přibližuje dramatické životní okamžiky několika smolařů a nešťastníků se svěží hravostí a nevídaným citem pro míchání tragiky a komična. V břitké satiře předkládá tempem, které nemůže nestrhnout, suverénní odpověď na otázku, zda je možné přeložit do filmového jazyka záchvat paniky. (MFF Karlovy Vary)

Trailer

sochoking

Začiatok filmu sľuboval výbornú drámu pozostávajúcu z nezávislých príbehov rôznych postavičiek, ktoré sa zvyknú v jeho závere popretínať. Avšak záver je presným opakom začiatku, kedy sa film zmenil na totálnu megavidlácku komédiu! Jednoznačne nevyužitý potenciál, podľa mňa. Ale takto som to cítil ja a to neznamená, že vám sa film nebude rovnako ľúbiť. Ide aj o to, že ten záver filmu korenšpondoval s navlas rovnakou situáciou, ktorá sa mi odohrávala pod oknami počas jeho sledovania. Veľká detská narodeninová oslava s megapočtom všetkých deciek z okolia, takže taký prawdziwy Atak paniki , ktorý možno ovplyvnil i moje finálne pocity a teda i konečné ohodnotenie filmu. ()

EvilPhoEniX

Poláci to zkoušejí po vzoru Francouzů a Španělů a rozhodně jdou správným směrem ( Lepe než Češi), ale pořád nedosahují jejich kvalit. Film tak trošku připomíná Divoké Historky a možná z nich i lehce čerpá, ale scénaristicky je to trošičku nedotažené, byť finále je samo o sobě dobré a vše hezky zapadne, nedostavil se typický efekt šoku. Humor občas zafunguje a nuda se nedostaví, přece jen to mohlo být o dost lepší s lepším režisérem. I tak opatrně palec pro Poláky nahoru. 65% ()

Vodnářka

Šest příběhů, které se, jak už to tak bývá, postupně proplétají. Scénky plné humoru, nápadu, kvalitních hereckých výkonů a výborného střihu pobaví a dohromady tvoří snímek, za který se Poláci rozhodně nemusejí stydět. Bohužel, jednotlivé postavy a situace mají z mého pohledu o dost větší potenciál, který zůstal nevyužit. I tak stojí za zhlédnutí. ()

Big Bear

Ta jestli tohle byla komedie, tak už mně asi přešel dočista všechen smích... ze začátku mne trochu děsilo to velké množství postav, to se naštěstí časem ustálilo a pak už se jen střídaly jednotlivé epizodky, částečně spolu související. Pominu ovšem celkem brutální úvodní titulky... :-) Některá ,,překvápka'' jsem poznal hned a děje si pospojoval, přesto jsem od konce čekal nějaké solidnější vyvrcholení a propojení toho všeho. Bohužel se tak nestalo. Kamera byla chvilkami zajímavá, Poláci mají fakt fešné herečky, to je ale asi tak vše co na filmu zaujalo. Nezasmál jsem se ani jednou, ba ani neušklíbl... Divím se tomu, jak tu leckteří na film pějí ódy... Já dávám jen za dvě a dnes mne vyjímečně nenapadá oproti jindy ani co dvě... * * ()

misterz

Sem-tam sa stane, že ma poľská produkcia nenadchne a toto je presne takýto prípad. Potenciál by tu bol, pretože nápad v zmysle rozdelenia príbehu na 6 častí a venovanie sa jednotlivým osudom zvlášť niečo v štýle Magnólia, mám veľmi rád, avšak scenár bol nevýrazný až strach. Nudné, málo humorné a s minimom zaujímavejších dramatických scénok. Jediná lepšia situácia bola s tým mŕtvym v lietadle. Inak ploché, bez chuti a bez zápachu ako sa vraví, alebo ako vravím ja - plkotanie o ničom. Podpriemer. 40/100 ()