Seriál, který otestuje vaši rezistenci na nejsušší humor severně i jižně od továrny na Lego. Nestaví ani na ději ani na třeskutých humorech, jen si tak pomalu plyne a chlubí se svou pofidérností, čímž odhání velkou část potenciálních diváků, ale taky se výrazně distancuje od jakékoliv konkurence. Otázkou je jen to, jestli to sedne i vám. --- Nine out of ten concerns are unfounded. (19.1.2020)

Úžasný seriál. Trochu Černé zmije, trochu Monty Pythonů, trochu Kanclu... Válečná porada může náhle vypadat jako klasická pondělní porada s plány na tento týden, odsouzení na smrt se mohou pozastavovat nad logikou obětování, rozmlouvat ji popravčímu a pak se nechat popravit s dobrým pocitem, že se alespoň ozvali, nově příchozí otroci si mohou stěžovat na mizernou gáži. Kromě toho, že jsou Norsemen ukrutně vtipní, jsou ovšem i dost mazaní - to když divák zjistí, že například epizody typu aettestup nebo holmgang, které ho už jednou rozchechtaly až k slzám, vlastně nebyly jen pouhé epizody a tvůrci je rádi využívají znovu, aby je opatřili druhou, ještě lepší pointou. Bavil jsem se každou půlhodinu a zároveň mě také zajímaly postavy a jejich (mnohdy dost nepředvídatelné) osudy.(9.6.2019)

Naprosto dokonalá komedie - přesně jak píše DaViD'82 - Vikingové zkřížení s Monthy Python. Líbí se mi každodenní pohledy na věci a situace a i to, co se nejspíš dělo v té době - nakládání s otroky, všelijaké čůrání, problémy s erekcí, způsoby přemýšlení a reakce...a vše okořeněno špetkou moderních témat (móda, svoboda slova, právo na názor, pozitivní pohled na situace...). Magická kombinace. A také se mi hodně líbí, že tam nejsou žádní fešáci. Prostě bžunda. "I'm serious as cancer."(13.4.2020)

Drsně současný historický seriál - aneb - jak jsem koukal dva dny v kuse, protože od toho nešlo odejít. S největší pravděpodobnotí začnu "dobrým lidem" ve svým okolí dávat jména podle zdejších postav, protože snad každá "výtečná lidská vlastnost" je tady řádně adresovaná. Tajně doufám, že tohle bude nová hlášková klasika, protože když ne, tak co už? Padesát krát pět! ... a jedna vikingská kérka k tomu....(20.1.2019)

• Gulde

A teď mi vysvětlete, jak třeba v porovnání s inteligentním a dost zábavným Space Force může mít tohle 78%? Shlídnul jsem dva díly a fakt mě to nebavilo. Těšil jsem se na podle traileru docela záživnej humor zasazenej do mně blízkýho prostředí vikingů. Bohužel jsem dostal hodně chabej humor zasazenej do jinak vcelku povedenýho prostředí vikingů. Celej vtip tady je založenej na trapně otravnejch dialozích, ve kterejch jde jen o rejpání se v detailech a slovíčkaření. Prostě takový ty americký rádoby-zdvořilostní dialogy, "obohacený" o trapný vyhánění věcí ad-absurdum. Fakt nechápu, jak tuhle kravinu tady někdo může srovnávat s Monty Pythonama. Tam to bylo založený na inteligentním vtipu (taky ad absurdum), ale tady je to založený na okázalý blbosti a trapnosti.(4.6.2020)

• - Seriál byl zároveň natáčen v norském i anglickém jazyce. (MeanWhile)

• - Britský deník The Guardian zvolil seriál 29. nejlepším seriálem roku 2017. (MeanWhile)

• - Newyorský deník The New York Times zařadil seriál mezi TOP 10 nejlepších mezinárodních seriálů roku 2017. (MeanWhile)