Zastupující náčelník Orm předává vládu svému bratru Olavovi, který se vrací z tažení. Pak ale dokonce ani není pozván na večerní slavnost. (Netflix)

Necrotongue

Hned v úvodní scéně první epizody jsem si nemohl nevzpomenout na Monty Pythonův létající cirkus, ufrflaný otrok na něj jasně odkazoval, podobně na mě zapůsobilo i konečné řešení důchodové otázky nebo holmgang. Nehodnotil jsem plným počtem hvězdiček, protože jsem čekal, že mi tvůrci rozhýbou bránici mocnějším způsobem. ()

Dr. Hawkeye

Norsko meets Monty Python. Nejsem první a asi ani poslední, kdo tu bude vzpomínat legendární britskou partičku a zejména jejich celovečerní Svatý Grál. Tento počin připomíná právě poněkud šílený humor, nicméně pořád se drží trochu při zemi. Přesto jsem se u první epizody skvěle bavil. ()

Trevor

The homecoming. Dočasný náčelník vikingskej osady Orm vracia velenie svojmu bratovi Olavovi, ktorý sa vracia z nájazdou spolu s Ormovou ženou Freyou. Počas hostiny po návrate nájazdníkov vyzve Arvid na súboj Olvara. Vynikajúco spracovaná paródia na seriál Vikingovia a najmä na Lagerthu a Ragnara, zaobchádzanie s otrokmi a tradície zobrazené v spomínanom seriály. Skvelý výber prostredia, vynikajúca kamera a hudba a príjemný humor ukázali že aj severania sa dokážu povzniesť nad vlastnú minulosť... ()

Cheeter

Začátek epizody byl lepší, zbytek už horší. Možná pro to, že úplně neznám současnou norskou realitu, na kterou seriál naráží. Ale třeba se to zlepší s průběhem. Nicméně uznávám, že to je hlavně můj hendikep a ne seriálu. ()

Ironfood

Má to sice trochu montypythonovský nádech, ale upřímně řečeno, ten humor žádná extratřída není. Nicméně díky zasazení do vikingských reálií je to docela příjemné zpestření na poli půlhodinových komediálních seriálů. Takže zatím slabší 4*. ()

warrenur

Notoricky otrok stazovatel a i jeho starsi "domestifikovany" protajsok mali najlepsie hlasky a vystupy. Inak strasna haluz. Par slabsich takmer divadelnych obrazov. Cakal som viacej, ale snad to zacne odsypat. ()

muti

Bojovník vracajúci sa z úspešnej výpravy má právo na akékoľvek územie a majetok. Nešťastný hrdina, ktorý nebol v boji začína zvažovať svoje možnosti na výhru a prežitie. Perfektné hlášky a lá Monty python, disuje sa ako na face-off, postavy reagujú a hláškujú veľmi moderne a presne, až sú úplne dotiahnuté do absurdity. ()