Reklama

Reklama

Bajo la Rosa

  • angličtina Under the Rose
Krimi / Drama / Thriller
Španělsko, 2017, 99 min

Obsahy(1)

Mladičká dívka Sára (Patricia Olmedo) žije s rodiči a svým bratrem pokojný život až do doby, kdy je po hádce s matkou unesena. Únosce (Ramiro Blas) se záhy ozve s nabídkou návštěvy v jejich domě, na které si začíná diktovat podmínky dívčina návratu pod záminkou její smrti. Chce, aby její matka Julie (Elizabet Gelabert), bratr Alex (Zack Gómez) či otec Oliver (Pedro Casablanc) řekl nahlas své tajemství. Koho z nich myslí a co přesně chce slyšet? Každý v životě má přece něco, co by rád držel pod pokličkou. Kam až hra na pravdu dokáže zajít a co je motivem únosce? Jedna zásada se musí dodržet – „pod růží se mluví vždy pravda“. (MJMilan)

(více)

Recenze (63)

emma53 

všechny recenze uživatele

To bude asi tou španělskou náturou, že dokáží vyprodukovat něco tak extravagantního, kde ani nevím, co si o takovém scénáři mám myslet. Pouze to, že atmosféra se Josuému opravdu povedla maximální, ale nereálnost všeho dění také. Faktem je, že jsem se ze židle nezvedla celou dobu. Co se všechno dá vymyslet se čtyřmi herci na place, to by jeden nevěřil...…. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kleště, nemytý penis ohyzdného pejskaře, margarínem potřená mrkev, kuchyňský nůž.. Momentálně tříčlenná rodinka má ve skříních víc kostlivců než šatních molů a plešatý, waterboardingem jen lehce osvěžený Chammurapi jim připraví ochutnávku praktik ze svého zákoníku. Motivace únosce není dvakrát nečitelná a o to má pak Ramosova nezkušená režie těžší vybudovat něco intenzivnějšího (o uvěřitelnosti se bavit nebudeme). Pokud byla ráno společná rodinná snídaně, jsem si jist, že se nepodával párek.. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

A jaký trest byste si vybrali vy? Tak předně, film je psychologickým dramatem s prvky mysteriózního thrilleru (nevím, kde někteří vzali horor). A jde až na samotnou dřeň. Stírá hranice. Člověk čeká, že se to ponese „jen“ v duchu sdělování tajemství a ono vše postupně nabývá až nepříjemné fyzičnosti a extrémnosti (samotné provedení trestů sice nevidíte do detailů, ale tvůrci zbytek ponechávají vaší fantazii, která již udělá své). Nervy a strach pracují (je dán deadline), démonický „soudce“ nesmlouvá, s každým dalším odkrytým tajemstvím se co do trestů přitvrzuje, ale pod tíhou odhaleného člověk postupně mění názor (a to na všechny postavy). Jak jsem naznačil, film jde do extrému, takže některé scény nevyznívají moc přesvědčivě (nejvíc asi cizí chlap, který s „tím“ nemá problém ani před kulisou), přesto tajemná a brutální atmosféra strhne natolik, že to téměř nevnímáte. S fatálním koncem jsem až takový problém neměl, přece jen po tak výživné duševní „očistě“ už člověk „asi“ nejedná úplně racionálně. Celkově to vidím na solidní 4*. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Španělé udeřují opět! Minulý rok nejsilnější Španělskou žánrovkou byl film Contratiempo, od té doby nic a teď jsou opět při síle s dalším šokujícím Thrillerem, který splňuje klasické španělské rysy. Celý film se odehrává v jedné místnosti v bytě, kde sedí rodina a únosce jejich dcery, který nechce za výměnu peníze nýbrž přiznání tajemství jednoho z členů rodiny a to do 6 rána jinak jejich dcera zemře. Byť vizuálně film může působit chudší, největší síla tkví ve scénaři a hereckých výkonech. Při odhalování děsivých tajemství rodiny z minulosti, začíná divák fandit spíše únosci, což je příjemně paradoxní. Celý film šponuje psychologický terror na maximum a film dokáže několikrát příjemně šokovat, především finální zvrat je naprosto odzbrojující a pro pánské publikum velmi nepříjemný. Skvělý malý film, který si fanoušci Španělska určitě nesmí nechat ujít. 80% ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

„Jeden z vás troch ukrýva tajomstvo. Pokiaľ sa neprizná do šiestej rána, vaša dcéra zomrie“. Približne takto šokoval únosca sympatickú rodinku, ktorej uniesol najmladšieho potomka. O výkupné mu ale nejde. Chce sa iba porozprávať, tak nabehne v noci rovno ku nim. Rodina v strachu, že sa ich dcére niečo stane, políciu nezavolá a samozrejme ho pustí. A začne sa veľmi zaujímavé odhaľovanie minulosti všetkých zúčastnených. A bude to mať následky! Zvláštne, že som v horore už dlho nevidel tak sympatického záporáka, a ešte zvláštnejšie, že postupom času mu divák drží palce viac ako samotnej rodine. Veľká škoda, že tento snímok zatiaľ uniká pozornosti českých a slovenských divákov, pretože si to nezaslúži, hádam sa to zmení. Nie je to síce horor o samoúčelnom násilí, ale výborný psychologický teror od začiatku do konca. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama