Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

Shakers

Aby bolo jasné, Terminátora mám rád, obzvlášť prvé dva diely od Camerona považujem za výnimočne filmy. No priznám sa, že Vzbura strojov, Salvation a aj Genysis ma bavili. Terminátor je skratka téma, kde sa dá vždy prísť s niečím novým a zaujímavým a tak je tomu aj teraz. Na úvod chcem ale napísať, že aj keď sa otec serie vracia do role producenta a pomohol vymyslieť príbeh pre Dark Fate, nečakajte to práve pokračovanie dvojky. Pravé pokračovanie by bolo to od Jamesa, toto ma len jeho nápady, ale nie cit pre detail. Aj keď Dark Fate pekne nadväzuje na dvojku a šikovne zakomponovali staré postavy do príbehu, nie je to to práve orechové. Časy praktických efektov a Stana Winstona sú preč a aj keď tento diel ponuka Cameronove nápady, filmy sa točia dnes inak a svojim spôsobom je to po vizuálnej stránke ďalší Genysis. Atmosféra filmu nie je zla, ale prvým dielom sa skratka nevyrovná. Čo sa týka samotného filmu, tak je to v podstate taký polo-sequel / polo-remake, rovnako ako v Star Wars 7, keďže sa nadväzuje a ide ďalej zo starými postavami. No zároveň sa kopíruje šablóna s prvého dielu a pokračuje sa ďalej s novými postavami. Tí čo budú chodiť do kina a hlavne sa tešiť na Arnolda budú možno trošku sklamaný, pretože T-800 nie je taký ako ho poznáme, na druhú stranu sa tu pekne odkazuje na to, aby bol T-800 viac ľudsky ako sa spomína v T2. Aj keď Arnie nemá toľko priestoru, dostal aspoň dôstojný záver. Toto je film Dani Ramos a ona je tu predovšetkým od začiatku hlavná postava. Keď sa na to pozriem ako celok, tak ma to bavilo. Príbeh ponúkol síce upgradovanú modernejšie verziu, ale staré postavy spoľahlivo ťahajú film vpred aj s tými novými a čo je dôležitejšie, film ma skutočne nabite tempo, pretože Rev-9 je vždy iba kúsok za hlavnými hrdinami, tak ako par rokov dozadu T-1000. Navyše akčná stránka je skutočne brilantna, dynamická a veľmi dobre sa na to pozerá. Obzvlášť finále pekne graduje. No a keď už hovoríme o tom pravom pokračovaní dvojky, reč by ma byt aj o hudbe. Podľa mňa nie je moc výrazná, ale používa Fiedelove tony a v momentoch kedy ju mate počuť, tie známe tony počuť budete. Starý hrdinovia už pomaly odchádzajú do dôchodku aj keď ich slávne značky tu vždy budú. V tomto filme sa pravdepodobne rozlúčili zo svojimi úlohami a zároveň predali žezlo druhým. Časy kedy sme sa výborne bavili s Arnoldom v úlohe T-800 sú už dávno preč, práve pokračovanie, ktoré by fanúšikovia chceli nikdy nepríde, pretože sa doba točenia filmov zmenila a herci zostarli, no v Dark Fate nám tvorcovia dali aspoň solídnu zábavu zo starými známymi a to je stále viac ako nič. Obľúbený soundtrack: For John, Dark Fate. 80% - 4* ()

lamps

Vlastně mi to vůbec nevadilo. Na dvou hodinách se jede v uspokojivém terminátořím tempu, lokace a do nich zasazená escape-akce se proměňují s frekvencí, jakou by jim Greta Thurnberg ze své jachty mohla jen závidět, Arnold si zahláškuje a Linda Hamilton si to celé moc užívá. Režisér Miller ctí první dva díly a nepouští se do žádných rozum ohrožujících obštrukcí ve stylu Genisys a Salvation, takže se divák prostě jen dobře baví.. A nic víc. Nějaká přidaná hodnota, která by existenci tohoto zachraňujícího a znovuustavujícího sequelu plnohodnotně ospravedlnila a posadila dnešní publikum na zadek, tu zoufale chybí. Překvapivě se mi líbil nový rozměr vztahu mezi lidmi a terminátory (což je jediný progresivní prvek) a Arnoldovo cameo jsem si užil do té míry, co mi dovoluje nastavení logiky vnitřního světa filmu (takže z pohledu předchůdců jsem musel rozpačitě kroutit hlavou, když začal vyprávět o přebalování a závěsech). Akce samotná je fajn, ale chybí ji Cameronův náboj a polemika. A celkově většina nových věcí a postav působí v porovnání s jedničkou a dvojkou jako docela neinvenční, byť řemeslně špičkový a zábavný kompilát. 70% ()

filmfanouch

Nový film ze série Terminátor je v kinech, konkrétně ten šestý. Jenže pro tentokrát jde o něco speciálního- Tvůrce ságy a režisér prvních dvou filmů James Cameron se vůbec poprvé na nějakém filmu ze série podílel, tentokráte ale pouze jen jako producent. Ty Avatarové ,, Železnému Jimovi" prostě přerostli přes hlavu, Jim ovšem po třech filmech, které ne všechny fanoušky uspokojili (co se týče kvalit Vzpoury strojů, Salvationu nebo Genesysu jsem byl ve finále spokojen u všech z nich) rozhodl, že naservíruje novou trilogii, která bude navazovat na dvojku, kterou on skončil a jako režijní náhradu si vybral Tima Millera. Odborník přes videoherní intra 3 roky nazpátek režijně debutoval prvním Deadpoolem, který dokázal sypat hlášky, fungoval v akční pasáží a především díky Millerovi film vypadal co se týče triků parádně i když rozpočet filmu nebyl největší. U Terminátora: Temného osudu dostal Miller šanci hrát si se zhruba 200-milionovým rozpočtem a nedostal lehký úkol co se týče toho, že to měl být právě on (s Cameronovou pomocí) kdo Terminátorovi vtiskne nový život, novou duši, novou krev. Nebyl to úkol lehký, o to více s radostí se ale poté člověk Millerovi klání, protože je Temný osud parádní! Na rovinu řeknu, že je Temný osud hned po jedničce a dvojce nejlepší díl série (pro některé to nemusí znamenat vůbec nic, pro některé co to mají s ostatními filmy série jako já zase hodně) a ve finále mě snad opravdu nenapadne lepší přirovnání k Star Wars: Síla se probouzí. Chápu, že aktuálně jsem pro někoho napsal sprosté slovo, nedokážu si ale v rámci zajeté série vybavit lepší příklad dávky nostalgie a zároveň nových prvků zároveň. Přesně takový je Temný osud. Miller dokáže během dvou hodin přivézt plnotučný návrat Sarah Connor i setkání s další T-800 s tváří Arnolda Schwarzeneggera, zároveň dokáže představit nové funkční postavy. Zároveň předvádí akci na kterou se dobře kouká, je přehledná a ve finále i plná parádních vizuálních nápadů, které lahodí očím. Zároveň to celé funguje když se to bere totálně vážně a zároveň funguje veškerý pokus o humor. A zároveň je to to nejlepší co si člověk od Terminátora může přát..... Jako počátek potencionální nové trilogie Temný osud funguje opravdu na jedničku a především se mu povede předvést spoustu originálních nápadů a nových elementů do série a zároveň se podařilo aby film vytěžil fakt, že od 90. let už je to nějaký pátek a a když se ještě v letech 1984 nebo 1991 zdála varianta vzniku zabijáckého kyborga jako science fiction, dnes by se tomu nikdo už pravděpodobně tolik nedivil. Temný osud si už tedy hraje s drony, smartphony a vyvinutějšími typy strojů. Zároveň je novou hlavní hrdinkou mexičanka Dani a tudíž se film podívá i do fungování latinskoamerické komunity. Ono prozkoumávání mexické komunity jinak vůbec nepůsobí jako propaganda a snaha o vyburcování Donalda Trumpa k dostavění zdi, nýbrž jako prostý pohled na to jak taková komunita funguje, zároveň film nemusí katdou minutu cpát do obličeje divákovi, že je hlavní hrdinka filmu mexičanka. Natalia Reyes je jinak jako ,, nová Sarah Connor" ve finále fajn castingová volba a zatím bych řekl, že případnou trilogii celou utáhne. Našli by se ale i zajímavější nové postavy. Omlouvám se Gabrielu Lunovi, že jsem mu Terminátora ještě pár týdnů nazpátek nevěřil, protože on to zvládl. Jeho Rev-9 funguje jako originální stroj, který nekopíruje T-800, T-1000, T-X ani T-3000, zároveň má Luma celkem charizma a po Schwarzeneggegovi a Robertu Patrickovi (T-1000) nejlepší Terminátor v sérii. Promiň Kristanno Loken (T-X). Nejlepší je ale ve finále z nových postav Mackenzie Davis jako Grace. Strašně sympatická postava, která si krade většinu prostoru pro sebe a rozhodně doufám, že jsme jí neviděli naposled. Pořád to ale táhne především stará garda- Sarah Connor si zase od Terminátora 2 ušla kus cesty a Linda Hamilton si návrat do své nejslavnější role užívá. Pořád se drží, s pistolí se furt ohánět umí a zase je to trochu jiný typ postavy než jaká byla Sarah v jedničce nebo dvojce. Jestli má ale někdo něco ve filmu opravdu hrát tak je to Arnold Schwarzenegger. Vážně! Tohle je totiž ten Terminátor T-800, který zestárl, naučil se žít v lidské společnosti a i tak trochu se učil být člověkem. Schwarzenegger tu prodává veškerou hlášku ve svém terminátor modu, zároveň se mu pořád daří v akčních scénách a opravdu si projde zajímavým charakterním vývojem. Terminátor: Temný osud celkově bere vážnější témata a stejně jako Terminátor 2 svého času je prodává v blockbuster kabátku. A funguje to stejně jako u dvojky. Zároveň se angažování Millera uplatnilo u parádních efektů díky, kterým člověk na Rev-9 jen tak nezapomene. A Junkie XL? Ten prosím pěkně předvádí jeden z nejlepších soundtracků ve své kariéře, který se skvěle poslouchá, perfektně ladí k akčním scénám a nevykrádá téměř vůbec soundtrack z původních dvou filmů (klasická Terminator Theme chybět nesmí) Terminator Salvation chtěl odstartovat novou trilogii, nevyšlo to a byla to škoda. Terminator Genisys chtěl odstartovat novou trilogii, nevyšlo to a byla to škoda. Terminátor: Temný osud chce odstartovat novou trilogii, nevíme jistě jestli na ní dojde ale byla by to ještě větší škoda. Temný osud je totiž geniální začátek nové Terminátoří kapitoly, kterou by byla škoda nedopsat. Ve finále nejlepší Terminátor od dvojky a přejme tomu filmu úspěch, Terminátor 7/4.2 musí vzniknout! () (méně) (více)

