Terminátor: Temný osud

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 129 min

Jednoznačně nejlépe napsaný a obsazený Terminátor od trojky, která si v rámci narativu (vzhledem ke svým kvalitám) ignoraci nezaslouží, ale tvůrci pro to mají sakra dobrý důvod. Duchem se to originálním dvěma dílům blíží, jak jen to jde a osobně mám vlastně jen dva problémy, díky kterým nemůžu mluvit o maximálním uspokojení. V prvé řadě se Tim Miller extra nevytáhl. Není to tak, že by nějakou akci vyloženě zazdil. Ale současně jí nikdy nedá nic s opravdu wow efektem, ani jí nevyšperkuje takovou dynamikou, aby to bylo jedno. Když to člověk porovná například s posledním Šíleným Maxem, je Temný osud "jen" solidní řemeslo. No a pak kamera. Na můj vkus zabírá až příliš často detaily, takže akce není zdaleka tak přehledná, jak by mohla být. Noční scény navíc mají svým zabarvením takový ten laciný nádech, který je smutnou připomínkou toho, že dnes už se akčňáky na film netočí (úplně stejně mě to rušilo v posledním Rambovi). Cíl se každopádně povedlo splnit - konečně je tu film, který má šanci (a i si zaslouží) odstartovat novou trilogii. Tak snad to tentokrát vyjde. 70%(28.10.2019)

Na rozdíl od jiných pořád věřím, že by hypoteticky mohl vzniknout parádní terminátoří film a tu látku nevnímám jako vypotřebovanou - ale nesmělo by to být jen formou repetic a mírných variací. Temný osud je vším, co dělá, v pořádku, ale není moc důvod se o to, co dělá, zajímat. Cameronovu egu asi dělá dobře, že chce někdo jeho dítě držet při životě, ale potřebovalo by to víc než zaměstnání celkem nudného režiséra a sepsání celkem nudného příběhu, kde bylo vytyčeno pár koncepčně dobrých nápadů, jejich realizaci ale chybí jakákoliv energie.(15.1.2020)

• choze

Je to přesně tak blbé/nudné, jak se to jeví z trajlerů. Po fajn úvodní honičce přijde hromada - pravda, ne úplně nudných keců - a pak až úmorně nudná závěrečná akce. Žádná atmosféra, postav mě nebavily a samozřejmě je to digi jako prase. Jediným zajímavějším momentem je (SPOJLEREK) když se ukáže, že jeden z terminátorů, co po splnění úkolu zůstal vězet v minulosti, si tam založil rodinu, která ani po letech nepoznala (?), že hlava rodiny je robot. O tomhle měl být celej ten film! Co film, sitcom o několika sériích!(5.11.2019)

• Morien

Mno, zajímavé, že měli tvůrci potřebu se předem distancovat od všech kravin natočených po Tdvojce a navazovat přímo na ni a potom natočili jenom další z těch kravin po Tdvojce. Nakonec oceňuji jen to, že Mackenzie Davis opravdu vypadá a pohybuje se jako bojovnice a taky že design nového zlého Terminátora je proklatě cool. Natalia Reyes je bohužel herecky dost marná. Arnie i Linda jsou hodně vyčerpaní a zvláště u ní mi hodně vadilo to hláškování a mrkání do kamery. (Taková Sára přeci není.) A vlastně bych i ocenila zapracování uprchlického centra do děje a fakt, že mašina používá ostatní mašiny a naznačuje, že umělá inteligence by neřešila všechno pouze hrubou silou, kdyby jenom ten film jako celek měl prostě větší charisma, smysl, opravdovou hlavní postavu a byl prostě... lepší. (Co se týče hudby, tak jsem si snad ani nevšimla, že tam něco hraje, takže další zklamání.)(16.1.2020)

Terminátor: Přeobsazení vychlastaný fetky Eddieho. V podstatě zbytečnost, která kvůli castingu sahá po reboot tlačítku a jinak nabízí jen to, co jsme už viděli. Není to rakovina jako Genisys, ale to je skoro všechno. Trojka i čtyřka byly odvážnější.(3.11.2019)

• Gilmour93

There is one more shit, and it must be destroyed also.. Dark Fate? Kde? Jako průměrný akční film budiž, ale v rámci kultovní značky Terminátor ani omylem. Při akci, která mimochodem může jen obdivně vzhlížet k Salvationu od McG, nemá Miller pro samé záběry z blízka a do očí bijící CGI moc co nabídnout a když se nastoupí do nákladní C-5, zvrhne se vše do pitomosti s parametry finále Blackova Predátora. Sarah Connor jako sprostá cool stařena a polidštěný Carl von Cyberdyne užívající si na terase s pivkem v ruce důchod? Pokusy o to být extremely funny? Ne, díky. Chci Terminátora jako Mangoldova Logana a ne Deadpoola. Tohle všechno spolu s femini kurzem a protláčením současných sociálně-politických tendencí mi přijde jako podceňování diváka, ale zase buďme rádi, že Rev-9 netweetoval a neměl na hlavě blonďatou přehazovačku.. Tvůrci proklamovali, že jejich film ignoruje vše po T2. Ti další mohou s klidným srdcem prohlásit to samé..(1.11.2019)

Po hrôzostrašnom Genisys a veľmi slabých traileroch som od Dark Fate radšej moc nečakal, ale o to viac som príjemne prekvapený, aj keď iba v určitých ohľadoch. V prvom rade to má konečne normálny príbeh. Tu sa tvorcovia až na pár maličkostí nesnažili zbytočne experimentovať, ale radšej ponúkli dynamickú naháňačku, ako boli v podstate aj prvé diely, pričom aj chémia medzi postavami celkom funguje a tak som nemal problém počúvať aj ich obyčajné dialógy. A za veľký plus považujem prakticky vymazanie monopolu Skynetu a Johna Connora a dali to do uveriteľnejšej roviny. Prvé diely stáli na tom, že prežitie ľudstva stojí na jednom mužovi a ohroziť ho može jeden počítačový systém, po ktorého zničení sa nič v budúcnosti nestane, čo je samozrejme logicky úplný nezmysel. Tu aspoň vidno, že to jednoducho urobí niekto iný, ak sa zničí Skynet, tak o pár rokov podobný systém vyvinie niekto iný a s ľuďmi, ktorí v prípade potreby dokážu prevziať iniciatívu, ako v tomto prípade v odboji by tiež nebol problém. Takže toto sa mi páčilo a beriem to za veľký prínos do tejto série, aspoň je to taký dospelejší pohľad. Ani s obsadením nemám väčší problém, páčilo sa mi to generačné rozloženie a tak tu poteší staršie zastúpenie legiend v zložení Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger, ktorého postavu som síce nepochopil, teda niektoré motivácie, ale uznávam, že to bolo celkom nápadité a vtipné. Mackenzie Davis ale posôbila skôr rozporuplne, v pár scénach sa mi páčila a v pár zase nie, a Natalia Reyes síce ako novodobá spasiteľka moc nepôsobí, ale vo filme mi nevadila. A výhrady nemám ani k hlavnému záporákovi, Gabriel Luna mi tu skvelo sadol. Takže v rámci príbehu a postáv som až prekvapivo príjemne spokojný. Ale potom je tu tá odvrátená strana a to je rozhodne akcia. Terminátor samozrejme nemôže byť bez akcie a ešte keď je to vlastne jedna dlhá naháňačka, ale tu som sa skutočne pri každej akčnej scéne nevedel dočkať, keď konečne skončí a zase sa začnú postavy normálne rozprávať. Všetko strašne prestrelené, terminátori tam skáču, lietajú, padajú a ešte v takom hroznom prevedení, tie efekty boli teda na áčkovú produkciu strašné. Nielen, že to nie je Terminátor, ale ani mimo toho to neobstojí, vidieť takúto akciu v nejakom seriály, v momente s ním končím, to sa snáď nemôže páčiť ani dnešným dvanásťročným deťom, kto toto schvaľoval. Možno iba tá prvá cestná naháňačka vyzerá aspoň priemerne, ale inak všetky tie súboje a pešie naháňačky, terminátor vo vrtuľníku, v lietadle, na lietadle, pod vodou a najlepšie hneď všetko po sebe, no hrôza. Ako keby bol taký strašný problém pozrieť si prvé diely a natočiť niečo podobné. Tu nechválim absolútne nič, vôbec ma to nebavilo. A režijne je to vo väčšine ohľadoch taký žánrový priemer. Mimo akcie sa na to pozerá dobre, ale zase chýba všetko to, čo bolo v prvých dieloch, silná atmosféra, pocit osudovosti alebo aj emócie. Tu to jednoducho nefunguje. A ešte aj tá hudba tu za moc nestojí, čo je teda dosť nepríjemné prekvapenie, tá bola ikonická. Takže Terminátor: Temný osud rozhodne predčil moje očakávania, na rozdiel od Genisys si to ešte niekedy pozriem, ale najviac ma štve, že mohol byť ešte o dosť lepší, keby obsahoval trochu normálnejšiu akciu. Ani by nemusela byť skutočne dobrá, len keby tak neliezla na nervy ako toto. Ale mrzí ma, že to prepadlo, tu by som si pokračovanie pozrel. 64%(17.1.2020)

Terminátor: Kundy odsud...Tak by se tento poslední snímek mohl klidně jmenovat, jelikož kdo se naivně těšil, že se Arnie vrátí v plný polní, tak toho čeká studená sprcha. 70 !! minut budete čekat, než naše kundí trio zaklepe Arniemu na chaloupku, aby se náš slavný T800 konečně objevil na scéně a pak si ještě kurva počkáte než předvede taky nějakou akci. Do tý doby spatříte jednu hodně popiči akci na začátku filmu, která Vás navnadí na konečně zas pořádnýho terminátora, aby se pak kurevsky dlouho nic moc nedělo a vlastně se jen sleduje pohyb pipin z jednoho místa na druhý a do toho jako bonus si spolu povídaj o všem možným a nemožným. Sára Konorová je sice drsná babka, co zvládá akci bez chodítka, ale přeci jen na ní sem zas tak natěšená nebyla. Naše hlavní hrdinka, méchikánská puta je sice šukézní, ale celkem uřvaná a její ochránkyně z budoucnosti je tak často v píči, že spíš mexxikánka se Sárou zachraňujou jí než ona je. Jako aby po mně šel Terminátor Rev-9, znázorněn nějakým týpkem z telenovely o Esmeraldě a já za sebou po zemi táhla naprosto chcíplou Grace, která potřebuje vodu, inzulin, trembolon, růsťák, tesťák, oxymetolon a nevim co ještě, aby dokázala fungovat déle než den a chránila mě, tak to bych se na to zvysoka vysrala a nechala se rovnou odstřelit nebo šla za T800, aby mi poradil jaký si mám domů koupit záclony. Čekala sem průser, dostala sem čistokrevnej průjem, kde to tvůrci zesrali absolutně nijakým záporným Terminátorem a hlavně snahou celému světu dokázat, jak jsou drsný ženský cool. Výsledek je takovej, že film se , buddhožel, stal propadákem, kterej si dle všeho na sebe nevydělá a tak máme my, milovníci ságy asi nadobro po píči. Kdo čekal, že to trojice bab utáhne 3/4 filmu bez Arnieho byl asi hodně velkej optimista a nebo křáplej na hlavu. Takže tvůrci, sere mě to, ale dobře Vám tak...(9.11.2019)

• Hitman_47

Jenom asi ... nejhorší terminátor ze všech? Všem, kteří zvažují, že za tohle digitální konverzační drama utratí nějaké peníze doporučuji, aby si 3x za sebou pustili první trailer, protože ten lže jenom v tom, že je Dark Fate akční film. Ano, na začátku se dočkáme akční scény z traileru ... poté se bohužel film přenese do své primární (čti konverzační, kdy na sebe postavy dramaticky koukají, nebo se koukají do dáli) roviny, pak tu máme digitální akční dvouminutovku a tak pořád dokola, než se dočkáme závěrečné akční scény, která je sice delší, ale jako většina akčních scén se odehrává v noci či prostě jen ve velmi tmavých interiérech (nebo ještě ideálně v noci pod vodou) .... jo a to jsem ještě nezmínil absentující kinetiku bitek mezi roboboby. Je velmi smutné, když si vzpomenete, že poslední dobrá terminátoří bitka se odehrála v Rychle a Zběsile, kdy si dali přes rypák Diesel a Rock. V Dark Fate se dbalo na to, aby Termíci měli ladné a velmi plynulé pohyby, dám ruku do ohně, že v jedné z 30 zpomalovaček se Terminátor dokonce vlní ve vzduchu .. takže pokud čekáte váhu a sílu, tak jste na špatné adrese (pro Terminátora je velmi těžké uškrtit teenagera ... prostě zatíná a zatíná, ale holt to nevyjde, je to přeci jen stroj, který pěstí dokáže prorazit zdi, že jo). Postavy jsou velmi špatné, bez špetky charisma, a jejich rádoby drsné a cool hlášky se míjí účinkem skoro pokaždé, když otevřou pusu ... a že jí otevírají teda dost. Tenhle film nemá v kinech co dělat, měl zamířit přímo na Netflix, kde byste si to stihli minimálně dvakrát rozdat (btw ten film trvá tak deset hodin a má asi 3 konce, než konečně to ukecané digi peklo skončí), a ani byste nemuseli film přetáčet nazpět, bo by vám nic neuteklo. Panebože, nechte už Terminátory chcípnout (opravdu nechci pokračování s terminátořími chimérami, které mají tolik chapadel, že by si mohli odskočit do libovolného hentaie .... a tohle si btw také nevymýšlím, bo přesně tihle terminátoři drtí odboj v budoucnosti) .... kill it pls.(1.11.2019)

