• Mi Nü-Chai
  ****

  Jedna scéna vydá za tisíc slov. A takhle nějak to vypadá celé. Pokud po zhlédnutí pokusný subjekt nevydává nadšené pištivé zvuky přibližně ve znění Musím vidět! WTF! Boží WTF! WAGNER!!! je pro jednu z hvězd letošní saisony zřejmě ztracen, neb zjevně postrádá vášeň pro G! a potřebnou dávku infantility. Já se velice těším na druhou sérii a doufám, že v ní tento slibně rozjetý tančík něčím nepokazí. Btw. mne Gate baví i proto, že je to velmi roztomilý vlhký sen Japonců, kterak dokázali porazit cizí obří armádu, obsadit území, kde se vyskytují furries a elfové a obyvatelé je milují, neb jim japonská armáda přináší humanitu (!!!) a všechny mocnosti, které Japonsko během dvacátého století válcovaly, zde prohrávají s perfektně vycvičenou japonskou tajnou službou. Pro postoj tahle realita saje, uděláme si lepší mám nejhlubší pochopení.(28.10.2015)

 • Fordzy
  ****

  Kombinace Fantasy (Elfové, Magie, Rytíři) alternativní země a moderní Armády (Stíhačky, Tanky, Pušky), spolu tvoří zábavný a originální mix. Hlavní hrdina (Otaku) jako by mi z oka vypadl a i další skvělé postavy se postupně a zajímavě proplétají skrze dobře napsaný příběh. Nechybí ani spousta akce i odkazu na legendární scénu z filmu Apocalypse Now. 75(28.1.2016)

 • kubka4
  *****

  Spojení moderní vojenské techniky a elfů, mágů, draků a princezen... Kdo by řekl, že to může být tak úžasný? Teď už nemůžu pochopit (no vlastně můžu...), jak jsem mohl tohle anime zavrhnout, když jsem o něm slyšel poprvé, s tím, že to je absurdní blbost. Jak já se mýlil... a jsem za to rád. Nyní mám jiný problém a to zásadní nedostatek anime podobného ražení. Popravdě nevím o ničem alespoň trochu podobném... Gate je chytlavé, akční a místy i hodně vtipné anime, které se může pyšnit naprosto neotřelým námětem. Kromě akce hraje důležitou roli i politika, ať už mezi Japonskem a zbytkem světa nebo mezi Japonskem a Impériem. I pro milovníky romantiky se tu něco najde, ale to už více rozebírat nebudu, kazil bych Vám zážitek. Abych to shrnul: Pokud máte rádi vojenskou techniku, fantasy, nebo se jen rádi díváte na kvalitní anime, tak je Gate tou pravou volbou pro Vás. Já jej řadím mezi své nejoblíbenější... - 100% (8.4.2016)

 • Kimkong
  ****

  1. série - Neskutečne zábavné. Všechny postavy sympatické. A hlavní hrdina? Vše bere naprosto v klidu, o nic se nesnaží a vše mu vychází. Jednostranně vítězící armády Japonska. Minimálně 2/3 této řady si zaslouží 5*. Pro mě hodně originální námět a velmi dobře zpracovaný. Hodně dlouho jsem se tak nenasmál. 2. série - Druhá řada řada začíná moc vážně, což není úplně ono. Příběhová část s Tucou mě nudila. Záporáci jsou mizerní a pro Japonce žádná výzva. Až mi jich bylo místy líto. Celkově je zde více politiky, což ale patří k přirozenému vývoji děje. Jako hlavní motivaci pro dokoukání této řady jsem měl doufání, že Tyuule dostane pořádně za vyučenou. Závěr končí tak jak končí, jsem za něj rád a je zde stále prosto pro pokračování, ačkoli ze ztrátou originality nám zůstávají jen perfektní různorodé charaktery v čele s Rory, úžasný mix fantasy a skutečného světa a také musím ocenit tamní módu. Není to, až na vyjímky, úchylný jak ostatní anime s harém nádechem. Přesto tahle řada hodně v mých očích klesla, takže 3+*(9.8.2016)

 • Scalpelexis
  ***

  Seriál o tom, jak by to vypadalo, kdyby Gandalf, Iron Man, Legolas a Diablo se postavili proti..výběhu šimpanzů v ZOO. Podobné srovnání nám anime dopřává, když pasuje proti sobě japonskou armádu z 21. století, která plná zvědavosti objevuje za tajuplnou bránou království disponujíc zbraněmi a bojovými technikami ze středověku. Za normálních okolností by tento nudný souboj skončil během několika dní bez ztráty kytičky na straně Japonců. Jenže! Zdejší obyvatelé země východu slunce jsou mírumilovní poslové z řad otakuů a pokud si něco mají podmaňovat, tak jsou to srdce rytířek pricenzniny gardy a hraní si na tátu zmatených elfek. Ne, mě onen střet 2 odlišných civilizací, jejich diplomatické vyjednávání dělání si mezikulturních přátel skutečně bavil. Křenil jsem se nad alkoholovými jmény pricenzny a jejich rytířek či excentricky upřímnému chování gotické mordýřky Rory. Ale nebavilo mě například sledovat, jak si svatouškové z japonské armády hráli na Bohy a za Bohy byli ve všech ohledech "imperialisty" z druhé strany brány bráni (jsem hotový básník). Postavičky, které byly součástí "harému" hlavního hrdiny, z původních zajímavějších životních záměrů úplně sešly, aby se nechaly odloudit ježděním v autíčku a pokud možno spali na posteli co nejblíž onomu vyvolenému. Pan špatňák je vůbec karikatura čehokoliv démonického a jeho naprostá bezradnost mi ústavičně popírala jeho smysl existence (ale u Tucy to bylo pro mě podobné). Přijde mi navíc, že seriálu ubližuje markantní snaha tvůrců upozadit násilné scény a vyobrazit absolutní minimum krve, i když jim dle všeho předloha káže naprostý opak a tím hned několik scén ztrácí jakoukoliv údernost a nabývá drobné patetičnosti. Je to škoda; autoři evidentně chtějí pracovat s notnou dávkou autentičnosti, třeba právě rozebíráním zákulisního jednání a politikou..jenže je to onou dobrotou japonské strany shozeno spíše do sfér naivně pohádkového snění. On nakonec jediný můj problém je, že jsem už moc moc dospělý, protože mladší se musí bavit na výsost dobře a všechny mnou výše zméněné neduhy za těchto podmínek zmizí :-) Těším se na 3. řadu a doufám v pošpinění japonské pověsti! Slušné 3*(16.6.2017)

 • - Japonská armáda používa v seriáli tanky Type 74, samohybné húfnice Type 75 kalibru 155 mm, protiletecké vozidlá Type 87, ľahké obrnené vozidlá Komatsu, terénne vozidlá Mitsubishi Type 73, ľahké úžitkové vozidlá Kohkidohsha, vrtuľníky Bell AH-1 Cobra, Bell UH-11, Boeing CH-47 Chinook, stíhacie lietadlá McDonnell Douglas F-4 Phantom II a nákladné lietadlá Kawasaki C-1. (Echelon1)

 • - Episoda seriálu s názvem "Ride of the Valkyries", v které zazní i slavný hudební motiv od Richarda Wagnera, je inspirována slavnou scénou s příletem vrtulníků z filmové klasiky F. F. CoppolyApokalypsa (1979).
  (Jeoffrey)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace