Panický záchvat (festivalový název)

• Polsko

Atak paniki

Panic Attack

Komedie / Drama

Polsko, 2017, 100 min

Příjemný film, který ale neurazí, ani nenadchne. Polští tvůrci vsadili na jistotu v podobě šablony sbíhajících se příběhů a jejich postupném prolínání se v časové ose. Snímek mě celkem bavil, hlavně verze použití magického a krásně zvučného slova "kurwa" v různých vtipných nebo napínavých situacích, ale nic originálního opravdu nepřinesl. 60 % (KVIFF)(4.7.2018)

• sochoking

Začiatok filmu sľuboval výbornú drámu pozostávajúcu z nezávislých príbehov rôznych postavičiek, ktoré sa zvyknú v jeho závere popretínať. Avšak záver je presným opakom začiatku, kedy sa film zmenil na totálnu megavidlácku komédiu! Jednoznačne nevyužitý potenciál, podľa mňa. Ale takto som to cítil ja a to neznamená, že vám sa film nebude rovnako ľúbiť. Ide aj o to, že ten záver filmu korenšpondoval s navlas rovnakou situáciou, ktorá sa mi odohrávala pod oknami počas jeho sledovania. Veľká detská narodeninová oslava s megapočtom všetkých deciek z okolia, takže taký prawdziwy Atak paniki , ktorý možno ovplyvnil i moje finálne pocity a teda i konečné ohodnotenie filmu.(23.6.2018)

KVIFF 2018 - Čekala jsem, že se pobavím, ale byl to šok už od první scény filmu a myslím si, že to překvapilo celý sál. Začátek byl trošku zmatený, na můj vkus až moc postav a dějových linek najednou, ale postupem času si na to člověk zvykne a začíná to chápat. Nejvíce mě pobavily scény v letadle, které vážně stály za to. Moc se mi líbil konec filmu, kdy se ukázalo, že vlastně veškeré příběhy jsou chytře propojené. Film je rozhodně v TOP 3 nejlepších, co jsem letos viděla na festivalu.(4.7.2018)

Příjemně svižná povídková komedie, jejíž jednotlivé volně provázané příběhy mají solidní základ v dobře vybudovaných situacích a dokonce i konzistentně gradují, ale ne vždy jsou dovedeny k uspokojivé pointě. Ve výsledku zábavný mix bavící legračními událostmi nasáklými stresem a pozvolně stupňovaným tlakem.(4.7.2018)

Paweł Maślona je zřejmě zručný filmař, jenže po scenáristické stránce už se zase žádný zázrak nekoná. Šestice střídajících se příběhů sice udrží divákovu pozornost, ale při troše zamyšlení je to i na tomto poli dost nevyužitý potenciál. Polská komedie prostě potřebovala trochu vygradovat, pak by z toho mohl být aspoň záchvat smíchu.(8.7.2018)