Solidní akční jízda a asi nejlepší pokračování druhého Terminátora, ale stále jde o nastavovanou kaši. Příběhově nepřináší kromě zajímavého Carla a sympatické Grace nic moc nového. Akce je fantastická a triky, především úvodní scéna jsou více než povedené. Sarah je malinko za karikaturu, zachraňovaná holčina je mdlá. Miller ukuchtil pokračování, které jsme si přáli, ale to jediné co z něj vyplývá je, že Cameron udělal to samé a mnohem lépe v devadesátém druhém. Z nebe nám zase prší nahé dámy.(3.11.2019)

Při sledování Dark Fate Tima Millera krásně vynikne režijní genialita a preciznost Jamese Camerona. A je jedno jestli hovoříme o stupňování dynamiky příběhu, ikonických momentů a hlášek, temné vize budoucnosti, či snad akčních scén. Momentky z ocelárny z T2 jsou o dvě třídy působivější, než scéna na přehradě v Dark Fate, která působí po x minutách únavně, sterilně a především digitálně. Ne že by snad poslední T neměl své dobré momenty, které se točí především kolem genuine Mackenzie Davis a Lindy Hamilton, ale pořád je to ta stejná generická šablona naháněček dvou robotů, jen jsou víc nápadití, nebo se toho víc rozbije. Sem tam se ukáže Arnold, aby ukázal, že stále umí tekoucímu kolegovi nakopat prdel a zahláškuje nějaké ty svoje klasiky. Těžko chápat kde někdo vzal to, že T Dark Fate je nejlepší od T2 a jediný další relevantní pokračování. T3 mělo působivější souboje a Salvation bylo napumpované kulervoucím vizuálem a dokonalým postapokaliptickým feelingem - škoda toho finále. Směle tedy poslední film můžeme zařadit mezi přispěvky druhé jakosti. Určitě ne nad ně.(2.11.2019)

Ten pitch musel na papíře působit dost slibně, ale ani jedna z nových postav mi to prodat nedokázala. Alespoň prvních pět minut si mě tvůrci hezky povodili. A LEGION? Guys you are better than this! To už vážně smrdí parodií sebe sama.(17.1.2020)

