Terminátor: Temný osud

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 129 min

5/10 Jediným skutočne svetlým bodom je Linda Hamilton, inak ide po Salvation o jednoznačne najhorší diel a podľa všetkého smrť série. A plne zaslúženú. Toto je spravodlivý trest za to, že po tretí krát (!) tvorcovia do kín pustili miesto samostatného filmu pokračovanie, ktoré má byť "prvým dielom trilógie". Miesto vyrozprávania plnohodnotného príbehu s motívmi cestovania v čase a robotoch, scenáristom, zdá sa, skôr ide o to, ako do filmu vtrepať scénu s táborom s utečencami na mexicko-americkej hranici. Nasrať.(9.11.2019)

Spokojenost. A Linda je úžasná! A Arnold je úžasnej! A taky Mackenzie je úžasná! Humor (.... já dělám závěsy ....) je úžasnej! Takže jedinej problém jsem měl s Natalií, která je v přítomnosti ještě jakž takž, ale v budoucnosti působí poněkud komicky. Jinak ale cajk, spokojenost na všech frontách. Zdraví poněkud nekritický, ale nadšeně nadšený fanoušek!(2.11.2019)

• soldier8cz

Ve zkratce, vykradená jednička a dvojka bez nápadu a důvtipu..(3.11.2019)

• mossad37901

3 a více hvězd snad dávají ti, kteří žádného jiného Terminátora neviděli (od trojky jen brak), jinak si nedokážu vysvětlit takové nadšení z tohoto filmu... Složení ze ženských a Arny jako podpantoflák, to je šílený. Lidi proberte se. Genderová vyváženost do těchto filmů rozhodně nepatří 🙄(4.11.2019)

Od tohto Terminátora som nič nečakal, keďže predchádzajúca časť totálne sklamala. Film ma v kine ale milo prekvapil a docela som si ho užil (aj keď na prvé 3 časti to nejak nemalo) Herec zápornej postavy mi nejako nesadol (radšej by som videl ako záporáka nejakú "korbu"), no je to len môj vkus. Narozdiel od predchádzajúcej časti nebolo časté cestovanie v čase a teda dej sa zbytočne nekomplikoval. Za mňa 7/10 (priklonil som sa preto ku 4*z5*).(5.11.2019)

Já se nevrátím(7.11.2019)

Čo ma milo prekvapilo, bola akcia (hoci ked sa spoja Tim Miller a James Cameron, tak asi človek zas tak prekvapeny byt nemusi). Rozlučka (?) s Arniemu tiež dopadla dobre a za to som osobne velmi rad ! A teraz opak mileho prekvapenia - nemile očakavanie ? alebo ako to nazvat ? Lindu ešte beriem nakolko ta bola a vždy bude badass a je to z jej minulosti pochopitelne...ale čo ani nahodou neberiem je, že s nejakej krpatej latino - mexičanky (kto by to bol čakal v dnešnej dobe však) sa stane nova Sarah a John Connorovci v jednom - zas a znova nam film kazi politika, korektnost a orientacia na silne ženy, ktore nepotrebuju mužov (chapeme že eny su silne a zvladnu toho vela aj bez muživ, nemusite nam to pchat do každeho filmu okej Hollywood ?), aj ked tuna je to ešte v miere, ktoru som schopny stravit. Čo mi pripomina dalši problem...nesympaticke postavy (nove tváre), ktore ani po členky nesiahaju charizmatickym Linde Hamilton a Arniemu S...ani to priezvisko neskušam pisat :) A dalšia hviezda dole za to čo spravili s Johnom Connorom (rovnako rychlo ako som sa tešil ked som ho uvidel som za par sekund dostal riadne chladnu sprchu...toto sa nerobi ), len aby mohli predat žezlo maličkej strong female mexičanke :) Mohol to byt najlepši Terminator od T2, ale...politika zamiešala karty a posrala to, ako vždy :)(7.11.2019)

Zhlédnout nového Terminátora je povinnost, ale všichni stárneme, a to co bylo v T1 a T2 tak úžasné,dokonalé, a dech beroucí, už dneska nikdo nenatočí. Karlovy kytičkové závěsy dobré, ale na celý film to nestačí, zvlášť, když je příběh nastavován dlouhotrvajícím, nepřehledným, únavným CGI a genderovou korektností. "You metal mother fucker" - u mě dneska za 3-3,5*!(8.11.2019)

Spoilery: Začátek ve stylu Vetřelce 3 – jedna z klíčových postav dvojky svižně mizí z děje. Copy + paste momenty z Terminátora 3 (skeletony ve spojení s mořem), Terminátora 4 (Markus), Terminátora 5 (Terminátor přichází do víru dopravního provozu). Oproti trojce neoplakává John Sáru, ale je tomu přesně naopak. Kdysi jsem si říkal, nakolik byly mnohé silné okamžiky z Vetřelce 3 silně inspirovány Terminátorem 2. Nyní jsem měl pocit, jako by se mu to nový Terminátor snažil oplatit (viz pád Ripleyové do rozžhaveného železa a již zmiňovaný začátek). Velice jalová hudba, nijak nápaditá, bez emocí, zkrátka jakoby vytvořena strojem. Oproti čtyřce a pětce (zvláště té!) po muzikální stránce nový Terminátor velice pokulhává. Mám pocit, že ambice kolem tří posledních Terminátorů se rozplynou po vzoru městečka se spoustou rozdělaných staveb, které nebudou přes své pompézní ambice nikdy dokončeny a zabydleny (metafora o trilogiích, jež se měly zrodit z každého ze zmiňovaných startovních filmů). Za dokončení by v tomto ohledu přitom podle mého názoru stála pouze čtyřka jakožto startovní díl nové trilogie. Její dva nástupci za rozvinutí nestojí. Přesto bych na novém Terminátorovi rád vyzdvihl skvělý humor, nadsázku, a prostě všechno to, co s sebou do filmu přinesl Arnold. Zajímavé bylo připomenout si Predátora, který se velkolepě vynořuje z vody, jehož nyní ve stejném stylu napodobil Terminátor.(23.11.2019)

• Looka

40% už néééé...(28.11.2019)

Tahle nesympaticka ladies party ma slusnej pribeh a Arnieho, takze oproti vsemu po 3ojce cajk.(15.1.2020)

Balzám na duši všem nostalgikům, kterým je slovo pokrok vlastní stejně jako základní školní docházka voličům SPD. Samozřejmě po posledním pokusu toho největšího patlala, který kdy omylem zabloudil do filmového studia, seňora kripla, jehož zde ani nebudeme jmenovat, byla laťka nastavena níže než životní standard průměrné libyjské rodiny. O to větší potěchu skýtá nejnovější přírůstek této mrtvé značky, do kterého odborník na slovo vzatý - Tim Miller, napumpoval tolik pompy, kolik se jen ze skomírajícího studia dá vysomrovat, a namíchal nám poctivý přímočarý koktejl, který má sice totožný půdorys jako první dva díly, ke kterým se odvolává, ale nebojí se ho aktualizovat o současné trendy a standardy a zároveň stíhá ještě vtipně (ne)plnit fan service. A dělá to natolik dobře, že se divák nechá jen unášet tempem kupředu a nějaké deusy z machin či místy gumové efekty ho trápí asi stejně jako to, že mu při poklidné a profesionální projekci začne nějaká seksy muchacha kouřit péro. Jediné, co tak filmu podráží nohy, je marketingový tým Uweho Bolla, který by evidentně nezvládl prodat ani porno video s Margot Robbie. Zkrátka poctivá nálož akce, feminismu, gestapa a likvidování menšin. Jako rozlučka muy zuper.(15.1.2020)

