Reklama

Reklama

Ranpo Kitan: Game of Laplace

(seriál)
  • Japonsko 乱歩奇譚 Game of Laplace (více)
Trailer 1

Epizody(11)

Obsahy(1)

Kobayashi působil jako obyčejný student na obyčejné střední škole a to až do chvíle, kdy se jednou ráno probudil ve třídě s pilkou v ruce a pod tabulí bylo naaranžováno mrtvé a rozřezané tělo Kobayashiho třídního učitele. A tak se z hlavního hrdiny stal během pár okamžiků hlavní podezřelý z vraždy. Během vyšetřování se Kobayashi seznámil s mladým geniálním detektivem Akechim, který vzbudil jeho zájem. Kobayashi totiž není úplně obyčejný student, ale chlapec s obrovským zájmem o řešení nejrůznějších záhad a stejně jako Akechi zastává názor, že čím je záhada zamotanější a situace bezvýchodnější, tím je vyšetřování větší zábava. Proto se Kobayashi nabídl, že bude dělat Akechimu asistenta. Akechi souhlasí, ale jen pod podmínkou, že Kobayashi vyřeší stávající případ, což se značně zkomplikuje, když na světlo vyjde temné tajemství pana učitele, které Kobayashiho nevinně příliš nenahrává... (Jeoffrey)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (5)

Bassko odpad!

všechny recenze uživatele

Prvé dve časti mi stačili na utvorenie mienky voči tomuto odpadu. Na ďalší diel sa asi nezvládnem pozrieť. Otrasné postavy, ktoré ma iritovali každou prenesenou vetou (hlavná postava chlapca/dievčaťa, učiteľka) Riešenie celého prípadu bez akéhokoľvek logického argumentu, celé to bolo založené na hypotéze, ktorá prišla nevedno odkiaľ, ale očividne to japonskej polícii neprekáža pri odsúdení maloletej (Pozor spojler) Plus pri niektorých scénach som sa cítil neuveriteľne trápne aj za tvorcov (napr. pitevná správa) Ľutujem, že som o tento exkrement vôbec zakopol... ()

DaeGurth 

všechny recenze uživatele

Bylo fajné, jak je každej druhej aspoň trošku úchyl. Leč nejsem přihřátej, takže mě vykřikování chlapců nebralo a taky .... bylo to trošku průhledné. Asi jako sklo. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Hodně zvláštní a podle prvních episod i lehce zvrácená záležitost, která se postupně mění v jakési filosofické a detektivní cosi. Pokud chtěli autoři hned od začátku šokovat, tak se jim to u mě docela povedlo, jen nevím jestli je to šok příjemný a ten další vývoj byl sice místy docela zajímavý, ale nějak si říkám, jestli jsem ho se svým ukončeným středoškolským vzděláním (s maturitou) plně pobral, nebo jestli je to opravdu místy tak nedomyšlené. Za pozitivní považuji, že mě anime donutilo zjistit si, kdo to vlastně byl Pierre-Simon Laplace, kterého jsme v hodinách Filozofie asi vynechali (nebo jsem možná já vynechal pár hodin Filozofie...), jaké byly jeho názory (a musím říct, že se dají považovat za docela zajímavé, i když jim příliš nevěřím, protože vím jak funguje, nebo spíš nefunguje náhoda...) a třeba i jeho rozpor s poslední dobou v anime a i jinde poměrně často zmiňovaným Schrödingerem. Takže jeden bodík přihodím za to, že mě toto dílo donutilo doplnit si pár vědomostí... Co se týká hlavních hrdinů, tak geniální policisty mám hodně rád, ale Kobayashi co vypadá jak holka a přijde mi, že je zralý na cvokaře a Akechi co je takový ten znuděný intelektuál u mě na plno nezabodovali a ani tu neskutečnou inteligenci jim prostě tak úplně nežeru... Prostě L (Death Note) je stále nepřekonán. Když to shrnu tak zajímavé to svým způsobem je, ale to provedení by mohlo být mnohem lepší, hudba mi nevadí a animace je místy šíleně barevná a místy zase šedá, což má asi být naschvál (nejspíš kvůli kontrastu), ale že by mě to nějak oslňovalo... Takže výsledný dojem pro mě průměrný (spíš i lehce podprůměrný), což ale může být způsobené tím, že jsem asi vše správně nepobral... 4,5/10. ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Těžko hodnotit pozitivně detektivní Anime, které naprosto nesplňuje ten nejzákladnější předpoklad pro dobrou detektivku a tím je logický a uvěřitelný průběh vyšetřování a na základě důkazů usvědčení viníka zločinu. Epizodický Ranpo Kitan přesně tohle nesplňuje v zásadě v žádném svém řešeném případě. Průběh vyšetřování ani dedukce samotná vůbec nedává smysl, hlavní postavy zcela nelogicky v době, kdy nemůžou určitou pro případ klíčovou věc vědět jí najednou bez jakéhokoliv osvětlení prostě ví. Protože prostě proto, ne ? Proč by se někdo namáhal s vysvětlováním. -------- Po logice se tu zkrátka šlape skoro každým scénaristickým krokem a to je obvzlášť u detektivního Anime těžko odpustitelné. Ne tedy, že bych jinak měl potřebu odpouštět, protože samotné postavy jsou otravné a nezajímavé. -------- Je to škoda, protože čistě detektivních Anime není v současné době zrovna velké množství. To ale neznamená, že by člověk měl být shovívavý k těm špatným. A Ranpo Kitan špatný je. Slabé 2*. ()

Woyczek 

všechny recenze uživatele

Vcelku průměrné anime, ke konci je tak složité, že si říkám, jestli jej tvůrci postupovali logicky anebo tam sázeli co je napadlo a vypadalo cool, protože úvahy a jednání jednotlivých hrdinů občas nedávají smysl a celý konec je dost zmatený. Nicméně hodnotím vysoko originální námět, jak tvůrci pracují s teorií chaosu, to kolikrát jsem se musel podívat do wikipedie, abych porozuměl tomu, o čem mluví, a konečně i celé detektivní naladění, protože to jsou věci co mám v příbězích rád. Mimochodem Akechi je jako detektiv spíš Sherlock než Poirot (Sherlock přijde na místo činu, řekne jak prosté a odhalí vraha; Poirot předtím docela dlouho šmejdí okolo a vrah se mu sám prozradí svým jednáním), což odpovídá i celkově deterministickému ladění příběhu.. ()

Reklama

Reklama