Noc filmových nadějí 2017

(pořad)
všechny plakáty
Povídkový
Česko, 2017, 280 min

Tradiční přehlídka toho nejlepšího, co v loňském roce vzniklo na českých filmových školách. Chcete vidět, jak vypadá jeden den v životě opravdového spalovače mrtvol? Zajímá vás, jak moc dokáže malou holčičku popudit kamínek v botě nebo kmín v chlebu? Nebo chcete odhalit, jak jedna malá nehoda dokáže znepříjemnit život Terezy Brodské? Užijte si čtyřhodinový filmový maraton! (TV Nova)

Ryuuhei

Letos bych to nazval spíš „Nocí filmových beznadějí“. Minulý rok jsem se opravdu bavil a narazil na spoustu zajímavých titulů. Tento rok jsem nevěděl, jestli většina tvůrců nebyla na drogách. A nejen tvůrců, ale i těch, kteří dokázali většinu naprosto nesmyslných a pointu postrádajících snímků zařadit do výběru. (Jakési podivné patvary mumlající nesmysly, osobní reklama na šití oblečení, příšerně zanimovaný drak se slepicí, „Useful pony“ copyrightová příšernost, atd.) U jedné autorky dokonce hodně pochybuju o jejím mentálním stavu (zpívání o „tvorech v nás“). Ani nemám chuť dělat žebříček, ale z toho děsu a hrůzy bych vybral jako nejlepší asi Plody mraků. Ze zbytku bych vybral ještě komiksového, leč tuctového Péráka, případně trochu bizarní Nehodu. Celkově? 30% ()