Arizona Dream

• slovenský

Arizonský sen

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Drama

USA / Francie, 1992, 141 min

Bylo zde několik vtipných momentů, ale samotný příběh mě ničím nezasáhl a ani Johnny to nezachránil. Pro mě jen průměrný film, zřejmě mi moc nesedl Kusturicův režijní styl.(16.7.2011)

Zacianm mit pomaluju dojem, ze Kusturicovym filmum vubec nerozumim a nejhorsi je, ze ani snad rozumet nechci. A tento film me v tom jen utvrdil.(31.7.2002)

Až na to, že já si myslím, že sny je lepší snít, než si je plnit.(30.8.2008)

Snít je tak krásné, ale žít se musí!... Výborný fantaskní film, takový kusturomantický americký sen...;-) Ještě lepší hudba! Skvělý soundtrack mistrova dvorního skladatele Gorana Bregoviče (s Iggy Popem - a že to není žádný pop! :-) Tenhle film - za čtyři a půl hvězdičky - a zaokrouhleno nahoru - to za všechno to snění - a taky za všechny ty Cadillacy... Život je totiž krásný. Ale snít se musí...(20.1.2006)

• Legas

Filmy jako Černá kočka, bílý koucour a Život je zázrak si mě pan Kusturica získal. Tak jsem si okamžitě sehnal Arizonu Dream, což byl pro mě docela šok. Režisérův rukopis je znát, ale film je tentokrát až moc šílený. Vlastně jsem ho příliš nepochopil. Vůbec jsem netušil, proč se děje to či ono. Nedávalo mi to smysl. Vtip se téměř také někam vytratil a nakonec jsem to ani nedokoukal, protože mě to zoufale nebavilo. Bohužel.(22.11.2006)

• - Film dostal zvláštní cenu poroty, Stříbrného medvěda, na MF v Berlíně. (M.B)

• - Ve scéně, kde Axel (Johnny Depp) předvádí slepici a jezdí po domě na vozíku, začne Grace (Lili Taylor) hrát na harmoniku českou lidovou písničku „Pes jitrničku sežral“. (POciSEM)

• - Ve filmu se objevují narážky na jiné slavné filmy: Kmotr II, Zuřící býk a Na sever severozápadní linkou. (simply)