Reklama

Reklama

Adolf a Eva: Láska a válka

(TV film)
  • Česko Adolf a Eva - láska během války (více)
Dokumentární / Drama / Historický / Válečný
Velká Británie, 2016, 94 min

Režie:

Ben Reid

Scénář:

Ben Reid
(další profese)

Obsahy(1)

Mladistvé vzplanutí, sňatek s Hitlerem a pak sebevražda ve Führerově bunkru... Evina životní dráha nám ukazuje, do jakých extrémů byla schopna první dáma nacistického Německa zajít, když šlo o získání a udržení moci. Nacisté udržovali vztah Evy Braunové s Hitlerem do poslední chvíle v tajnosti. Nejužší kruhy kolem Hitlera ovšem dobře věděly, že navzdory aktuálním okolnostem je tento vztah živoucí a vynáší Evu Braunovou na vrchol jako nejmocnější ženu Třetí říše. Seriál odhaluje skutečnou historii lesku a bídy vlivné, ambiciózní a manipulativní manželky nacistického pohlavára. (TV Spektrum)

(více)

Recenze (5)

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Tohle má s historickým dokumentem pramálo společného. Je to spíš takový bulvárně laděný snímek, plný spekulací a domněnek. Navíc ty hrané scény jsou opravdu nepovedené. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Dokument je veľmi všeobecný a takmer sa nedotýka témy, ktorá je osnovou tohto dokumentu. Hitlerove ženy sú podrobne popísaní v knihe Ericha Schaakeho. Išlo o Kláru Hitlerovu (Hitlerova mama), Štefánia (jeho dievča z Linze), Emília (láska z Viedne), Helena Bechsteinová a Elsa Bruskmannová (jeho mecenášky z 20-tych rokoch), Helena Hanfstaenglová , Winifred Wagnerová (jeho ctiteľky), Henrietta Hoffmannová (dcéra Hitlerovho fotografa , mal k nej otcovský vzťah), Maria Reiterová (16 ročná láska), Geli Raubalová (Hitlerova nevlastná neter, spáchala samovraždu), Eva Braunová (zoznámil ich fotograf Hofmann, 2x spáchala samovraždu demonštratívne a tretí pokus s Hitlerom bol už úspešný), Magda Goebbelsová (vystupovala ako 1. dáma Tretej ríše), Unity Mitfordová (krásna britská nacistka, kvôli nej 2. pokus o samovraždu Evy Braunovej aj ona sa pokúsila kvôli neopätovanej láske o samovraždu), Leni Riefenstahlová (krásna filmárka, obdivovala Hitlera), Christa Schroederová (osobná Hitlerova sekretárka, po vojne zatknutá Američanmi a poskytla dôležité informácie o Hitlerovom živote v bunkery. Po odpozeraní filmov Hitlerove ženy 2001, Eva Braunová Hitlerova milenka 2007, Adolf a Eva 2006 a Eva Braunová Hitlerova žena 2015 si osobne myslím, že ďalšie dokumenty o Eva Braunovej nám už nemajú čo povedať. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Keďže užívateľovi Dromovi strašne vadí historický bulvár, ako by osobnosti histórie nemali súkromný pikantný život, pridám aj ja svojou troškou novú informáciu. Podľa nedávno vydanej knihy medzi Evou Braunovou a Adolfom Hitlerom nikdy nedošlo k pohlavnému styku, ale to nielen preto, že fúzatý prd smradil tento svet len s jednou guľou, ale Eva mala príliš úzku vagínu. Aj preto Adolfíkovi veľmi zaimponovala, hlavne, že nechce sex. Dokument je ok, len herci sa mohli viac podobať na toho, koho stvárňujú. Eva Braunová bola hnusne špatná a nie pohľadná blondýna ako tu, no a zábery, že spolu ležali v posteli som už vyvrátil. ()

Drom odpad!

všechny recenze uživatele

Adolf Hitler a Eva Braunová. Jak to bylo ve skutečnosti s jejich utajovaným vztahem? No tak to se v téhle snůšce hovadin rozhodně nedozvíte. Tohle bych ani nenazval tendenčním, tohle je normálně sprostej bulvár. Parta nějakých... ?troubů... nám tu zdramatizovaně prezentuje svoje spekulace o věcech o kterých nic neví. Nicméně je to udělaný tak, že jakože všichni ví všechno a hlavně byli při tom. Nebo tak něco. Vaši fantazii navíc podporuje série hraných scének kde si postavy jsou sice jen tak tak podobný, ale na druhou stranu obsah se vztahuje k realitě asi jako průměrnej večerníček. Navíc Adolf vypadal jak mongoloid a Eva jako americká pipina. Fakta se tu vesele štosujou jak je zrovna potřeba, ale rozhodně nejvíc pobavila hitlerova eS eN Dé A P... ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama