Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

Streeper

Za mě Terminátor skončil dvojkou, tohle už pro mě nefungovalo. Bylo hezké vidět Lindu a Arnieho opět pospolu v jednom filmu, ale opět se jedná o alternativní verzi příběhu. Upřímně mi nebyli sympatické ani hlavní protagonistky Mackenzie Davis a Natalia Reyes. Nějak mi tam prostě nesedli. ()

Lenka.Vilka

Nemám tušení, co si o tomhle filmu myslet. Pokud to vezmu jako: "Viděla jsem film, kde se spolu rubali Terminátoři.", jsem naprosto spokojená. Dostala jsem to. Jenže celkový dojem je takový zvláštní. Proč? Protože já filmy od T2 výš neproklínám. Na každém z nich jsem si něco našla. Možná proto nevím, jak se vyrovnat s tímhle a mnohem vic jsem si přála pokračování Genisys. Takže jo, dostaneme starou (doslova) dobrou Connorku, staví se i zlej Termík a "nového Johna" chrání před nezničitelnou mašinou z bucoucnosti upravený člověk na mašinu též z budoucnosti. Ano, má to teoreticky samé dobré věci. Jenže to si mysleli i pejsek s kočičkou, když peklo dort. A jak to dopadlo. Je tady dost akčních částí, většina z nich je vážně dobrá, ale třeba v letadle jsem se úplně ztratila. Kde je nahoře a dole, kam by kdo měl padat. Ale na první pohled to bylo dobré. A celý tenhle film připomíná právě tu scénu v letadle. Hezky se na to kouká, ale nesmíte o tom přemýšlet. Jenže i v akčním filmu předpokládám, že mi bude záležet na osudu postav. Tím od sebe odlišují dobré a špatné filmy. Kdyby do toho nedali tolik peněz, asi by se film přiblížil spíš ke špatným filmům. Navíc mě štve fakt, jakým se americké filmy posouvají. Zase další kousek, kde hrají lidé, kteří by dřív ve filmu tohohle typu hráli leda tak "třetí mrtvolu z prava" a odehrává se to na místě, kde je asi levněji natáčet, ale na druhou stranu jim staví zdi, aby zůstali na severu nemixovaný. Snaha dávat tyhle věci do filmů, je ok, ale nesmí to bejt násilně. Stejně jako mám ráda silné ženské hrdinky, tady jsem jim to prostě nevěřila (a pokud se to nepovede, je to stejně trapné jako kvóty na pracovní místa). Ten přerod z vystrašené holky na borku, která bude v budoucnosti tak strašně důležitá, jsem prostě nesežrala. Vážně se u toho nesmí moc přemýšlet. To je základ... ()

Kwaichi

Pre fanúšika žánru je potešením vidieť staré hviezdy opäť žiariť na veľkom plátne. Film je zrkadlom súčasnej americkej situácie, trochu moc to bilo do očí. Vykreslenie mexickej situácie, prehnaná emancipácie, oživenie starých značiek. ()

Adaamos21

Jaký film o terminátorech by nás vlastně plně uspokojil? Je jen jedna možnost a to film z probíhající války , ztvárněné přesně tak, jak ukázal Cameron v T1 a 2. Podle mě bohužel nemožné, musel by to Jim natočit sám, což už nikdy neudělá. Dle mého názoru se to nikomu jinému nemůže podařit. Viděli jsme ten pokus v Salvationu a pro mě a mnohé další to bylo velké fiasko. Pak tedy nezbývá, než se držet osvědčeného scénáře, tedy cesta časem zpět, útočník a ochránce. A to Dark Fate do puntíku a skvěle plní. Jak řekl sám Cameron, film a akce je rychlá a intenzivní a má pravdu. "Recyklace" děje? Ta je tu vlastně už od dvojky... Smrt Johna Connora. Je to problém? Staví to na hlavu první dva filmy? Ale kdeže...Sáře a Johnovi se podařilo zabránit Soudnému dni hrozícímu v roce 1997. Dali nám tak další čas poučit se z nebezpečných hrátek s umělou inteligencí. Jenže lidstvo je samozřejmě nepoučitelné a Soudný den je prostě neodvratitelný, jak jsme se dozvěděli například v T3. Hlavním cílem v terminátoří mytologii je tedy povstat z popela nukleární katastrofy, přežít a porazit stroje. Jestli se nepřátelská UI bude jmenovat Skynet, Legion nebo kapitán Iglo je zcela nepodstatné. A stejně tak je nepodstatné, kdo bude během války spasitelem lidstva, zda John, Dani nebo kdokoliv jiný. Důležité je, že se spasitel najde. Je film "feministický"? Ano je, ale už v T1 to byla Sára, kdo přežil a zvítězil, když všichni chlapi kolem umírali (samozřejmě s výjimkou Dr. Silbermana). Stejně tak byla nejsilnějším hráčem a hnacím motorem děje v T2. I přes účast Arnolda je vyznění T1 i 2 silně feministické. Tak proč nadávat teď u Dark Fate? A obsazení? To co dělá Téčko Téčkem jsou Arnold a Linda. Obrovské plus tohoto filmu, že jsou tu oba dva a já jsem za to moc rád, ještě jednou a naposledy je vidět spolu. Rolí se zhostili skvěle. Babochlap, cikánka a mexický model? Ale kdeže...Mackenzie Davis je fantastická jako Grace, téměř stejně jako byl Michael Biehn jako Kyle Reese. Natalia Reyes je v pohodě v roli Dani, vlastně další Sáry (a dalšího Johna), tedy obyčejné holky vhozené do mlýnku na maso. Gabriel Luna je taky výborný. A že to je takový uhlazený, pěkný chlapec? Robert Patrick snad nebyl? Jasně, Patrick byl jednoduše ultimátní, ale někdo musí být nejlepší. Chtěli byste snad někoho s drsným zjevem Dannyho Treja? Mimochodem nápad s rozdvojením Rev 9 je parádní. "Rodinný" život T-800... Proč ne, já s tím problém nemám. Je to přeci UI na takové úrovni, které se dnes i v blízké budoucnosti stěží něco dokáže jen přiblížit. V T2 stačil osmistovce jediný den, aby pochopil cenu lidského života a proč pláčeme. Za 20 let "svobodného života" se tedy může stát kdykoliv cokoliv. Mírným zklamáním pro mě byla hudba. Těšil jsem se třeba na podobný nářez, co Junkie spáchal ve Fury Road, bohužel nestalo se tak. Holt Brad Fiedel nasadil moc vysokou a asi i nepřekonatelnou laťku. Já jsem si prostě Dark Fate užil. Smiřme se s tím, že už nikdo nenatočí znovu geniální jedničku, která mohla vzniknout jen v 80. letech, už nikdo v žánru sci-fi nenatočí tak výjimečnou a dokonalou akční scénu, kterou je střílečka na policejní stanici, nikdo už nenatočí tak precizní a fenomenální pokračování, kterým je druhý díl. Co říci závěrem? For John... () (méně) (více)

C0r0ner

Pozitiva - Arnold, letadlo padající u dálnice, honička s buldozerem. Tyto tři aspekty připomínají původní dva díly, atmosférou, zpracováním, nápadem. Zbytek? Negativa - terminátor má rodinu, chová a hladí pejska. No do píči! Terminátor stárne. Terminátor přišel z budoucnosti, která se nestala. Tak to mi vhrkla slza do oka. To je jako 'zastřelil se z protijedoucího auta'. No do píči, kurva! Teen nána vůdce odporu. Kopírka všeho známého. Nový terminátor, který masakruje stovky lidí, pak v !pěstním! souboji nesejme tu nánu, ze které je najednou hrdinka. Nedávalo to smysl, kurvilo to všechno dobré, co v téhle frančíze kdy vzniklo, často nuda, kecy, trapnost, debilita. Že jsem Genisys považoval za dno, tak tohle je ještě o kousíček horší. 10% ()

Martrix

Pěkně natočný s vcelku dobře zvládnutou akcí, několika dobrými nápady, ale co je hlavní...s postavami, které jsme chtěli opět vidět....jenže pořád...SCÉNÁRISTICKÝ ZVRATEK. A nejde jen o to, že v téměř všech ohledech opakuje, co už jsme viděli kdysi; ono to totiž zavání záměrem, jako kdyby někdo řekl...diváci jsou konzervativní fanoušci, u starých značek po velkých změnách netouží, dejte jim co mají rádi. Zcela cíleně tak místo rozšiřování příběhu, dochází k tupé recyklaci. Dogma, že bez Arnolda/Terminátora a příběhu, kdy se někdo vrátí v čase, aby někoho zabil a společně s ním příjde někdo, kdo to překazí, je tady vrchovatě užito. V tomto kontextu se mi mnohem víc líbil scénář Terminator Salvation (2009), kde byla zřejmá snaha jít trochu jinou cestou. Terminátor: Temný osud je čiročirá úlitba fanouškům, kteří chtěli vrátit staré dobré časy. Jenže paradoxně se ukázalo, že samotný příběh je a vždycky byl pitomý, nazírání na UI je (a vždycky bylo, ale tenkrát to nikomu nevadilo, protože akce, cool, Arnie) dětsky naivní a akce je občas natolik předvidatelná, že přestává být napínavá.. V tomto případě 15 minut dlouhá scéna v letadle...naprostá hrůza, hraničící s nějakým béčkem...navíc plynule přechází ke scéně pod vodou, která je až směšná. Neodpustím si srovnání. Svět Star Wars je natolik propracovaný a tvůrci s ním tak dobře pracují, že mohlo vzniknout přes 200 seriálových epizod a i když je úroveň celovečeráků pofidérní, tak se dá tvořit dalších 20 let, aniž by došlo k podobnému scénáristickému kanibalismu, jako v případě Terminátora. Když se chce, tak to prostě jde. Jen doufám, že podobnou cestou nepůjde Cameron i s Avatarem...to by bylo teprve veliké zklamání. ()

necisty

Víte proč nás T1 a T2 tolik uchvátil? Tehdy nikdo nedokázal natočit tak technologicky nabušený film. Cameron a jeho lidi to dokázali, a dokonce to mělo neuvěřitelný příběh. Já chápu, že vás T4 a T5 doslova nasral, ale Cameron dnes točí Avatary a podobné slátaniny a dnes už nás nikdo nedokáže skopat do kuličky plné naprosté sci fi spokojenosti, tak jako on tehdy. Je strašně vtipné, že jsem v té době vyrůstal a jsem přesvědčený, že už mi nikdy nic nevyrazí dech takovým způsobem, protože dnes už takový film s dostatečným rozpočtem a bandou ne úplných amatérů dokáže natočit skoro každý. Dnešní děcka to co jsme zažili už nepoznají. Ještě i před 10 lety nebylo možné natočit scénu s o 30 let mladšími herci, jakoby tam skutečně stáli. Nebylo možné natočit scénu s padajícím letadlem kompletně před modrým plátnem. Ale já nebudu frflat ani nad některými logickými nesmysly a spokojím se s tím, že mi naservírují Termouše přesně takového jako je tento. ... GA Cinema DA ()

Sammya

Pro někoho, jako já, kdo viděla maximálně Terminator: Salvation, což s tím hle filmem nemá nic společného, to byl skvělý film, a stačila mi k tomu základní znalost premisy původních dílů. Byl to klasický akčňák, se stříleným a vtipnými hlody. Arnie byl skvělý a Gabriel Luna také. Další postavy byly ok, kromě Dani, která měla naprosto překotný a nesmyslný vývoj postavy. Film jsem si užila se vším všudy. Akorát tam na můj vkus moc padala letadla. ()

Sludger

Má zmysel si kuknúť nového Terminátora? Rozhodne. Konečne môžeme zabudnúť na všetky nezmyslené pokračovania a máme tu čistú a nadupanú sci-fi akciu. Plyn je skoro celý čas na podlahe a nie je čas na nudu, pretože ak na vás nejde buldozér, tak hneď padá lietadlo! Kvalitatívne však zaostáva oproti prvej a druhej časti aspoň o 2 triedy (málo?), ale je rozhodne lepšia ako 3+ časti dokopy. Niekedy som mal až pocit, že sa doslova priživuje na prvých dvoch častiach (buldozér, hlavný záporák, final fight...), než odkazuje. Čo myslíte? Tak či tak, Arnie je furt badass, aj keď je Carl, Linda má furt gule a zvyšok? Ako tak ujde. Čakal som biedu, dostal som šťavnatú jazdu. ()

PavelVanekArt

Rozhodně lepší, než špatnej Genysis a ne tak rozbitej jako Salvation. Možná se mi to líbilo i o něco víc než T3. Ale taky to není nějakej zázrak, někteří herci jsou až moc pěst na oko, akce kolikrát nedomyšlená a krajně absurdní, ale pospolu to všechno nějakým zázrakem fungovalo. Nenudilo to a dobře se na to dívalo, až mě to zaráželo. Příjemně to překvapilo. Lepší nadprůměr. 4* a.k.a 75% ()

PROCESOR

Ty efekty jsme už viděli před dvaceti lety. Ty vtípky jsme už slyšeli, ta pointa je jasná, takže co je novýho? Nic a vo tom to celé je, že novej Terminátor nepřináší vůbec nic nového a zásadního, takže asi tak. ()

campix

Ruku na srdce. Asi jsme to všichni čekali daleko horší. Tahle Terminátoří nastavovaná kaše už nám připravila několikrát poměrně slušný bolehlav a nečekal jsem, že to další pokračování slavné značky nějak zlepší. Světe div se, Tim Miller nám servíruje poměrně koukatelnou akční zábavu, ve které akce vypadá opravdu velmi dobře a všechno táhne stará garda v čele s Lindou Hamilton a Arniem Schwarzeneggerem. Mladší krev je tak trošku do počtu, ale například Mackenzie Davis je příjemně překvapující neokoukaný ksicht. Nad příběhem se snad ani pozastavovat nebudu. O to tady ani tolik nejde a nemá cenu se babrat v tom, kdo a proč vlastně. Docela příjemně strávené dvě hodinky, které mohly být opravdu velkým utrpením. Dále bych už tuhle slavnou značku nedojil, ale pokud to bude alespoň takhle, tak mě to nemůže tolik urazit. ()

MzK

Hlášky+ a nostalgie+. Není to špatné, naopak => lepší než některé předchozí díly a důstojné zakončení série. ()

Juto

Či je Terminator: Temný osud poslednou kapitolou tohto príbehu alebo prvou v úplne novej franšíze, je nateraz irelevantné. Tento film funguje tak či onak, a nadväzuje na prvé dva filmy k uspokojivému záveru, zatiaľ čo do vzrušujúceho nového publika znovu zavádza klasický dej, novým vzrušujúcim spôsobom. Je to úchvatný trhák a vítaný návrat do formy. 8/10 ()

Šimpy

Začnu jemně...za mě celkem zklamání. Chápu, že mě těžko může ohromit v dnešní době něco stejně, jako dvojka Terminátora před čtvrtstoletím. Ale nemuselo by mě to ani zas tak zklamat. A teď plno spoilů. Začátek byl líbivej, myšlenka se zabitím Johna mi seděla, ale to jsem ještě netušil, že jeho pozici vůdce odporu nahradí ženská. jenže to bychom nesměli žít v hyperkorektní době, kde jsou všichni posraní, že je někdo obviní ze šovinismu, sexismu nebo snad metoo. Bylo jasný, že se Sára ve své předpovědi mýlí (Dani - matka vůdce odporu), ale furt by mi to sedělo víc, než to, že nějaká bezvýrazná mexičanka vytvoří armádu a že ji snad někdo bude následovat a poslouchat. To už mi víc seděla Grace...adhanced woman, proč ne? Navíc se na ni fakt pěkně koukalo. Takže závěrečné Sářino prozření bylo umělý až hamba. Proč nemlžou natočit film, který bude skutečně poctou akčním sci-fi bijáskům 80. a 90. let? Bohužel ani ta akce tu není bezchybná.Chvílema nepřehledná a chvílema jsem se u ní fakt nudil. A to nemluvím o tom cgi bordelu. Proč už se nepoužívá animatronika? Oč líp by vypadali terminátoři vystupující na začátku z vody na břehu Mácháče? A pak se objeví rev-9, vyskočí někam na pavlač...sakra, ta animace byla v tu chvíli horší, než když Neo bojoval se stovkama agentů Smithů! Hudební motiv málo využíván,a kruci, dyk ani ten Arnold si nenasadí ty sluneční brejle! Celej film kopíruje předchozí díly a tenhle easter gag tam nedaj?! (Ano, vím, že se jedná o jinou T-800). Ale, abych jen nehanil, Arnold je fajn, dokonce jsem se jednomu vtípku i zasmál, taky bylo super vidět Edwarda Furlonga a zaplať pánbůh, nakonec stejně všechny ty ženský zadky musí spasit Arnie, i když ani on celý film nesp(r)así. A finální bitku posrali totálně....v okamžiku, kdy byl rec-9 oddělený, měl Arnold místo odhození jeho endoskeletonu ho natlačit do tý mašiny a obrousit ho napadrť (hlavně chvíli předtím zjistí, že to funguje) a kdyby ten tekutej zbytek mohl fungovat extra, tak už by ho stačilo držet v oddělených kusech od sebe, případně ho tedy uškvařit tím zdrojem, ale jak už jsem psal, Arnoldovo sebeobětování aspoň ukázalo, že bez chlapa jsou ženský nahraný. ()

BoXBe

Obrovskou předností T1 a T2 bylo, že s určitou mírou fantazie, byli uvěřitelní a dalo se do toho vžít. T:DF uvěřitelný není. T:DF je akční zábava. Zlý Terminátor je znovu nezastavitelný (někde na úrovni Jasona Bournea co by negativní postavy a fakt že i hodně blízko k Patrickově podání - jde z něj respekt i vražedné očekávání), Grace je hodně dobrá postava, dá se jí dobře fandit, a Schwarzenegger opět válí. Co se osudu týče, nevadilo by mi ani čisté navázání na T2, ani uznání T3 co by součásti univerza, Connorovo hlášení na velícím můstku stejně beru jako jeden z vrcholů Terminátoří ságy. Salvation se dalo snést v první půlce, než se rozpadlo a Genisys už byl celý kardinální omyl. Každopádně, Dark Fate si to obrátil jak potřeboval, v kině měl v první třetině tak dobrý a samovolný spád bez zbytečného zdržování, že se překvapení fakt konalo - chvíli to vypadalo na akční film roku navzdory všem trailerům a hodnocením v recenzích. Nadšení pomalu opadlo a ve finále bych různých výtek asi taky naskládal tucty, ale z úcty k oživení původní atmosféry a pokusu o nový motiv pro celou ságu, musím uznat, že to nebylo nejhorší, akorát kvůli všem těm digi letadlům, hrázím a výbuchům to prostě už tak uvěřitelné není, už je to zase popcorn blockbuster a podruhé si to asi nepustím sám, protože kdybych si měl vybrat, T3 bylo i po trikové stránce pořád věrohodnější a užíval jsem si ho mnohem víc. Rozhodně neměl tolik nedotažených dialogů a scén jako Dark Fate, který se jako slon v porcelánu věnoval i migrační krizi na mexicko-amerických hranicích. Téma to je, ale proč v tomto filmu? Ale to je jen jedna z tuctů výtek....celkový pocit je jinak smířlivý. Kvůli několika akčním momentům si to možná někdy v budoucnu jen pro připomenutí aspoň proklikám. Jo a ty trailery jsou ve srovnání s filmem fakt hrozné. ()

mortak

Hollywood se nechce poučit. Místo aby přišel s něčím novým, snaží se natočit znovu to staré s novými herci, přesněji řečeno s herečkami. Nemám nic proti girl-power, je to skvělý pokrok (stačí se vrátit o pár desetiletí vzad a vzpomenout na pupkatého Wayneho či Shatnera, jak předstírají akci, to byl děs). Jenže proč všechny ty nové ženské hrdinky musí, s prominutím, sr*t mramor, nimrat se v každé emoci, a zastávat progresivní politické postoje. Díky tomu je střední část nového Terminátora zoufale nudná. Teprve nástupem Arnolda získá příběh potřebný švih. Schwarzenegger je uvolněný, sype jednu hlášku za druhou, a má ten potřebný nadhled. Girl-power potřebuje objevit hrdinky typu Hana Sola, či Iron Mana. Nudná Reyes pronášející patetické projevy, či neustále hroutící se Davis prostě neutáhnou celý film. Technicky je to za tři hvězdy, ale protože si nikdo nedal práci se sci-fi rovinou filmu (protnutí dvou realit, stárnutí Terminátora), musím jednu hvězdu ubrat. ()

čidlo

Bože můj já nevím Terminátor má rodinu?? To jako že ti co to psaly měly dobrý matroš 😂 Dvě hvězdy za triky jakž takž...po druhé projekci je to ještě horší ☹️ 2,1 Navždy.. ps:a vy co zde dáváte víc než 3 hvězdy jste asi úplně mimo nebo vám za to někdo platí.!??pps: Ještě že jsem to tušil a nešel na to do kina Bo by mě JEBLO..3tí projekce.. prvních 25min pro mě jako skalního fandu T 1,2, 80% pak to jde dolů do doby příchodu rodinného Arního...25% konečný a SMUTNÝ můj verdikt.... :-( never more. ()

animaxis

Temný osud rozhodně není nejhorším příspěvkem do terminátoří série, přestože je možné, že nejedno fanouška série dokonce urazí. Dějově to není špatné, ale opravdu to působí extrémně neoriginálně a po zhlédnutí rozhovorů s tvůrci mám podezření, že nikdo příliš nevěděl, o co tu má vlastně jít. To naštěstí na filmu není vidět v příliš velké míře. Nové postavy nejsou špatné, i když na nich bohužel ani není nic moc zapamatovatelného. Akce je tu často skvělá a i přestože jsem během ní necítil žádnou surovost, která tam nejspíš být měla, musím uznat, že si tu s ní režisér přece jen vyhrál. Na konci filmu jsem zjistil, že k postavám dokonce cítím sympatie a opravdu jim fandím. Myslím však, že tento díl měl větší potenciál, než který z něj nakonec tvůrčí tým "vydojil" a obávám se, že kvůli tomu už je osud Terminátora zpečetěn. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě