Umírající Olav za svého nástupce určí Arvida, ale role náčelníka se ujímá Orm. Rufus přijímá pozici norheimského „kreativního ředitele“. (Netflix)

Necrotongue

Třetí setkání s Vikingy bylo pro mě zatím nejslabší. Postava Rufuse mě příliš neoslovila, nejenže nemá smysl pro jemný severský humor, ještě sem zatahuje kulturu. Epizoda byla na můj vkus příliš usedlá, jasně, proběhl pohřební obřad, ale i tak jsem čekal větší odvaz. ()

Trevor

The Funeral. Umierajúci Olav oznámi na smrteľnej posteli Arvidovi že chce, aby sa stal jeho nástupcom namiesto Orma. Ten si za dverami ich rozhovor vypočuje a brata zahrdúsi, aby nestihol oznámiť ostatným svoje rozhodnutie. Tak sa stáva jarlom a ustanovuje Rúfusa za kulturného vodcu komunity, aby zdvihol životnú úroveň osady.Keďže osade dochadzajú zásoby a materiál, Orm navrhne Arvidovi aby uskutočnili nájazd. Škoda že sa vytratilo to množstvo humoru, vtipné boli snáď iba momenty Orma pri Olavovej posteli, návšteva mága a (ne)zapálenie lođky s Olavovym telom. ()

Cheeter

Zatím asi nejslabší za celou dobu. Nepředvedla se ani moc příběhová linka. Celkově, na to, jakou jsem slyšel na tenhle seriál chválu, to zatím zaostává za očekáváním. ()

warrenur

"Feel my heart" .."really feel it" :) tvl Pohrebna piesen od Wardruny - Helvegen bola velkym narodnym ocenenim. Patria kulturne k tomu najlepsiemu, co sa tyka tradicii, hudby a choralov z tych cias. Tiez pobavil odkaz na GoT, ked Blackfisch zapalil pohrebnu lod. Runove klacky ako ekvivalent dnesnych mobilov, trefne prirovnanie. "Slave on". Tentokrat slabucke. ()

muti

Chýbajú mi tu highlighty ako v predošlej časti, nie je tu snáď ani jeden zapamataniahodny joke, alebo situácia. dej samotný ale začína byť zaujímavý keďže moci sa ujíma nový chieftain, ktorý svojou autoritou neváha pokoriť ani najväčšieho vyzývateľa. Nový creative director umeleckého oddelenia dostáva pozvanie vytvoriť kultúrne impérium. Som zvedavý akú finálnu podobu bude mať inštalácia, dosť zaujímavý Twist by bol nejaký Picasso style ktorý by predbehol celú dobu. Je načase zmeniť tento shit hole na centrum tvorivosti! Scénu s potrebným šípom som u niekde videl ako samostatný skeč, konečne viem odkiaľ táto scéna je. Za mňa viedla žena spochybňujúca veštcove rituály pitia z pochybných nádob neznámu tekutinu. ()