Je s podivem a hlavně by mělo být tvůrcům stydno, že od dob zákeřného vraždícího T-1000 nepřišel podobně démonický zabiják. Měnil se v podlahu, rozpadal na kousíčky, propíchával hlavu pěstounovi Johna Connora, procházel mřížemi a diváci jen otevírali pusu. Technologická revoluce. Spolu s vystresovanou Sarah varující před apokalypsou, starým známým Arnoldovým kyborgem a polobohem Cameronem posunuli filmový sci-fi svět o obrovský kus dopředu. Nový Terminátor, Rev-9 a jeho zas a znovu se skládající hlava/tělo se poměrně rychle okoukají a neuvěřitelných 28 let od dvojky je to zatraceně málo. Úplně spokojený jsem byl vlastně jen na začátku. Úvodní (honičková) scéna je rozhodně nejlepší, protože jsem při ní cosi cítil, cosi z minulosti na mě dýchlo. Pak už vyloženě řízná akce (docela) chybí, místy je dokonce pásová a stereotypní. A hlavně digitálnější. Chybí něco provokativního, víc šťávy, i ten zadek Mackenzie Davis (herecky nicméně velmi nadějná) nám mohli víc ukázat. Pokud dostanu do ruky legendární franšízu a neuvěřitelný rozpočet, čekal bych víc. Finále z Cameronovy ocelárny mělo koule, tady je finále na přehradě velmi slušné, ale po čase je uzívanější a hlavně digitálnější. „Šestka“ ignoruje vše, co se stalo po Dni zúčtování, Cameron pouze produkoval a údajně dohlížel na práci scenáristů. Moc vidět to není. Drží se tedy dobře známé šablony: z budoucnosti je vyslán robot, který má zlikvidovat někoho, kdo bude jednou sakra důležitý, respektive její děloha, a zároveň přicestuje i někdo, kdo má „vyvolenou“ chránit. Klíčovou je tentokrát mexické děvče, které právě přišlo o vše. Chrání ji roboticky vylepšená vojanda z budoucnosti, kterou zrazuje metabolismus, i jízlivá a zlomená Sarah Connor (velmi slušný návrat Lindy Hamilton podobně jako loni u Jamie Lee Curtis v Halloweenu), která před lety zažila to samé. Na stará kolena cestuje po světě a likviduje zbylé terminátory. A má spadeno i na Arnieho, který se usadil a je milujícím manželem a jeho rodina netuší, že je ve skutečnosti robot. Sice Arnold v dané části filmu pronese několik bonmotů (jinak humor TRESTUHODNĚ chybí), ale celkově je uchopení této ikonické postavy docela mimo. Což zamrzí dvojnásob. Stejně jako eRkový rating, protože si mohli tvůrci dovolit mnohem víc. Ale neudělali to. V režii Tima Millera, který stojí za prvním Deadpoolem, tak vzniklo akční sci-fi s místy nepřesvědčivými počítačovými triky i s řadou nostalgických odkazů, coby důstojný pokračovatel pecky z roku 1991 ale rozhodně nemůže obstát. Ikonické momenty chybí. Čtyři hvězdy ale dám, protože jsem je dal i Genisys a nebylo by to fér. Takže asi tak.(2.11.2019)

• ClintEastwood

Po kolosálním průšvihu s názvem Genisys, jsem si říkal, že jsem s touto značkou nadobro skončil, ale přítomnost Arnolda Schwarzeneggera, jehož jsem velkým fanouškem, mě přemohla a na Temný osud jsem se ze zvědavosti podíval. Co říct? Je to stále jedno a totéž, dávno pryč je nějaký příběh, chybí napětí, atmosféra nula, triky působí až směšně, všechno se po několikáté recykluje a na každou půlhodinu povídání, je zhruba jedna akční scéna. Je to sice trošku lepší, než výše zmíněná limonáda z roku 2015, ale ne o moc. P.S. Všimněte si, kolikrát během filmu Rev-9 dostihne hlavní hrdiny, aniž by byl aspoň jednou úspěšný. Takhle nemožný Terminátor snad ještě v sérii nebyl...(19.1.2020)

Nejlepší Terminátor hned po dvojce? Pro člověka, co v mládí sledoval trojku s železnou pravidelností a viděl ji mockrát, je toto těžké rozhodování, ale vlastně spíše ne. Dark Fate je rozhodně lepší film než Genisys. Podobně jako Epizoda VII v podstatě remakuje Judgment Day a jedničku, ale za sebe můžu říct, že pokud navazovat v zajeté sérii, tak právě těmihle soft rebooty s postavami, které dobře známe, třebaže ve vedlejších úlohách. Šestý díl nepochybně nejvíce těží (když jsme u těch podobností, tak stejně jako loňský Halloween) z velkého návratu Lindy Hamilton, která je pořád cool a nespočet scén si ukradne pro sebe. Naštěstí tento díl nerecykluje jednotlivé scény jako Genisys a objevily se i nové postavy (Kyle Reese se nikdy nenarodil, Gabriel Luna stvrdil, že nemá buňky na to být filmovou hvězdou, ale Mackenzie Davis mě mile překvapila), je vidět, že Cameron se přecejen snažil toto univerzum posunout někam dál a pokud vzniknou další díly, budou dle mého už úplně bez staré gardy. A pokud bude režírovat Tim Miller, vůbec bych se nezlobil. Popravdě jsem mu nedopečených trailerech (Ač se skvělou hudbou) příliš nevěřil, ale mám radost, že jsem si potvrdil, že Deadpool nebyl jen první vlaštovka a tento původně animátor a specialista na vizuální efekty má před sebou ještě zajímavé vyhlídky. Ač jsem tedy celkově spokojený, neubránil jsem se při sledování pocitu, že to bylo tak o půl hodiny delší, než by mohlo být a vlastně nemám touhu si znovu pustit ani Genisys, ani tento Temný osud. Vlastně by bylo záhodno tuto značku nechat odpočívat..7/10(1.11.2019)

Tam, kde většina žánrových pecek končí, a ve vymodleném finále předvádějí zdaleka nejpromakanější a drahou akční scénu, která je dobře natočená, přehledná, a plná fajn zpomalovaček, tak přesně tam nový Terminátor teprve začíná. O to víc pak zamrzí, že ze stínu právě této cool úvodní akce se mu následně daří vystoupit až ve schématicky velmi podobně koncipovaném (more of the same) závěru. Výplň naneštěstí tvoří sem tam ucházející, občas ale spíš o dost horší a smysl nedávající dialogy (prostě divný kecy), a pár kraťoučkých "aby se neřeklo" fackovaček vyloženě do počtu. Ale jak říkám, úvodní seznamovací wrestling a samotný finiš v duchu kolektivní držkové to kupodivu hooodně táhnou nahoru, a tak jsem spíš spokojen, i když jen za 7/10. P.S. Nová hra: dejte si panáka pokaždé, když Dani řekne "Je mi to líto."(31.10.2019)

Z Terminátora se stal takový druhý poručík Columbo - pokaždé když se vrátí, máte z toho menší radost (v případě Terminátora pokud jste divák, v případě Columba pokud jste vrah). Tenhle film... Má nadějný začátek. Vlastně jeho úvodní scéna byla vůbec nejlepší, protože mě překvapila a něco jsem při ní cítil, což se o zbytku říct nedá. Celému tomu podivně se vyvíjejícímu příběhu se ve mně nepodařilo navodit pocit, že opravdu o něco jde, že se mám o někoho bát. Asi je to i tím, že se opakuje to, co jsme už viděli dříve, jen tentokrát "nová Sarah" není vůbec zajímavá, "opravdová Sarah" je hlavně vějička na fanoušky a Arnoldův terminator dostal strašlivě na frak, protože než přijde finále, v němž se konečně najde, chová se spíše jako ve skeči SNL, ne ve filmu, s nímž měl prý co do činění James Cameron. Hrdinka vyslaná z budoucnosti je v podání Mackenzie Davis sympatická a připomněla mi Brie Larson jako Captain Marvel, ovšem s tím rozdílem, že ačkoliv několikrát upozorní na to, že je člověk, nějaké lidství jsem z ní necítil a chovala se spíše jako stroj. O jejím protivníkovi pak skoro ani nevím, co napsat - snad jen že se tolikrát opakované záběry na jeho znovu se skládající hlavu/tělo rychle okoukaly stejně jako skoro všechny akční scény, jež sice byly velké, ale nudily mě. Je to stejné, možná o trošku lepší než Genisys... Ale na druhou stranu Genisys se aspoň snažilo něčím překvapit (i když to pak bylo blbé).(1.11.2019)

• sepp

3/10 a to jen za efekty a souboje. Jinak kromě Lindy Hamilton naprosto příšerné herecké výkony, včetně Arnolda, kterej už je prostě starej. Několik logických nesmyslů, co totálně shazují příběh, a úvodní scéna, která má být jasným denialem a zdviženým prostředníčkem všem ostatním předešlým sekvelům, která to už od začátku víceméně všechno zabila. Tohle má být oficiální trojka? Sorry, ta stará, nyní tedy "neoficiální" trojka, byla na hony lepší než toto dílko.(2.11.2019)

Nepřiznaný remake. Předchozí 3 díly ať už zkoušely cokoliv, nikdy nedokázaly pořádně navázat na nesmrtelné první dva díly. Neříkam že se to Temnému osudu povedlo, ale Camerona jsem minimálně prvních 30 minut cítil. Škoda že podobné kvality postrádala Trojka, která sice dodala ve své době stále ještě mladého Arnolda, ale zase nám nevrazila ten správný příběh. Casting bych označil od dvojky za nejlepší možný. Pro mě naprosto neznámí herci mě překvapili. Zlý Terminátor je nejen skvěle vymyšlen, ale i obsazen. Jsem spokojený a vlastně smířený, že Terminátor bude velmi dlouhou dobu na odpočinku a nikoho nenapadne, znovu svolávat starou partu k dalšímu dobrodružství. Ono ty příběhy (naháněčka) se opravdu v jednotlivých dílech podobají jako vejce vejci. A zázračný scénář nikdo jen tak nevymyslí. 80%(21.11.2019)

Nie je to prúser, ale ani žiadny hit. Považujem sa za veľkého fandu prvých dvoch dielov a mám rád aj T3, ktoré po tomto Millerovom vlažnom pokračovaní u mňa stále vedie ako najlepšie pokačovanie. Už pri prvej zmienke o novom Terminátorovi som takmer denne vyhľadával nové info na nete, meno Miller v úlohe režiséra ma dosť sklamalo, neveril som mu. Keď som sa dozvedel, že Cameron ako producent bude aj na place, začínal som byť optimistický. Netrpezlivo som očakával trailer a keď som ho prvý krát videl, ostal som v šoku...Preboha čo je to za sračku?? Kde je Arnold?? Prvé recenzie boli celkom optimistické, preto som si to musel ujasniť v kine, ale žiadne prekvapko sa nekonalo. Miller nevie narábať s postavami, žiadne prepracované vzťahy, iba hluché postavy a žiadna atmosféra. Miller si asi myslel, že temnú atmosféru vytvorí tým, že celú druhú polovicu filmu ponorí do šera a tmy...Akcie tu je požehnane, ale ja som sa nudil, navyše často napodobňuje to čo už sme videli v T2. Linda a Arnold držia film ako tak pohromade, ale i tak tam chýba duša, momenty, ktoré vás chytia za srdce, tu nič z toho nemáme. Scenár samotný je dosť biedny, jednoducho príbeh ma neoslovil, podľa mňa šliapli poriadne vedľa. Ta malá krpatá mexičanka ma byť vodcom??, neveril som jej to... Hudba nefunguje, známy motív zaznie len tesne pred záverom. Miller sype akciu za akciou, nevýraznú , nudnú a mne to bolo ľúto hlavne kvôli Arnoldovi, ktorému som prial úspech..Takže aký je nový Terminátor? Výstižne to popísala Linda Hamilton v šou J. Kimmela. Povzdychla a dala "It´s ok..." (5 minúta, 6 sekunda) . Ok je trochu málo na tak očakávaný film, u mňa nevýrazný priemer a popravde nedokážem si predstaviť o čom by mali byť ďalšie pokračovania. Bez Arnieho to jednoducho už nebude Terminátor. Veľmi slabé tri hviezdy, asi z nostalgie a ľútosti nad premárnenou šancou...50%.(6.11.2019)

Mno, takže zase prý další to jediné a pravé pokračování T1 a T2. No to už tu bylo a perfektní trojka se pořád kdoví proč ignoruje jako by nevznikla. No na předchozí paskvil Genysis jsem se i těšil a pak byl nemile překvapen. Tady jsem nic nečekal a taky ani nedostal. Podobně jako u posledního Predátora je strašně lákavý to zhejtit, ale já na to nemám čas a navíc už asi fakt stárnu. Takže v kostce? Akcí nabitej popcornovej biják nuda to není to netvrdím na akci se dá koukat. Potíž je v tom, že už tu není nic víc což je vzhledem k potenciálu celého univerza trestuhodné. Uvodní scéna prakticky shodí logiku prvních dvou dílu a pak už film jenom recykluje to co jsme viděli V T1 a T2 a dokonce jsou tu odkazy i na T3 jehož existenci popírá. Co se postav týče tak mužatka nudná a nevýrazná aspoň úplně nesere jako Courtney. Linda si párkrát vystřelí a zahláškuje a to je vše co je v jejích možnostech. A sorry, ale Rev-9 s ksichtem Mexickýho modýlka mě fakt neděsil. Zajímavě dopadl Arnold. Takže jak skončí Terminátor když splní úkol a nechcípne? Založí si rodinu a zpytuje svědomí! Jo aha.50%(3.11.2019)

1 2 3 4 5 8 14 21 27