JohnnyD

5/10 Jediným skutočne svetlým bodom je Linda Hamilton, inak ide po Salvation o jednoznačne najhorší diel a podľa všetkého smrť série. A plne zaslúženú. Toto je spravodlivý trest za to, že po tretí krát (!) tvorcovia do kín pustili miesto samostatného filmu pokračovanie, ktoré má byť "prvým dielom trilógie". Miesto vyrozprávania plnohodnotného príbehu s motívmi cestovania v čase a robotoch, scenáristom, zdá sa, skôr ide o to, ako do filmu vtrepať scénu s táborom s utečencami na mexicko-americkej hranici. Nasrať. ()

Nin

Mohlo to být lepší. Slušně nabitý akcí, a občas to vypadá, že film bude víc než jen sterilním klasickým akčňákem... ale bohužel opravdu jen občas. Musím říct, že mnohem víc než drsná babča Sarah Connorová mě zaujala vysoká krátkovlasá bloncka, ale všechny pak strčí do kapsy Arnieho terminátor, který je správně drsný, vtipný a ke konci i dojemný. Hlavně díky němu je pak tenhle film lehce nad průměrem. Rozhodně ale nečekejte víc než jen akční blbinu. (7/10) ()

GilEstel

Jsem pravověrný fanoušek prvních dvou terminátorů. Jako takového pro mě příběh skončil spektakulárním druhým dílem. Všechna další pokračování bez Camerona jsou už jen paralelní svět, který s kultovními začátky nemá nic společného. Když jsem zjistil, že Cameron se k terminátorovi vrací, byl jsem naplněn očekáváním, ale i znepokojením, jak otec sci-fi legendy uspěje. Říká se přeci, dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Zde by to bylo tedy již třikrát, no a představa, že archetypální stroj v podobě 72 letýho strýčka Arnolda, bude mít stále tu adrenalinovou jiskru temné brutální síly, je více než úsměvná. Zde to tedy lze čekat v podobném duchu, jako nepovedené díly terminátoří ságy od roku 2003 po současnost. Veliké nadšení byl pro mě návrat Lindy Hamilton do své nejpamátnější role, se kterou se rozloučila právě v legendární dvojce. Trojice Hamilton, Cameron, Schwarztzig, která pro mě terminátora zosobňuje, je zde opět v plné sestavě. Bohužel Cameron pouze na místě producenta. Místo něj pod taktovkou režie Tima Millera, což je hlavní chyba. Nemám rád Deadpoola a jeho režisér se měl raději držet od tohoto projektu hodně daleko. Na výsledku se to podepsalo. Neshody režiséra s Cameronem prosákly i na veřejnost. ___________________________________________________________________________________________________Jaký tedy je film Temný osud? Začnu tím, co se nepovedlo. Natalia Reyes – představitelka hlavní hrdinky a vůdkyně odporu proti strojům v jedné z alternativních budoucností, „nový John Connor“. – naprosto bezpohlavní unylá, nic neříkající pipka, které lze její přerod z domácí puťky v rozhodnou bojovnici za záchranu lidstva, věřit asi tak stejně, jakože Mr. Olympia nebere steroidy. Prostě buď vůbec neumí hrát, nebo jí ta role vyloženě nesedla. Pak tu máme Sarah C. Klobou dolů, co znovu předvedla Linda H., jak se na tu roli připravila. Bohužel působila až příliš chladně a její příběh málo uvěřitelně. Těžko by se postava zde vylíčená dožila svého věku. Depresivní alkoholička, co stále „loví terminátory“. Odpovězte si sami na to, jak hloupě to zní. Arnold byl oproti dřívějšku upozaděn, což nebylo od věci. Je prostě potřeba předat žezlo mladším. Jako stará plechovka budil stále jen soucit a lítost. To se ostatně očekávalo. Největší klad pak přináší role Mackenzie Davis. Cyber vylepšená žena přicházející z budoucnosti. Skvěle zahraná. Navíc předvedla výborný charakter a uvěřitelné emoce. Překvapivý prvek, který zafungoval. Zachránila film. K němu samotnému bych dodal, že méně akce může být někdy více. Ale takové už jsou dnešní filmy. V režii Camerona to mohl být skvělý film. Takhle jen lehce nadprůměrný. Ale děkuji, že jsem ještě mohl vidět Lindu Hamilton v roli Sarah Connor. Byla to nostalgie vidět znovu ty dva pohromadě. Málokomu je dopřáno zestárnout ve své filmové roli. Jim se to podařilo a je to dobře. Terminátor je natolik součástí jejich životů, jako jejich stáří. Díky za tuhle pozdní podívanou s alternativním koncem, ale pro mě je konec Judgment Day. ()

Cappuccino

Dark Fate je od začiatku nabitý akciu. Z úvodných bojov zamrzí azda len to, že príchod Sarah pri dialničnej scéne bol kvôli trailerom očakávaný. V druhej tretine sa, bohužiaľ, tempo trochu vlečie a okrem small talk postáv nás príliš veľa nečaká. S príchodom Arnolda až po záver snímky som bol však opäť celý v napätí. Napriek kladnému hodnoteniu si myslím, že nový Terminátor nemusel vzniknúť. Experimenty Salvation a Genisys sa síce snažili oživiť kultovnú jednotku a dvojku, to už však jednoducho nejde. Na druhej strane som z menovaných posledných filmov najväčšiu nostalgiu pocítil práve pri Dark Fate a zrejme aj vďaka tomu som si ho užil do sýtosti. P.S. Mackenzie Davis bola super a záporák veľmi schopný. ()

Ruut

UPDATE 2020: Znova druhá šance hned po půl roce doma a ono si to sedá. Fakt nyní s Karlem už nemám problém a jako zakončení celé ságy to beru. ------ No kvalitativně po T1 a T2 asi nejlepší vážně míněný díl. Ale já si stejně raději znova dám komediální akční jízdu T3 či solidní postapo čtverku. I tu proklínanou one robot show pětku mám víš než tohle. Samozřejmě Linda Hamilton je úžasná, Mackenzie celkem milá a natěrač pokojů Carl zabil. Jenže … Jenže tohle mělo přijít jako uzavření vážné trilogie o Sarah Conner někdy v roce 2000. Obávám se, že teď už na "jednoho malého robůtka" není ve světě místo a rozhodně bych nechtěl rozjezd další trilogie. Opravdu už nevím o čem by to mělo být. ()

mchnk

Nakonec ano, je zde vše, co divák může od klasického Terminátora chtít, nebudu se zbytečně babrat v teorii paradoxu a řešit minulou budoucnost či budoucí minulost a v pohodě si užiju krásnou a skvěle hrající Mackenzie Davis, velmi slušnou akci i kontroverzní osud a humor Arnieho T. “I'm reliable, I'm a very good listener, and I'm extremely funny”. V rámci svého žánru skvělá zábava, lepší než pestrobarevní létající superhrdinové s všemožnými comiksovými schopnostmi. [Kino Citadela - Litvínov] ()

Vančura

Zpočátku mě to celkem bavilo (a hodně mě nadchl Gabriel Luna - REV-9), ale postupně mi to přišlo čím dál víc stupidní (nechápu - kdyby ty roboti v budoucnosti skutečně disponovali technologií pro cestování v čase - proč by si to nemohli maximálně usnadnit - dá přece smysl, že kdyby chtěli zneškodnit Dani - než se s ní stane obávaná revolucionářka - tak by se přece třeba mohli vrátit do doby, kdy byla nemluvnětem, a jednoduše ji zlikvidovat, ale né, REV-9 se musí vrátit jako naschvál do doby, kdy už je dospělá žena, která se dokáže bránit, a kdy má navíc kámoše, kteří ji pomůžou - celkově mi tento bod přijde jako nejslabší moment celého filmu, protože prostě kdyby ti roboti mohli cestovat v čase, tak by mohli tak dalekosáhle měnit budoucnost, že je úplně směšná představa, že by plýtvali časem na zneškodňování nějaké mexikánské husy), a především zbytečné, k odkazu původních klasických filmů to v podstatě nepřidává nic nového, a krčí se to v jejich stínu. Ten film je navíc otravně dlouhý, a hlavní 2 role jsou obsazené úplně špatně - Natalia Reyes a Mackenzie Davis jsou totálně nezajímavé a nebavilo mě na ně koukat, celkově jsem od toho neměl žádná očekávání, byl jsem jen zvědavý, a za vidění to podle mě moc nestojí. ()

mzss1

(90%) Viděno v kině. Tak po 4 letech tu máme dalšího Terminátora. Celkově šestý film z tohoto filmového universa, i když je tento příběh dějově zasazen po druhé části, po Dni Zúčtování. Nejdřív jsem byl z tohoto nápadu, když se to začalo točit tak trochu skeptický. Myšlenka ignorování dějů snímků Vzpoura strojů a Genisys se mi moc nezamlouvala, ale po shlédnutí téhle Terminátorské novinky jsem to kladně akceptoval. Nechci podrobně srovnávat díl od dílu. Každý Terminátor se mi svým způsobem líbil, možná až na prequel k původnímu filmu, a sice Terminator Salvation, který mi přišel takový jednorázový, ale co už. Tento Terminator: Dark Fate mě prvním trailerem až tak neoslnil, ale po dalších ukázkách jsem se začal pomalu, ale jistě těšit. No a ve finále po odchodu z kina jsem absolutně spokojen. Ani jsem neváhal o 5/5*, které jsem s radostí na CSFD udělil. Chyby to prostě nemá. Hlavně jsem rád, že je to i příběhem jednoduché, nemusí se zde tolik přemýšlet jako třeba u Terminator: Genisys, kde byl děj dost specifický a všelijaké cestování časem a změny časových realit se zde někdy dost chaoticky prolínaly. Ale i tak mi i Genisys sedl. No, další věc k tomuto Dark Fate – rozhodně je si třeba uvědomit několik faktorů. Zaprvé: Kdo čeká, že zde bude mít Arnold Schwarzenegger hlavní roli, tak bude možná zklamán. Objevil se zde v cca 70 minutě filmu až – což mě rozhodně netrápilo. Celkově pro mě universum Terminátorů znamená svět, ve kterém se to odehrává, boj se stroji apod. Samozřejmě, že zde Arnold právem patří, ale už tu byl X krát, takže mě toto vůbec netrápilo. Rozhodně jeho role zde pak až do konce snímku má plné využití. Je správně drsný a sem tam utrousí vtipnou poznámku, sice už mu jeho vizáž stroje moc nevěřím, ale v rámci toho jak stárne a jak je jeho postava stroje v tomto příběhu pojata (neprozradím), tak je to dostačující vysvětlení. V akci je skvělý jako vždy. Zadruhé: Rozhodně nečekat, že zde bude nějaký převratný a nový příběh. V podstatě je to stále o tom samém. Nějaký nápad se Skynetem tu je, ale to je tak všechno. Nevadí, nenudilo mě to. V hlavní roli zde figuruje dvojice hereček Mackenzie Davis a Linda Hamilton. Davis mě zde bavila víc, než jsem dle ukázek očekával. Měla výborně napsanou roli, takže v nějaké druhé polovině filmu jsem si jí docela oblíbil. I její příběh a flashbacky v blízké budoucnosti byly vydařené. No a Linda Hamilton? Rozhodně potěší jí po dlouhých X letech vidět v podání Sarah Connorové. Její role byla s ohledem na děj zvládnutá. Zpočátku mě až tak moc nebrala, ale poté jsem ji začal zde mít rád. Měla dobré a drsné, přisprostlé hlášky, v akci byla obstojná, tak proč ne. V cca 25 minutě filmu se objevila a vedle M.Davis měla plnohodnotnou roli. Natalia Reyes mě též bavila, především ve finále. A co se týče vraždícího Terminátora na záporné straně, kterého sehrál Gabriel Luna, tak s ním jsem neskutečně spokojen. Samozřejmě, nezapomínejme na klasiku druhého dílu, na nepřekonatelného Roberta Patricka – toho jen tak nikdo ze záporných rolí strojů nenahradí. Ale přesto měl Luna to pravé charisma pro to sehrát Terminátora. Jen jeho první úsměv na scéně mě trochu zarazil, ale poté už jsem neměl žádné námitky. Zbytek herců ok. Dále, AKCE? Ano, akčních sekvencí je zde opravdu plno, takže to dost připomene první dva filmy, kdy jedna pronásledovací scéna, resp. honička střídá druhou. Pouze v cca čase 30 – 60 minuty máme od akce oddech a prostor pro přiblížení postav a příběhu. Nuda zde nehrozí ani omylem, ani žádná zbytečná scéna. Akce je technicky natočena prvotřídně, i to má slušné efekty. Kamera je dobře nasnímaná, i když sem tam tu máme trochu méně přehlednou a rychlou scénku, ale to nevadí. Ocenil jsem i pár slušných nápadů v akci a především EFEKTŮ. Mezi ty ony efekty mám na mysli především scénky s záporným strojem G.Lunou, coby model Terminátora Rev-6. Nejvíc se mi asi líbila úvodní dlouhá naháněčka. A samozřejmě i dlouhé finále, které začíná v letadle, tam jsem se doslova kochal blahem. Úplný závěr dost připomene konec druhého dílu. Mezi postavami je vzájemně sem tam cítit porozumnění a chemii – takže i v tomto ohledu jsem spokojen. I nějaká ta emoční chvíle se v závěru dostaví – super. Dále, filmová hudba? Soundtrack zde skládal Tom Holkenborg, známý pod pseudonymem Junkie XL. A musím uznat, že hudbu složil velice dobře. Především ho chci pochválit za to, že krásně navázal na první dva filmy. Dost hudebních motivů zde připomínalo skladatele Brada Fiedela, tvůrce počátku Terminátorské ságy a to se cení. Sakra, co bych tomu měl vytknout? Opravdu mě nic zásadního nenapadá. Je to taková recyklace starších filmů, ale zatraceně funguje. Letos na podzim jsem se víc těšil na pátého Ramba, který byl teda podán dost netypicky, ale sedl mi na maximum. Na Terminátora jsem se rovněž těšil, ale měl jsem očekávání nastavené na minimum, a jak mě to příjemně překvapilo. Terminator: Dark Fate můžu s hrdostí neoficiálně zařadit jako třetí díl téhle série. Rozhodně v tomto nehledat nic nového, klidně bych třeba ještě přidal 20 min filmu navíc atd. Vysvětlení co se stalo s Johnem Connorem, máme hned v úvodu a jsem s tím docela spokojen, i když to bylo natočeno trochu zvláštně a dal bych tomu víc prostoru, ale i tak dobrý. Nicméně, můj rozbor a okecávání je u konce. Těším se na další a další shlédnutí, kterých bude ještě hodně. Jsem zvědav, jestli vznikne další díl či nějaká obdobná verze. Zní to šíleně, ale potenciál to stále má. Za mě palec nahoru a doporučuji to všem, zejména fanouškům prvních dvou filmů. () (méně) (více)

Goldbeater

Úplně první myšlenka, co mě ve spojení s tímhle projektem po zhlédnutí prvního traileru napadla, byla, že hůř vypadající digitální efekty jsem ve velkém hollywoodském filmu dlouho neviděl a snad se to z těch ukázek jenom zdá. Ale nezdálo. Nechutné CGI (i prádlo pověšené na šňůře je tu digitální!) mě od prvních minut otravovalo a nevěřil jsem filmu ani jednu (nejen) akční scénu. Zachránit to mohl jedině scénář, ale všechny volby, které se tvůrci tohohle snímku od první minuty rozhodli realizovat, byly pro mě laciné a strašné. Na jednu stranu lákali na návrat producenta Jamese Camerona a herečky Lindy Hamilton, jako by chtěli ukázat, jak ctí první dva Terminátory, ale hned nato v prvních minutách na odkaz Dne zúčtování hodí tak veliký bobek, až to vyloženě naštve - také jste se těšili na Eddieho Furlonga? Haha. To vše jen kvůli tomu, aby mohli nenápadně recyklovat úspěšnou dějovou premisu T2, tentokrát s nevýraznými a nijak charakterizovanými novými postavami, jak to u franšízových bijáků v dnešní době prostě chodí. První polovina filmu (aka cesta postav z bodu A do bodu B) je úmorně nudný digibordel s neskutečně doslovným „girl power“ poselstvím. Díky návratu Arnolda Schwarzeneggera v druhé polovině dostává snímek nějaký šmrnc a začíná být chvála bohu aspoň trochu zábavný, ale nic to nemění na tom, že všechno je to jen milionkrát recyklovaná vata s nulovými nápady a obrovským plivancem na první dva Terminátory. Pro mě jednoznačně největší WTF loňského roku, a ač má očekávání byla opravdu velmi nízká, dostal jsem ještě méně. Momentálně jsem jen konsternován, že je tenhle paskvil všeobecně diváky přijímán. ()

kingik

Terminátora může v podstatě porazit jen komerční neúspěch. Připočteme-li k tomu, že jeho příští existenci může ohrozit i málo progresivní režisér, jakým je Tim Miller, máme celou potenciální akční scifi ságu v křehkém obalu, který mohou potřísnit slzy ufňukaného "Terminátora" Vémoly a nakonec by celé zamýšlené pokračování mohlo nemile skončit ve vodním příkopu Jamese Camerona. Je známo, že se tentokrát ignorují všechna pokračování po T2, a tento Terminátor přímo navazuje na trikově revoluční kousek z roku 1991, v němž Arnold Schwarzenegger a Linda Hamilton musejí čelit zlovolnému Robertu Patrickovi, aby ochránili Edwarda Furlonga (před budoucím podáním fetu). Z dnes již legendární čtveřice se dochovali "polidštěný" Schwarzenegger s Hamilton, tedy dva charismatičtí tahouni, jejichž shledání uprostřed filmu (a z filmového hlediska bezmála po 30 letech) hodně baví. Film ale zdaleka není jen o jejich shledání. Spolu s nimi je přítomna Mackenzie Davis, holka čahoun a především hybridní supervojákyně z budoucnosti, kterou by ukojil hlavně gang bang s trpaslíky, objekt, který je třeba chránit, představuje přes mexickou hranici legálně přivlečený import jménem Natalia Reyes a to nejlepší, co má budit respekt a obavu až po stažení genitálií, představuje vývar z ponožkového thé jménem Gabriel Luna, a troufám si tvrdit, že i z Jiřího Mádla by šel větší buditelský strach. Tohle akční obrození si vzal režijně na starost Tim Miller, kterému promluvil do tvůrčí duše i samotný otec série Cameron, který se po létech se svým scenáristickým týmem obtěžoval sepsat nový koncept, respektive jsme svědky obehraného konceptu, do něhož jsou vetkány novátorské fragmenty, k nimž je připlácnuta i pointa, tkvící v tom, že je divák zpočátku mírně uveden v omyl, z jakého to konkrétního důvodu je vlastně mexická briketa opakovaně naháněna a chráněna. Takže je zajištěn nečekaný prvek, co sice není nijak převratný, zároveň nemusíme scenáristy podezřívat, že sepisovali své pojednání v podroušeném stavu. Nejsme ušetřeni ani náhledu do budoucnosti, kde manévry Skynetu střídají chapadla Legie, přičemž tyto náhledy byly poměrně béčkově posazené a málo zajímavé. Tim Miller začne akčně svižně, to mu vydrží asi tak půlhodinu, následně se rozvine delší plkací pasáž, dostaví se vysvětlivky v hojném počtu a samozřejmě nechybí akční dojezd, z nočních scenérií, do nichž byl zasazen, jsem nadšený nebyl. Reklamní kampaně nebyly zrovna rozmáchlé, herci si možná neřekli o ty nejtučnější honoráře a triková složka nebyla v žádném ohledu mimořádná, tudíž mně není jasné, kam se poděl štědrý rozpočet, atakující 200 míčů. Na filmu to není vůbec znát, občas zpracování nemělo daleko do drahého seriálového pilotu. Tento Terminátor v podstatě nepředstavuje žádnou akční revoluci. Má (pří)slušnou dávku akce, dynamiky a pohrává si s novátorskými fragmenty. Akční pamětníci si přesto raději odběhnou k sevřeně kompaktní, akčně revoluční a kultovní T1 a T2, které se vryly do jejich "strojových" pamětí. Bude-li nějaký další akční sraz současnosti s budoucností, tohle je ideální předkrm. 7/10 () (méně) (více)

