Džókamači no Dandelion (TV seriál)

• Japonsko

城下町のダンデライオン

• Japonsko

Jōkamachi no Dandelion

Castle Town Dandelion

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2015, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

V podstatě takové klasické slice of life anime z lehce netradičního prostředí. Co mě z počátku vcelku zajímalo byl ten klasický orwellowský motiv s kamerami na každém rohu, ale tady se s tím bohužel příliš nepracuje, kamery jsou sice všude, ale jenom proto, aby na ně mohla hlavní hrdinka nadávat a hysterčit, což pro mě bylo po druhém díle už docela otravné. Taky mě docela zaujala ta "reality show" prostě to, jak dělali v první episodě televizní soutěž pro běžné občany. Skoro jsem si říkal, že by mohli nějak povedeně zpracovat tohle téma, prostě taková "Royal reality show", nebo třeba "Království hledá panovníka" a možná by to i bylo vtipnější, než "běžný život královských sourozenců". První episoda zaujala, druhá mě spíš odradila a podobné drobné výkyvy se u mě vyskytovali docela pravidelně, ale dojem byl pořád někde kolem průměru (horší/lepší). No alespoň ta "velmi křehká rodinná pouta" byla místy docela zajímavá. Co se postav týká, časem jsem si ke každé našel cestičku a žádná mi vysloveně nevadila a některé (Shuu, Misaki, Teru, Shiori) jsem měl i docela rád... Finále bylo poměrně dobře zpracované a poslední díl se mi vlastně i docela líbil. Ve výsledku zkrátka klidná i když místy lehce zvláštní podívaná, která mě nijak neurazila a někdy i lehce potěšila. Takže lepší průměr - 5,5/10(13.7.2015)

• DaweForeman

Utopický svět (moderní království), kde je vše v sytých barvách a veškeré problémy se zdají být bezvýznamné. Respektive se jedná o příběh velké královské rodiny a nadcházejících voleb, kdo z 9 sourozenců se stane příštím vládcem. Většinou jde o to, v jakém psychickém a citovém rozpoložení jsou jedinci, jaké mají schopnosti a koníčky a obecně jak se cítí ohledně celé věci s následnictvím. Jedná se tak o oddychovku od všech různých náročných a hloupých anime. Svým způsobem i tohle je přihlouplé, ale v celkem přijatelné hranice. Přesto to člověk ale extra nenadchne, protože to nemá žádný náboj, ale úplná nuda to zase také není. Animace je dobrá a hudební stránka je průměrná.(18.9.2015)