poster

Gate: Džieitai kanoči nite, kaku tatakaeri (TV seriál)

 • Japonsko

  GATE 自衛隊 彼の地にて, 斯く戦えり

 • Japonsko

  Gate: Jieitai kanochi nite, kaku tatakaeri

 • USA

  Gate

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Válečný

Japonsko, 2015–2016, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaeGurth
  **

  Nejdřív jsem se bavil, ale postupem času mě otrávilo, jak (krom vojáků) jsou tam chlapi jako pitomci a všechno řeší ty slečinky. Tak trošku vlhký sen feministky.... Kdyby to bylo shoujo a ne shouhen, tak to ještě pochopím, I ta hlavní postava, je vlastně takový otloukánek. Ovšem vojenské části jako první bitva, podpora města, nebo poslední bitva byly výborné (a Rory mě taky bavila). Možná to ještě sestřelilo, že jsem krátce před tím viděl Uchio to Tora, které (spíš kteří) to ochotně zadupalo do podlahy.(10.6.2016)

 • Monoxid
  ***

  Jediné, co je na seriálu zajímavé, je nápad. Neposílejme do fantasy světa osamoceného hrdinu, pošleme tam rovnou celé vojsko! A aby se divák měl jak ztotožnit s hlavním hrdinou, udělejme z něho otaku! Sice je jinak naprosto OP a narozdíl od typických šéfů harému líného budižkničemu pouze předstírá, ale jak jinak bychom do seriálu nacpali všechen ten fanservis?! A nejsou vlastně zajímaví hlavní hrdinové... zajímavější? Škoda, že už jsem toho tolik viděla a přečetla... jinak bych jistě byla nadšená od začátku až do konce. A gothic lolita z paralelního středověkého fantasy vesmíru to opravdu zabíjí...(17.10.2015)

 • Scalpelexis
  ***

  Seriál o tom, jak by to vypadalo, kdyby Gandalf, Iron Man, Legolas a Diablo se postavili proti..výběhu šimpanzů v ZOO. Podobné srovnání nám anime dopřává, když pasuje proti sobě japonskou armádu z 21. století, která plná zvědavosti objevuje za tajuplnou bránou království disponujíc zbraněmi a bojovými technikami ze středověku. Za normálních okolností by tento nudný souboj skončil během několika dní bez ztráty kytičky na straně Japonců. Jenže! Zdejší obyvatelé země východu slunce jsou mírumilovní poslové z řad otakuů a pokud si něco mají podmaňovat, tak jsou to srdce rytířek pricenzniny gardy a hraní si na tátu zmatených elfek. Ne, mě onen střet 2 odlišných civilizací, jejich diplomatické vyjednávání dělání si mezikulturních přátel skutečně bavil. Křenil jsem se nad alkoholovými jmény pricenzny a jejich rytířek či excentricky upřímnému chování gotické mordýřky Rory. Ale nebavilo mě například sledovat, jak si svatouškové z japonské armády hráli na Bohy a za Bohy byli ve všech ohledech "imperialisty" z druhé strany brány bráni (jsem hotový básník). Postavičky, které byly součástí "harému" hlavního hrdiny, z původních zajímavějších životních záměrů úplně sešly, aby se nechaly odloudit ježděním v autíčku a pokud možno spali na posteli co nejblíž onomu vyvolenému. Pan špatňák je vůbec karikatura čehokoliv démonického a jeho naprostá bezradnost mi ústavičně popírala jeho smysl existence (ale u Tucy to bylo pro mě podobné). Přijde mi navíc, že seriálu ubližuje markantní snaha tvůrců upozadit násilné scény a vyobrazit absolutní minimum krve, i když jim dle všeho předloha káže naprostý opak a tím hned několik scén ztrácí jakoukoliv údernost a nabývá drobné patetičnosti. Je to škoda; autoři evidentně chtějí pracovat s notnou dávkou autentičnosti, třeba právě rozebíráním zákulisního jednání a politikou..jenže je to onou dobrotou japonské strany shozeno spíše do sfér naivně pohádkového snění. On nakonec jediný můj problém je, že jsem už moc moc dospělý, protože mladší se musí bavit na výsost dobře a všechny mnou výše zméněné neduhy za těchto podmínek zmizí :-) Těším se na 3. řadu a doufám v pošpinění japonské pověsti! Slušné 3*(16.6.2017)

 • Fordzy
  ****

  Kombinace Fantasy (Elfové, Magie, Rytíři) alternativní země a moderní Armády (Stíhačky, Tanky, Pušky), spolu tvoří zábavný a originální mix. Hlavní hrdina (Otaku) jako by mi z oka vypadl a i další skvělé postavy se postupně a zajímavě proplétají skrze dobře napsaný příběh. Nechybí ani spousta akce i odkazu na legendární scénu z filmu Apocalypse Now. 75(28.1.2016)

 • Genryuusai
  ****

  Seriál s námětem i na anime dost šíleným, to většinou nevěstí nic dobrého. Normálně to dopadá naprosto nekoukatelně. Ale tady jsem se i přes úplnou absurdtitu děje docela bavil. Ach jo, guilty pleasure: tanky proti skřetům, helikoptéry proti drakům... Překvapuje mě, že se to dokáže brát alespoň trochu vážně - a přesvědčivě.(16.11.2015)

 • - Japonská armáda používa v seriáli tanky Type 74, samohybné húfnice Type 75 kalibru 155 mm, protiletecké vozidlá Type 87, ľahké obrnené vozidlá Komatsu, terénne vozidlá Mitsubishi Type 73, ľahké úžitkové vozidlá Kohkidohsha, vrtuľníky Bell AH-1 Cobra, Bell UH-11, Boeing CH-47 Chinook, stíhacie lietadlá McDonnell Douglas F-4 Phantom II a nákladné lietadlá Kawasaki C-1. (Echelon1)

 • - Episoda seriálu s názvem "Ride of the Valkyries", v které zazní i slavný hudební motiv od Richarda Wagnera, je inspirována slavnou scénou s příletem vrtulníků z filmové klasiky F. F. CoppolyApokalypsa (1979).
  (Jeoffrey)