Nemohu si pomoci, ale od dílu, který ignoroval předchozí díly a navázal přímo na 2. díl jsem čekal víc. Bylo to takové málo emoční, málo scary, málo napětí, terminátor byl vesměs nesmrtelnej a ještě k tomu se dokázal naklonovat. Bylo fajn vidět Arnýho, ale ani ten to nezachránil. Když to porovnám s druhým dílem, tak o 300% horší, protože dvojka je prostě legendární a nejlepší. Nechal bych to být a další díly bych už netočil a nechal klasiku být klasikou. 55%(17.1.2020)

• krivkin

Neměl by Cameron raději dokončovat Avatara/Avatary?!? Nonstop akce, ale tak přepálená a počítačově nesmrtelně odosobněná, že i Kal El by se svými schopnostmi byl za břídila, o žácích prof. Xaviera nemluvě. A sorry, ale samopřeporgramování 101 fakt není cool. Je to v podstatě jen další bezobsažné samoúčelné dojení značky, jakého jsme svědky např. u Star Wars, Die Hard... Některé scény a pointy jsou dobré, ale co naplat, když jsou vám postavy víceméně ukradené (snad jen kromě Sarah Connor) a druhá hvězda je za vpravdě ironickou hlášku "Ti sráči se nikdy nepoučí". Čehož je tento "opus" nezvratným důkazem.(17.1.2020)

Nic nového pod sluncem, scénář furt dokola stejnej(18.1.2020)

Bídné výdělky Temného osudu jsou sice smutné, ale bohužel i zasloužené. Na jedničku a dvojku to nedosahuje ani zdaleka, na trojku také ne, dokonce i čtyřka mi přijde pořád zajímavější. (Ne)kvalitativně srovnatelné možná s pětkou - zásadní problém těchto dvou filmů je totiž to, že se snaží za každou cenu reinkarnovat starou sérii, lákají na novou trilogii, ignorují co se jim zrovna hodí a pak je z toho totální miš-maš. Nový téčko přímo neurazí, ale člověk se celou dobu cítí, že už to vlastně všechno někde viděl a navíc ještě v lepším provedení. Babské trio od začátku povážlivě nudí a nedokáže přijít s ničím lepším než táhlými dramatickými pohledy a usekanými hláškami. Stará Sára mě nijak nezaujala, v podstatě tam byla navíc. Dani už vůbec ne. Kolem a kolem jde jen o znovuoživení staré značky s výměnou mužských postav za ženské, což je v dnešní době naneštěstí pořád větší trend - Ghostbusters, James Bond a podobně. Všichni kňourají jak mají ženy málo prostoru a dopadne to akorát tak zničením další kdysi slavné značky. Dvě hvězdy za Arnieho a třetí za cool Rev-9 z černé polyslitiny v podání Gabriela Luny. Rada pro příště (pokud ještě nějak příště bude...): Když chci poslat do minulosti někoho, kdo má ochránit jistou převelice důležitou osobu, tak nepošlu vychrtlou vojačku, co bojuje sotva půl hodiny a hned se složí. Víc toho zmáknul i obyčejný Kyle Reese. 55%(18.1.2020)

• Cooller

proč se snažit vytvořit moderní dějovou zaplatku, když napodobit děj jedničky potažmo dvojky puvodni trilogie je daleko lehčí ... proč ale proboha udělat z "nové Sarah" mexičanku teda nepobiram...(18.1.2020)

60% Dobráckého Terminátora nerozchodím, ale jinak slušné, mohlo to být lepší.(19.1.2020)

Neurazilo, nenadchlo. Slušný akčňák, ale od terminátora s Arnoldem bych čekal víc.(20.1.2020)

Nečekaně výborná akce a hlavně Arnold, který zahrál pro změnu výborně. Dojemně a přitom nepřehnaně. Navíc mě tahle podívaná přesvědčila o tom, že i důchodci uměj udělat pořádnej brajgl, když se jim do ruky dostane ta správná "bouchačka".(20.1.2020)

Téčko je to jako FIFA... každý rok máte další díl... ale stále to bude vždy jen o fotbale... ani tentokrát, jsme se vlastně ničeho nového nedočkali. T2 zdá se překonán opravdu nikdy už nebude.(23.1.2020)