Šimoneta to iu gainen ga sonzai šinai taikucu na sekai (TV seriál)

• Japonsko

下ネタという概念が存在しない退屈な世界

• Japonsko

Shimoneta to iu gainen ga sonzai shinai taikutsu na sekai

Shimoneta: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Doesn't Exist

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2015, 12x24 min

Teda, že se ale těch opravdu zvláštních ecchi v této sezóně ale sešlo. I když u tohohle dílka mám docela jasno. Je to neskutečně vtipné a opravdu hodně jsem se u prvních dílů nasmál a zábava to byla až do konce. Sice mi přijde, že tam zbytečně nadužívají vulgární slova, ale vzhledem k faktu v jak extrémním prostředí se to odehrává se ani nedivím. Nějak si neumím představit, že bych nemohl vůbec používat sprostá slova, protože jsou v životě prostě chvíle, kdy jedno opravdu dobře mířené sprosté slovo řekne víc, než dvacet vět... Prostředí takhle dovedené do extrémů je opravdu neskutečně zajímavé a přináší mi spoustu otázek, škoda je, že na většinu věcí, které mě zajímali jsem se odpovědi nedočkal... Ještě bych se také asi měl zmínit o tom, že je to občas docela poučné, třeba některé ty statistiky, co se objevily v druhém díle, jsou zajímavé a vůbec předvádění toho, co se s člověkem děje, když potlačuje vlastní pudy byla pro mě z vědeckého hlediska opravdu radost sledovat... Co se charakterů týká, tak hlavní hrdina je poměrně zajímavý a docela jsem si ho oblíbil. Hlavní hrdinka je správně praštěná a její hlášky mě někdy docela slušně baví. Asi nejlepší charaktery, které mě asi nejvíc pobavili jsou Anna, protože ta z počátku prostě absolutně neví, která bije ( Myslela jsem, že je to krásná dívka pojídající velkou houbu... ) z čehož se velmi rychle dostane do jiného, ještě zajímavějšího extrému a pak ta vědátorka se zájmem o sledování much. Některé charaktery jako třeba ta dívka co vypadala jako penis a třeba i takový Goriki si mě ale zase vůbec nezískali a někdy mě i štvali... Přesto když to shrnu, tak za sebe naprosto s klidem oceňuji humor s jakým se zde k tématu sexu přistupuje a pro mě velmi povedený a originální přístup k tématu erotiky, velmi povedené prostředí, ale musím i potvrdit, to co zde již zaznělo od jednoho z kolegů, že začátek byl skvělý, ale bohužel tomu začal v druhé polovině docházet dech a třeba takový "White peak" co si dával spodní prádlo do Martini byl do jisté míry i nechutný... Přesto si za sebe myslím, že to bylo nadprůměrné a i když mě druhá polovina trochu zklamala, výsledný dojem se jí u mě pokazit nepodařilo, ale nemohu jít výš než na 7,5/10.(11.7.2015)

• DaweForeman

Prvních pár dílů bylo super, ale později už to šlo hodně dolu. Každopádně nová myšlenka jak zpracovat ecchi a taky diktátorskou politiku. Spoustu různých sexuálních narážek, vtipů a různých situací. Bohužel onen napínavý začátek, kterému nejde nic vytknout se promění v cosi nechutného a ne už tak vtipného, jakožto trapného. Samozřejmě ona vyšší myšlenka se také vytratí a jedná se spíše o udržení ecchi prvku. Animace je slušná, i když jako u jiných anime (např. jako To Love-ru nebo Highschool DxD) si člověk musí počkat asi nejspíše na BR verzi, která nebude tolik zcenzurována, aby z toho člověk měl plný požitek. Co se týče hudby, tak tam zrovna hodnotit dobře nemůžu. Normálně bych dal jednu hvězdu, ale díky originalitě a odvážnosti jsem dal dvě.(19.9.2015)

Ok. Šel jsem do toho s naprosto prázdnou myslí a nečekal nic. Nápad je..mno..na jednu stranu totálně praštěný, ale dejme tomu, že se dá nazvat originálním. Izolovat společnost od rozmnožovacích pudů je asi něco jako zakázat pivo v ČR a tak jsme svědky, jak takovýto druh diktatorské distopie má odezvy. Musím uznat, že i když jsem častokrát nechtěl, tak některé hlody a sexuální přirovnání mě rozesmáli a v tomhle tvůrci nápady vskutku nešetří. Jak už tomu ale bohužel bývá pravidlem, s každým dílem jde úroveň níž a níž (za zmínku stojí žel tak první 2-3 díly), začíná to být repetitvní, přehnané a i docela trapné. Příběhu dochází pára neskutečně brzo, kvůli čemuž prichází na konečné díly na plac dost mizerný záporák, jehož úmysly a způsoby už byly pro moji logiku a rozum těžké na vstřebávání. Dám tomu hodně těsné 3* za několik úsměvných věcí (smích hlavní dámské postavy je skutečně trefně výsměšný) a zmíněný nápad.(24.3.2016)

Nejdem tvrdiť, že je to zázrak desaťročia, ale tento úprimný výsmech pokryteckému puritánstvu mi výborne zdvihol náladu. Body za nápad a za odvahu!(16.11.2015)

• Kingi

První epizoda byla supr... splnila všechna má očekávání, teď už jen doufám, že tvůrci udrží tohle anime býti zajímavé až do konce. Jsem rád, že se tohohle tématu někdo dotknul. Ideální pro Subjektiva a všechny ostatní konzervativce u nás v čechách, kteří si stále na něco hrajou a předstíraj, že je přinesl čáp xD(5.7.2015)