sochoking

Linda Hamilton predviedla asi najlepší príchod na scénu, aký som kedy na filmovom plátne videl! Žiadne sranie sa! A o to bol lepší, že som na tú babu totálne zabudol. Samotný film by som zhrnul do dvoch slov: naháňačka, zdrhačka. Ku koncu to už bol akčný brutál a to ja osobne nemusím. Po vizuálnej stránke pecka, avšak jedine na filmovom plátne. Doma to taká šupa nebude. Dal som štyri hviezdičky, ale cestou z kina domov mi niekde jedna zmizla. Asi v teple rodinného krbu na chalupe u Arnolda. Vlastne Karola! ()

dr.horrible

Sympatické na novom Terminátorovi je, že aj keď vyslovene všetko už ukázal trailerom, dokáže v kine obstáť rovnako neobjavným príbehom, ako neprevratnými akčnými scénami. Pretože všetky postavy majú logické zdôvodnenie samostatne, aj v rámci univerza, a všetky sú dobre napísané a viete si ich obľúbiť (možno s výnimkou Dani, tá na poriadny moment čaká až do úplného záveru). Vedie samozrejme Schwarzenegger a Mackenzie Davies, ktorej pre spojenie fyzických proporcií, charakteru, účesu a hereckého výkonu veríte, keď rozbíja chlapom hlavy (nie je to žiadna Sasha Luss). Je krásna a zároveň drsná, že by som mal rešpekt s ňou vliezť vôbec do postele. Predovšetkým je ale Dark Fate tento rok prvý veľký akčňák, ktorý sa dá brať úplne vážne. Sorry, Marvel. “This is Texas.” ()

InJo

Jako vysokorozpočtová fanfikce velmi fajn, jako plnohodnotný sequel opět spíše prohra. Nový Terminátor není žádná katastrofa, celkovou kvalitou je ale pořád daleko za prvními dvěma díly. Salvation a Genisys sice překonává, ale jen mírně. Navazuje se na dvojku (díly 3-5 se ignorují), ovšem hodně lacině (až trapně). Záporák je solidní (byť opět silně připomíná T-1000), Arnold je stále cool i vtipný a ústřední trojice (!) žen je taky ucházející (Linda Hamilton vládne, ale to ze mě možná mluví hlavně nostalgie). V akci je to velmi snaživé, ale vyrovnat se Cameronovi v nápaditosti, filmařské preciznosti a učebnicové schopnosti gradace je prostě téměř nemožné (a těch odkazů a citací dvojky je možná až moc). Taky mi přijde, že eRkový rating není bůhvíjak zužitkován (čekal jsem větší a masitější porcování nevinných v podání zlého T.). Primárně mi ale schází to samé, co u předchozích třech dílů - specifická temná osudová atmosféra blížící se apokalypsy a nějaký působivý hlubší vztah mezi postavami (jako byl partnerský v jedničce či otcovsko-synovský ve dvojce). Temný osud se sice minimálně o jeden takový také pokouší, ale bohužel funguje přinejlepším průměrně. Tahle značka by si zasloužila uložit k ledu. Minimálně do doby, než někdo přijde s opravdu dobrým nápadem, kam to posunout. Další variace dvojky už, doufám, nikdo nepotřebuje. 70 % ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě