Rozprávkovej krajine Spievankovo vládne dobrosrdečná kráľovná Harmónia. Jej úlohou je zaistiť, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada. Avšak obyvateľom Spievankova sa hudba akosi odcudzila, hudobné nástroje zapadli prachom, spev utíchol, dobrá nálada sa vyparila. Harmónia preto povolá Spievanku a Zahrajka, aby jej pomohli do krajiny prinavrátiť stratenú chuť hrať, spievať a tancovať, a zachránili tak dušu celého Spievankova. (Itafilm)

mikestiff

Co se týče tvorby pro děti, je to na tuzemské CZ-SK scéně bezkonkurenční počin. Otestováno na vlastních dětěch :) Nechápu jak tu někdo může dát jednu hvězdu, nelze to přece poměřovat dospeláckými měřítky. ()

papadoce

Tento krát som sa rozhodol nehodnotiť to cez pohľad mojich detí, ale cez vlastný. Kulisy sú ďaleko prepracovanejšie, celého cirkusu sa účastnia buďto poprední alebo aspoň známi slovenskí herci a aj piesne sú v mnohých prípadoch chytľavé. Taký slimák v podobe Vojteka, alebo žabka Gabka sú dokonca zábavné aj pre dospelých. Vysvetľovanie nástrojov je viac ako zrozumiteľné a popravde aj pre mňa veľmi poučné. No napriek všetkým týmto pozitívam to podľa mňa celé ako zámer stráca na atraktivite. Nová téma, viac peňazí v zákulisí, ale tak nejako je to dokola stále to isté. A áno, deti to môžu a pravdepodobne aj vidia inak. Ok, veď evidentne nie som cieľová skupina, i keď dvd treba kúpiť a sponzorom detí je ešte stále rodič. ()

Kuzlo

V detskej a možno aj v dospeláckej muzikálovej tvorbe je to to najlepšie čo som zo Slovenskej produkcie za posledné roky videl. ()

Sany33

Ide o vynikajúco spracované, pútavé a náučné, muzikálové dielko pre deti. Áno, hneď od prvých chvíľ je zrejmé že dospelému divákovi asi Spievankovo nemá moc čo dať akurát podaktorým dáke to mravné poučenie ale pre deti sú Mária Podhradská a Rišo Čanaky bohovia. Keď k tomu pridáme zoskupenie toho najlepšieho čo momentálna slovenská muzikálová scéna ponúka v podobe hercov ide o vynikajúci muzikál pre najmenších. Ja sám som sa dostal do kina iba vďaka mojej ratolesti, ktorá Spievankovo jednoducho miluje a myslím že môj malý nie je jediný a teda bude mať aj tento diel, dúfajme že nie posledný, úspech. 99% ()

• Matej Čačík, syn Márie Podhradskej je jediné dieťa, ktoré sa doteraz objavilo vo všetkých častiach Spevankova. Tu hrá Čmeliaka juniora a má 14 rokov. Spolu s ním hrá druhého Čmeliaka juniora Marek Čanaky, ktorý ale vynechal piatu časť. (giaruj)