Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

JakeG

Málo keců a mega moc AKCE. Tak to má být. Plus mutace všech předchozích dílů do jednoho. Já se bavil slušně. ()

Wallis3 odpad!

Ženský ekvivalent Reese, ač vylepšený, Terminátor, co zdraví a děkuje, mimochodem Luna, jako Terminátor k smíchu, a v neposlední řadě Terminátor, co dělá závěsy s motýlkama, kytičkama a bublinama a mění efektivně plínky a je strašně vtipný! Terminátor zemřel, JE MRTVÝ, VY PITOMCI! UMŘEL PRI SOUDNÉM DNU!!! KOLIK PROPADÁKŮ JEŠTĚ MUSÍTE NATOČIT, ABY VÁM TO DOŠLO???!!!! 24.5. 2022 po druhým shlédnutí ještě větší tragédie než poprvé. Šup s tímto paskvilem do odpadu!! ()

fr0sty

SPOILER ALERT: Opravdu jsem se těšil a opravdu mě to hodně zklamalo. Jde o pouhé vykrádání starých nápadů, opakování toho, co už v serii natočeno bylo, akorat s lepšími dražsími efekty. Linda Hamilton je fajn, ale zbylé dvě hlavní herečky už tolik ne. Arnoldův backstory, co by starnoucího robota v našem světě, je vyloženě otřesný. Jak to, že když byla změněna budoucnost a SKYNET nikdy neexistoval, tak tam pořád figuruje Arnold jako robot právě z té budoucnosti? Smrt Johna Connora v prvních 5ti minutách filmu byla vyloženě trapná.. Tolik filmů ho zachraňují a potom udělají tohle? ()

Raziel_cz

"I am reliable. I'm a very good listener. And I'm extremely funny." Samoúčelná, protiřečící si slátanina s asi tak stejně dírami jako Genisys a stejně zoufalá jako scenárista snažící se vysvětlit, jak to, že si ženská žijící s terminátorem nevšimla, že žije s terminátorem. Bez napětí, bez atmosféry a bez emocí, zato s tuctovou hrdinkou (jejíž charakterový arch je být vyděšená/náhodně pronášet motivační proslovy) a superhrdinsky megalomanskou digibordeloidní akcí, na kterou tvůrci nejenže neměli dost peněz, takže vypadá dost béčkově, ale navíc ji ovládly closeupy a je tak hekticky sestříhaná, že i kdyby na ni dost peněz měli, stejně si ji neužijete. Tedy kdyby vás jako superhrdinsky megalomanská digibordeloidními akce v kontextu terminátora vůbec brala. O tom, že terminátoři nic neváží, skáčou salta jak čamrdy, létají kilometry, případně plavou nemluvě. A o tom, že dvě části hlavního kvartetu jsou tu úplně zbytečně jakbysmet. Jinak tady samozřejmě opět máme budoucnost bez Skynetu... ve které lidi sice taky holokaustuje AI, ale je to úplně jiná AI. Která se chová stejně. A taky vyrábí terminátory. A opět tady máme i remix "I'll be back!", utržených rukou a všech těchhle skopičin. Gabriel Luna překvapivě solidní, hlavně proto, že neSkynet konečně zase vyrobil infiltrační jednotku opravdu schopnou se někam infiltrovat (mimochodem, chlastací hra: dejte si panáka pokaždé, když Rev-9 rozbije čelní sklo auta, náklaďáku, helikoptéry nebo letadla). Nejhorší postava překvapivě neuvěřitelně otravná Sarah Connor, nejlepší podle předpokladu (a přestože patří k těm dvěma zbytečným postavám – v podstatě je tu jenom proto, aby aspoň někomu fungovaly vtipné hlášky) Carl. Chtělo to mnohem menší měřítko bez nonstop akce a aby to bylo jenom Grace nebo Sarah a Dani (když už tam nemůže být ten John) vs. Rev-9. Tohle se tak strašně snaží být Avengers (i v rádoby zábavných dialozích), až to mlátí dveřma. A vůbec to tomu nesluší. A ta nucená pointa ("Nemáš porodit žádného muže, který by zachránil lidstvo..."), kterou vás to bez jakékoliv subtilnosti a inteligence mlátí po hlavě (kdyby vám jako od začátku nebyla jasná) už vůbec ne. Nu což. Člověk by si taky myslel, že po 35 letech protagonisté konečně přestanou na terminátory střílet z pistolí, nebo že si budou pamatovat, že T-800 má v sobě nukleární reaktor – a ono taky ne. Tim Miller se může jít bodnout i se svými výkřiky na Twitteru. Smiřte se s tím, že tahle značka má jenom dva dobré díly a nechte ji konečně bejt. ()

montongery

Ještě by mohl vzniknout seriál 'Rodinné vztahy T-800 aka Carla'.. Neoriginální, místy nelogický a nezáživný. Asi jako mnozí, taky doufám, že už tuhle franchisu přestanou konečně ždímat. ()

FilmWave

Důstojné pokračování, vzhledem k tomu, že jde o "šestku". Do lepšího průměru to táhne tradičně skvělý Arnie (i když jen ve vedlejší roli), Linda Badass Hamilton a rozpočet. Ale omladina a digitální bordel to sráží. Škoda, že LGBT tónina je jen v náznacích. Když už, tak už, no ne? ()

Evander

Female Terminator? To jako fakt? Nevím, jestli už jsem opravdu tak starý, ale mě tyto genderové věci fakt nejdou pod nos. Za mých mladých časů takového filmy holky nezajímaly a pro muže je tento paskvil jen stěží. Pak tedy nechápu účel či smysl natočení tohoto hnusu v hezkém digitálním kabátě. Arnold je sice pořád sympaťák a možná ještě větší než dříve, nicméně ani tato skutečnost tohle dílo hodné zapomenutí nezachrání. 34% ()

Folky

Nejlepší Terminátor od dvojky. Nový typ terminátora je perfektně vymyšlený, zahraný i vytvořený, nápad "vylepšené" je osvěžující, atmosférou se to dokázalo přiblížit dvojce a akce je úžasná ve všech směrech. Mohl bych vytknout pár detailů, ale když si vzpomenu na Genisys, hodně rychle mě přejde chuť. P.S.: K čemu tam vůbec je erkový rating? Důvody k němu jsem spatřil jen v pár sprostých slovech. Vážně to stálo za slabé tržby? ()

helloween93

Myslím, že bych se dal považovat za fandu Terminátor série, o to větší zklamání pro mě Dark Fate bylo. Už mi sere, jak každá stará 80's frančíza pravidelně v tržbách zklamává (2016 - Ghostbusters, 2017 - Alien: Covenant, 2018 - Predátor a teď Terminátor). Jelikož po dvojce Terminátora už ty time paradoxy a alternativní reality nechápe téměř nikdo, rozhodnutí režiséra Tima Millera a producenta Jamese Camerona ignorovat všechny díly po dvojce, byl dobrý krok. Návrat Arnieho hodnotím taky kladně, Lindu bych tam mít nemusel. Akce je průměrná, nedokáže pořádně strhnout. Bohužel příběh je kompletní ctrl+c a ctrl+v dvojky, včetně nového typu Terminátora Rev-9, který je neskutečně overpowered (jsou 2v1, jeden z tekutého kovu a druhý je klasický kovový skelet, regeneruje se i po roztavení, nějakým způsobem dokonce dovede změnit svoji hmotu a přenést se na jiný předmět) a hrdinové by ho nikdy ani s Arnoldem neporazili, protože nemají jak. Ten příběh je sám o sobě neskutečně naivní, SkyNet tedy nikdy nevznikl, místo toho je umělá inteligence Legion, která skoro vyhladila lidstvo v budoucnosti (opět vykrádačka dvojky a SkyNetu). To, že se divák o Legionu prakticky nic nedozvěděl, vnímám taky jako scénáristickou chybu. Casting se taky dvakrát nepovedl, ta Mexičanka je nevýrazná až běda, Linda Hamilton je nasraná vyžilá lesba a Mackenzie Davis vypadá taky jako lesba, akorát mladší verze. Diego Luna jako záporák nevýrazný, pronese za celý film asi tři repliky. Ten kdo film vynáší do nebes by si měl uvědomit, že to je fakticky konec Terminator franchise v podobě, v jaké jsme ji dosud viděli, protože způsob, jakým film crashnul v kinech, znamená totální divácký nezájem a velké ztráty pro financující studio Paramount a produkční společnost Skydance. A nelze se divit, že film flopnul. Po průseru Salvation a dějově bídném Genysis se diváci potřetí napálit nenechali a do kina prostě raději nepřišli. Navíc byla loni na podzim v kině velká konkurence v Erkovém ratingu (Joker a Zombieland + PG13 Gemini Man) Terminátor tedy půjde na několik let k ledu a bůhví jak to dopadne s právy na Terminátora, protože Paramount si takovéhle finanční pohromy nemůže dovolit. Já nepochopím jednu věc, proč prostě nezkusili za ty roky od trojky natočit prostě jiného terminátora, Salvation byl takový pokus, ale to byl spíš nudný Mad Max z budoucnosti. Myslím spíš komorní survival ve stylu Aliena 1 nebo The Thing, kde by skupina surviverů bojovala proti jednomu skeletonovému T modelu, ten by měnil identity a byla by z toho opravdu paranodiní podávaná ve stylu The Thing. Nevěřím, že s budgetem do 50 milionů by to propadlo. Jenže když oproti tomu natočíte drahou produkci skoro za 200 milionů , která je zaměnitelná s jakýmkoliv dnešním akčním blockbusterem, diváci prostě nepřijdou. Škoda, že se Arnie s Terminátorem rozloučil jedním z největších kasovních zklamání roku 2019. V souboji Sly x Arnie v roce 2019 vyhrál prvně jmenovaný s Rambem, který sice taky nebyl žádný kasovní zázrak, ale nejspíš se to asi i zaplatilo, což se o T-800 říct nedá. Nevím, jestli mi v roce 2019 víc zklamal Tarantino nebo právě Téčko. 3* () (méně) (více)

