Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Legenda praví, že každých 300 let povstane strašlivý pán Démonů s jediným cílem, ovládnout zdejší fantasy svět. Každých 300 let také bohyně osudu určí 6 hrdinů, kterým propůjčí své znamení a kteří jsou jako jediní schopni postavit se nebezpečí a zachránit svět. Jedním z vyvolených se stává Adlet Mayer, mladý muž, který o sobě prohlašuje, že je nejsilnějším na zemi. Když dorazí se svou novou společnicí a také jednou z vyvolených princeznou Nashetanií na místo srazu s ostatními hrdiny, všichni zjišťují, že se jich zde sešlo o jednoho více. Je tedy více než jasné, že jeden z nich je nepřítel... (Jeoffrey)

(více)

Recenze (12)

kirmakX6on 

všechny recenze uživatele

první čtyři díly nejsou nic extra, pak se ale ukáže, že jde o celkem napínavou detektivku a jakýsi "pokus" o tajemnou vyvražďovačku. Líbilo by se mi víc, kdyby otloukánek Adlet méně utíkal a vzdoroval ostatním s větší agresivitou a tím pravděpodobněji i úspěšněji, ale napínavost příběhu to plně vynahradila. Konec nic moc, ale to se tak nějak dalo čekat, když má anime jen jednu sérii a manga 6....a viděl jsem už i mnohem horší konce...tady se to dalo zkousnout... ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně nadprůměrné fantasy anime s docela zajímavou skoro až detektivní zápletkou, i když myšlenka "vyvolených hrdinů", kteří mají zachránit svět je trošičku klišé. A s takovýmto v podstatě velmi jednoduchým konceptem je pro mě osobně vždy velmi důležité, aby byly dobré charaktery a aby došlo na nějaké neočekávané situace a musím říct, že v tomto ohledu jsem byl velmi spokojen. Co se charakterů týká, tak Adlet je poměrně zajímavý, na jednu stranu o sobě tvrdí, že je nejsilnější na světě, ale jeho styl boje já osobně nepovažuji za příliš "hrdinský". No a tahle kombinace je podle mě povedená. Princezna působí také docela dobře a její bojové schopnosti jsou víc než slušné, na což u princezen nejsem příliš zvyklý, navíc občas ukazuje i některé své nedostatky, což z ní dělá poměrně komplexní postavu. Flamie jsem si oblíbil prakticky hned jak se ukázala, protože je prostě "cool" a vůbec to nesouvisí s tím, že mám rád děvčátka v černé a s velkou puškou. Stejně tak mi učarovala Chamot, která vypadá neskutečně roztomile. Také jsem so oblíbil Hanse, protože působil hodně bláznivě a i takové charaktery já rád. Nejméně mě oslovili Goldof, i když ten je ze všech asi nejblíž tomu, jak si představuji hrdinu a Maura... Co se zvratů týká, tak i tady jsem byl dosti spokojený, jistě ten první opravdu velký jsem znal už od začátku, kdy jsem si četl obsah tohoto anime na AniChartu, ale než došlo na odhalení toho "podvodníka", tak se toho opravdu docela dost událo a závěr, který SPOILER přinesl dalšího vyvoleného a tedy je zde další "podvodník" KONEC SPOILERU byl podle mě opravdu povedený a překvapivý... Jinak animace mi přijde jako průměr, ale hudba se mi líbí... Má očekávání byla tedy vcelku splněna a musím říct, že tato kombinace fantasy a detektivky se mi opravdu líbila a klidně bych si dal další sezónu. 8/10 ()

Reklama

janovrom 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem u sedmého dílu a nenachazim příliš chyb, které bych mohl vytknout. Je mi vcelku jedno, že zápletka je poměrně profláklá, hlavně že je zajímavá. Opravdu považuji Adleta za jednu z nejlepších postav, jednak protože je zábavný a používá hlavu a jednak proto, že je to konečně někdo, kdo do boje chodí připraven a využívá všech výhod. Čest je v boji dobrá tak pro mrtvoly. Ostatní postavy se mi všechny líbí kromě Chamo. Tu jedinou bych pořádně profackoval, ale tím lépe. Skvělé je, že si po sedmém dílu stále nejsem jist tím, kdo je ten zrádce, přestože své podezření mám. ()

Kimkong 

všechny recenze uživatele

Začátek celkem rychlý. Hrozba démoního krále, sezbírání hrdinů a pak past. 90% seriálu se řeší kdo je podvodný hrdina, neboť místo šesti se jich sešlo sedm. Hrdinové uzavřeni v magické bariéře spolu bojují a intrikují, kdo že mezi ně nepatří. V poslední epizodě hned dva zvraty a pokračování by slibovalo podobnou zápletku jako řada první, jen v otevřenějším světě. ()

Shredder 

všechny recenze uživatele

Pokial si dopredu níekto nezistil, o com serial naozaj je, moze byt (ne)prijemne prekvapeny. Zacina sa to cele klasicky, ako dobrodruzne fantasy, kde sa hrdinovia vyberu zachranit svet a porazit enigmaticku temnu bytost. Prvy dojem bol pre mna znacne negativny, kedze sa to kvalitativne ani zdaleka nepriblizovalo podobnym anime, napriklad Nanatsu no Taizai, ci Agame ga Kill. Posobilo to na mna skor ako nudnejsi a pomalejsi brat Shingeki no Bahamut. Po prvych dvoch alebo troch castiach (ach ta pamat) sa vsak vsetko meni a dostavame stare zname "niekto z nas je vrah/zradca a musime ho odhalit". Podobna idea sa objavila v rozlicnych variaciach v nespocetnom mnozstve filmov a serialov, pravdepodobne jednym z najznamejsich prikladov je Carpenterova Vec. Kazdy sa sprava absolutne normalne, paranoia rastie, kazdy sa obracia proti kazdemu a divak je vedeny za nos, niekedy ocividnymi, inokedy viac rafinovavanymi klamlivymi voditkami. Aj tu sa objavuju napate momenty, na svoje si prijdu aj milovnici akcie, avsak vsetko je na urovni priemernosti, ktora predpoveda, ze v pamati sa serial dlho nezachova, obzvlast ak divak videl kvantum diel s podobnou temou. Postavy su znesitelne, ale v ramci anime spadaju do klasickych stereotypov - 1. Velkohuby hlavny hrdina, plny preslovov a naivity, avsak s dobrym srdcom, ktory posobi ako saso, ale zachrani den, 2. Loli (viac ani nedodam), 3. Vznesena princezna, 4. Silny, verny a tichy ochranca, 5. Psychopaticka postava bizarnejsieho razu, 6. Lakonicky hlas rozumu, ktoremu chyba zmysel pre humor. V zasade ani jedna postava sa nemoze zaradit do ziadnej kategorie 100 najlepsich anime postav, ba tazko by sme ich hladali hoci aj v zozname 1000 najlepsich. Ako jednohubka je to pouzitelne, ale dieru to sveta to neurobilo. ()

Galerie (43)

Reklama

Reklama