Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

MrPierc

Scény válečné byly moc dobře udělané, ale Ben Affleck, který se tam snad umazal jen párkrát, to mi moc nesedlo. Film je sice poctou napadení USA v té době ,ale také popisuje zlatý věk Ameriky (a dost ho zkrášluje). ()

lebowski!

Trey Parker a Matt Stone to v Teamu Amerika geniálně vystihli s písní "Pearl Harbor sucks". Affleck neumí hrát, Cuba Gooding měl dostat více prostoru...Ale bojové scény solidní. ()

Langy10

Můj nejoblíbenější film! Miluju tento film, sice tomu moc neodpovida skutečnost, ale je to velmi dobre natoceny, a jako maly kluk jsem to videl snad kazdy tyden 5 krat :)))).. Jinak ve filmu se objeví hodně soundtracků, který mám hodně rád, takže bych rád pochválil Hanse Zimmera!... Zároveň tento film mi hodně řiká, protože 2 světová válka, ta je moje... Dost smutný, ale opět historický a tu já mám rád :) ... Film sice obsahuje hodně nesmyslných chyb, který se ve skutečnosti ani nestaly, ale film je dokonale natočen, hodně dojemný, prostě já to jinak neřešim, je to film velice povedený! 100% ()

O´Neill

Neříkejte mi, že Michael Bay nedokáže natočit film, který má váhu. Není to pravda. Pearl Harbor je takový mix všeho, je to takové akční drama spojene s romancí. Hodně se říká, že film měl být o hodinu kratší, že úvod není dostatečně cool, a je nudný. No, s tímhle nesouhlasím. I ten začátek k Pearl Harboru rozhodně patří, a nevystřihnul bych ho. Film jako takový je skvělý, má perfektní myšlenku a promyšlený scénář. Hudba je na extrémni úrovní a ty vizuály...no řekněme, že i v dnešní době, skoro o 10 let později, málokdo natočí film aby vypadal tak věrohodně, co se efektu týče. Celkově jsem nepochopil jen dvě věcy - hodnocení pouze 66%, a to, že nedostal oskara za vizuály. Ano, Pán Prstenů byl skvělý, a patří mezi me TOP filmy, ale po stránce efektů na Pearl Harbor prostě nemá. //sledováno v 1080p ()

Streeper

Hodně dlouho jsem přemýšlela jestli dát filmu 3* nebo 4*, nakonec jsem se rozhodla pro ten větší počet. Filmu jsem se vyhýbala docela dlouho, hlavně kvůli jeho délce a ani mě nijak nelákalo obsazení filmu, nicméně je to film o 2.světové válce a navíc mi ho kamarádka dala do filmové výzvy, takže to bylo jasné. Zatnula jsem zuby a ty 2 hodiny a 20 minut jsem to vydržela. Ta délka je opravdu nejhorší na celém filmu, nebyla bych proti, kdyby se film zkrátil o dalších 30 minut a že tam bylo pár scén, které by se daly dát pryč. Příběh jako takový byl hezký, první půlka romantická až sladká, druhá byla akční, historická, napínavá a plná slz a ta druhá polovina se mi právě líbila nejvíce. Ben Affleck a Josh Hartnett byla úžasná dvojice nejlepších přátel, moc mi k sobě seděli, naopak s Kate jsem si nebyla ze začátku jistá, ale nakonec se mi i zalíbila. Samozřejmě na konci je to film, kterého musí ukápnout nějaká ta slza, já brečela asi 15 minut v kuse k tomu asi ta nejlepší věc na celém filmu - hudba od Hanse Zimmera a jedná se o krásný lehce nadprůměrný film. ()

bourec

Je pravda, že to mohlo bejt kratší. A tý romatiky tam je taky až moc. Ale jinak ty náletový scény v kombinaci se zvukem na BRdisku posouvaj nábytek o pěknej kus. Naplno přehrávat jedině ve sklepě. 80%. ()

DruidKarel

Bezvadnej film, kterej je koipií a nebo vlastně předlohou ke hře Medal of Honor: Pacific Assault. Jde o hodně dobře herecky postavený film s kvalitním příběhem, ale je až moc přeumělkovaný. Nicméně hodně povedený s dobrými vizuálními i zvukovými efekty... 4* ()

ad

Promiskuidní kravka + namyšlený hejsek + neuvěřitelně směšně "hrající" Ben Affleck (všichni působí, že mají dohromady IQ tak pod dvacet) a co věta, to neúmyslná parodie... Jedna hvězda za to, že něco tak nechtěně blbého se hned tak nevidí, hehe :) ()

Topco

Slušný popcorn :) Takto sa vojnová dráma nerobí. Avšak ako romantický veľkofilm funguje Pearl Harbor výborne . ()

C0r0ner

Ten příběh v pozadí, který ale zabírá minimálně 90 minut filmu, je vlastně totální sračka (Affleck vs. Hartnett + Beckinsale). Ale samotná bitva o Pearl Harbor je prostě tak neskutečně dobrá, že to celý dojem zvedá určitě o dvě patra. Jo, je to patriotické, místy trapné a patetické, ale to se Bayovi prostě musí odpustit. Stojí to za to i tak. 80% ()

agathon

Bouchajda v závěru je supr a bomba, to předtím ale tak nechutně vykrádá Svěrákovce (což mi nikdo nevymluví...), až hanba. Ben je supr, Josh nesnesitelný a Kate... ale jo, taky bych si kvůli ní asi zastřílel:) ()

danecek24

59. Zlatý Glóbus za rok 2001 - nominace (2) - Nejlepší hudba - Hans Zimmer, Nejlepší filmová píseň - "There You'll Be" - Hudba a text Diane Warren ()

Andre3000

Zase takový trhát to nebyl, ale hrají zde oprvadu skvělí herci v čele s Harnettem a Beckinsale. Bojové scény má rád snad každý kluk a tyhle si mi líbily. Místy má film hluchá místa v kterých se občas ztrácím a propadám panice z nudy, ale jinak dobré 3 a půl hvězdy. ()

Laputa

Film je delší, než denní pracovní doba v česku. Většina času je věnována pokusu o romantiku. Pearl Harbor jak název napovídá by měl být převážně válečný film a né romantický. ()

zette

Valka je natolik vazna a nechutna vec, ze netoleruji michani valecneho zanru jak s komedii, tak romantikou. Bay se, se svym kycem opet prokousal, az na same dno a na vsechny, kteri maji tohoto rezisera ve svych oblibenych, vystrkuji svou chlupatou rit. 14. nejoblibenejsi reziser... Pokud se clovek odprosti od historie a bude film vnimat jen tak, jak mu je predlozen, dostane se mu casove premrstenemu, ale romanticky uchazejicimu filmu. ()

PROCESOR

Pearl Harbor byl masakr to bez debat! Ale snažit se z toho udělat romantickou sračku, to mi hlava nebere. Už to není historický či válečný, ale další díl do knihovničky Harlequinek. ()

Juto

Film Pearl Harbor je presne ten druh prestížneho projektu, aký by ste očakávali od režiséra, akým je Bay, ktorý zasiahol všetky svoje ciele s plodnou presnosťou. Akcia je úžasná. 8/10 ()

PavelVanekArt

Na mě moc přeslazený a osudový. Navíc jsem v tom celkem dlouho hledal Bayův rukopis, kterej se objevil až někde u konce a ještě v menším měřítku (přitom paradoxně měřítko výbuchů bylo větší). Až moc vyhrocený film, kde je sice nejvíc solidní casting, ale nikdy to nedám na jedno shlédnutí a s tím, jak už je to ohraný, to asi už ani neuvidím. Ze slušnosti k Bayově řemeslu 4* a.k.a 70% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)