stepankoby1

Další variace na T2, která se tentokrát kasá coby jediný pravý pokračovatel prvních dvou dílů schválený Cameronem. Lol. Sice bych mohl nadávat na totálně zbytečný reboot, který nevyhnutelně míří k dalšímu Dni zúčtování a další válce se stroji, ale upřímně už mi to je docela jedno. Kdyby to alespoň mělo zajímavé postavy... Ale ono ne. Jediným skutečným zlepšením se stává solidní akce, i když zrovna v tomhle ohledu to po minulém díle plném rozhléhavých ran pěstí a kroků měl Dark Fate docela jednoduché. ()

dannyyy

Po pár letech zvyšuji hodnocení, neboť když jsem na to kouknul teď, tak jsem zjistil, že je to velmi povedený Terminátor nabušený pořádnou akcí. Při prvním zhlédnutí mně zřejmě vadilo obsazení, ale teď naopak chválím. Musím ale přiznat, že Arnie vyššímu hodnocení hodně pomohl. Bojím se nového připravovaného Terminátora s Johnem Cenou pokud to vyjde, ale pokud bude vybrán schopný režisér, tak sem s tím. ()

misbos

Téčko s rozdvojenou osobností - aneb - jak nám dva důchodci zachránili progresivní film pro mladé. Boha, po několikátý už, když chcete akční bábu, vemte nějakou, co se umí hejbat a je při mlácení lidí uvěřitelná, nebo to tu, co mermomocí do toho filmu cpete, naučte...aspoň trochu. Davis je pekelný dřevo, pohybově i herecky (to jenom mě přijde celej film zčuzená??) Arnold a Linda Vám to tahaj ze sraček, ty dvě jsou za ně. ()

Ema57

Nejvíc mne pobavilo, že Enšpígl mu říká Termouš. no tak Termouš je taky podpantoflák a musí pomáhat s nákupem. Zábavné! Na můj vkus příliš mnoho destrukce. ()

Tomo

Jo, ta pátá hvězda je z nostalgie, dokonalou dvojku to nepřekoná, ale to zřejmě ani nejde a nikdo to ani nečekal. Ty čtyři hvězdy jsou ale zasloužený. Je to akční jízda, každá z ženských hrdinek je uvěřitelná a jedinečná, Rev-9 nedělá T-1000 ostudu a Arnold - Arnold je prostě bůh! Po 28 letech, na pátý pokus, se svět konečně dočkal pokračování, jaké si T-2 zaslouží. Díky! ()

geek.ondra

Tim Miller všem vytřel zrak! Natočil nejlepšího Terminátora od dob Vzpoury strojů se skvělou akcí, super herci a slušnou tvůrčí vizí. Škoda finančního neúspěchu protože tohle mělo velkou budoucnost. 7/10 ()

Hartigan

Nevím, ty vole, ale tady ten starej dobrej Termouš nebyl cítit ani zdaleka. Atmosféra prvních tří dílů je pryč a je nahrazena klasickým americkým digitálním bordelem (chaotický a nezajímavý boj ve vzduchu/ve vodě), jak jsme zvyklí u Assvengerů, Deadpoolů a jiných sraček. S tímhle vážně běžte do prdele. I ta pětka byla lepší. Vyhozené peníze. (Kino Lucerna, Brno, 3. 11.)👎👎 ()

KOOHA

Na úplně top to nemá, ale i tak je to jeden z nejlepších filmů roku. Pecka casting, příběh taky v poriadku a já si užíval každou minutu filmu. Zadostučinění pro Arnýho, který po politické přestávce a pár braků má na kontě zase jednou pořádný akční nářez. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě