Delfíní muž

Dolphin Man

Dokumentární

Francie / Řecko, 2017, 80 min

Lefteris Charitos

Homo delphinus bude člověk jenž pochopí že není oddělen od přírody ani od Oceánu. Bude vědět, že nic, ať už je to nejmenší mikrob, nebo Plejtvák obrovský, není nadřazené nebo podřízené. Vše je vzájemně propojené. Moře nevnímám jako novou hranici, kterou je třeba dobýt, ani jako nové území které je třeba vytěžit. Moře vnímám jako prapůvodní živel. Já jsem moře. (18.2.2020)

Naučit se milovat a udržovat rovnováhu s přírodou, splynout s oceánem a brát vodu jako živel, který je člověku přirozenější než vzduch. To byl Jacques Mayol. Jeho životní filozofie se odráží i v neobvyklém umístění jeho náhrobku. Sice u něj nezapálíte svíčku, ale zase na něj nemohou kálet ptáci.. Člověk si při sledování dokumentu uvědomí, že dostat všechnu tu mystiku a poetičnost do Le Grand Bleu bylo vlastně pro Bessona hrozně jednoduché..(28.2.2020)

Dosť ma ovplyvnila Magická hlbočina. Inak by som dal priemernú známku..(22.2.2020)

V titulcích filmu uvedeno: koprodukce Kanada / Řecko / Francie.(27.2.2020)

Dokument dvoch tvárí. Miestami nudí, miestami sa chce divák ponárať do magických hlbín.(12.2.2020)