poster

Bajo la Rosa

 • angličtina

  Under the Rose

Krimi / Drama / Thriller

Španělsko, 2017, 99 min

Režie:

Josué Ramos

Scénář:

Josué Ramos

Kamera:

Josué Ramos

Producenti:

Josué Ramos

Střih:

Josué Ramos
(další profese)
 • misterz
  **

  Tak škoda, tento námet mám veľmi rád - uzavretá skupinka ľudí rieši nejaký problém, alebo sa musia spolu k niečomu dopracovať. No v tomto prípade chýbalo napätie a pomyslená thrillerová šťava. V podstate ide iba o nudné kecanie, takže väčšinu času som bol v akejsi podivnej, spánkovej letargii. Z nej ma vytrhol až koniec, jednak dosť nepríjemnou scénou a tiež s klišé otrepaným rozuzlením. Podpriemer. 40/100(7.7.2019)

 • vanadium
  **

  Kdepak, tohle se nepovedlo. Zbytečně naturalistické a dovedené do zbytečného extrému. Zlo, které vyplodilo ještě větší zlo. Film se zbytečně táhl, byl relativně předvídatelný (jak postupné události, tak pointa), některé scény jsem musel zrychlit (dívat se 5 minut na vytrhávání zubů kleštěmi ztrácí na svém "kouzlu" - nehledě na nesmyslnou perverznost takové scény). Udělal jsem si teď španělskou thrillerovou jízdu - ale po perfektním Contratiempu následovaném slabším, ale přesto nadprůměrným El cuerpem je tady pokažené Bajo la Rosa - takže je to jízda z kvalitativního kopce. Ano, herecké výkony super, napětí (kolísavě) dobré, ale celkově to konání hlavní trestající postavy postrádalo onen morální rozměr snahy o dosažení spravedlnosti čistými prostředky, jak bylo brilantně zobrazeno v Contratiempu. Namísto toho se trestající postava v Bajo la Rosa mnohočetně svým konáním ušpiní, protože se snižuje ke zvrácené osobní pomstě, která je cestou do pekel. Lukáš 8:17 rozhodně neměl na mysli tohle.(11.1.2019)

 • darkrobyk
  ***

  Oko za oko, zub za zub. Únos malé Sáry se stane záminkou pro tvrdé zúčtování. Únosce je ale rafinovaný, a proto chce veškerou svoji zlobu přenést na členy Sářiny rodiny. Na povrch začnou vyplouvat temná tajemství, o nichž ostatní v rodině neměli ani ponětí. A samozřejmě zločin si žádá odpovídající trest. Škoda laciného televizního looku. Nejděsivější momenty se odehrávají mimo kameru, naštěstí napětí vyvažuje jednání postav, i když jejich chování je místy nepříjemně afektované. V téhle podobě by se celý příběh dal odehrát na divadle. Závěrečná pointa se dá postupně vytušit, to ale na atmosféře neubírá. Obstojné.(31.1.2020)

 • Gilmour93
  ***

  Kleště, nemytý penis ohyzdného pejskaře, margarínem potřená mrkev, kuchyňský nůž.. Momentálně tříčlenná rodinka má ve skříních víc kostlivců než šatních molů a plešatý, waterboardingem jen lehce osvěžený Chammurapi jim připraví ochutnávku praktik ze svého zákoníku. Motivace únosce není dvakrát nečitelná a o to má pak Ramosova nezkušená režie těžší vybudovat něco intenzivnějšího (o uvěřitelnosti se bavit nebudeme). Pokud byla ráno společná rodinná snídaně, jsem si jist, že se nepodával párek..(11.12.2018)

 • Morholt
  ****

  Klasická hra na pravdu podle všech pravidel, kdy během nočního dýchánku s vyděračem ze sebe rodinka sype jednu špínu za druhou. A za každý prohřešek přichází náležitý trest. Ono je to celkem předvídatelné a to platí i pro vyústění, nicméně Ramos se s tím zase tolik nepáře a oběti sympatického záporáka nechá dělat věci, které nejsou tak úplně košér. Ne že by zacházel do nějakých detailů, ale v tomto případě naznačení stačí. Vyšlo to i herecky a i když k dokonalosti něco chybělo, zaslouží si Španělé dalš palec nahoru. 80%(10.6.2018)