[KVIFF] Za celý život jsem neviděl moc polských filmů. Asi protože moc netočí, ale asi i jejich tvůrčí situace je skoro stejná jako u nás. I když ale bohatá na minulost. Film, který začíná hlavně nekompromisně. A poté se odvíjí různými příhodami a věcmi nad kterými zůstává rozum stát. A umí si to držet v celku dobře naladěnou vlnu. Poté to vlastně eskaluje do velkolepého plot twistu, který sice vypadá hustě, ale pokud si neděláte celý film poznámky, tak stejně budete mít jenom asi 50% z toho všeho. Ale každopádně celý film je zajímavý a zpracovaný dle mého v celku dobře. Zabavilo i pobavilo.(8.7.2018)

Režisér a scénárista v jedné osobě, Paweł Maślona, rozehrává šest jen vzdáleně propojených lidských příběhů, které se postupně vyvíjí do absurdních, někdy až tragických vyústění. Lidské chování a reakce jsou skvěle odpozorovány a leckdo se možná alespoň okrajově pozná nebo byl obdobné situace svědkem. Zvolená struktura filmu perfektně udrží vaši pozornost a často se i zasmějete. I když já osobně jsem někdy nevěděl, zda se mám smát nebo rozčarovaně a něvěřícně zírat, protože v druhém plánu mi spousta tragikomických a trapných situací připadala úplně zbytečná a stačí opravdu málo, aby si hlavní postavy ušetřili utrpení. Mezi třemi a čtyrmi hvědičkami.(3.7.2018)

• misterz

Sem-tam sa stane, že ma poľská produkcia nenadchne a toto je presne takýto prípad. Potenciál by tu bol, pretože nápad v zmysle rozdelenia príbehu na 6 častí a venovanie sa jednotlivým osudom zvlášť niečo v štýle Magnólia, mám veľmi rád, avšak scenár bol nevýrazný až strach. Nudné, málo humorné a s minimom zaujímavejších dramatických scénok. Jediná lepšia situácia bola s tým mŕtvym v lietadle. Inak ploché, bez chuti a bez zápachu ako sa vraví, alebo ako vravím ja - plkotanie o ničom. Podpriemer. 40/100(8.11.2018)

Šest příběhů, které se, jak už to tak bývá, postupně proplétají. Scénky plné humoru, nápadu, kvalitních hereckých výkonů a výborného střihu pobaví a dohromady tvoří snímek, za který se Poláci rozhodně nemusejí stydět. Bohužel, jednotlivé postavy a situace mají z mého pohledu o dost větší potenciál, který zůstal nevyužit. I tak stojí za zhlédnutí.(3.7.2018)

Poláci to zkoušejí po vzoru Francouzů a Španělů a rozhodně jdou správným směrem ( Lepe než Češi), ale pořád nedosahují jejich kvalit. Film tak trošku připomíná Divoké Historky a možná z nich i lehce čerpá, ale scénaristicky je to trošičku nedotažené, byť finále je samo o sobě dobré a vše hezky zapadne, nedostavil se typický efekt šoku. Humor občas zafunguje a nuda se nedostaví, přece jen to mohlo být o dost lepší s lepším režisérem. I tak opatrně palec pro Poláky nahoru. 65%(13.11.2018)