Terminátor: Temný osud

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 129 min

5/10 Jediným skutočne svetlým bodom je Linda Hamilton, inak ide po Salvation o jednoznačne najhorší diel a podľa všetkého smrť série. A plne zaslúženú. Toto je spravodlivý trest za to, že po tretí krát (!) tvorcovia do kín pustili miesto samostatného filmu pokračovanie, ktoré má byť "prvým dielom trilógie". Miesto vyrozprávania plnohodnotného príbehu s motívmi cestovania v čase a robotoch, scenáristom, zdá sa, skôr ide o to, ako do filmu vtrepať scénu s táborom s utečencami na mexicko-americkej hranici. Nasrať.(9.11.2019)

Nový Terminátor přes skvělou leckdy nepřehlednou akci nepřináší nic nového. Napětí 0 , efekty na stejné úrovni jako před 30 lety a naprosto předvídatelný děj. Jakobych sledoval zkopírované první dva díly s přestárlými tvářemi. Děj se nikam neubírá, vše už viděné, takže neurazí, ale nenadchne. Filmaři vše dokáží dokopat, natočí x pokračování, která se nakonec ignorují a čekají x let na další znovuzrození jen kvůli předchozímu kasovnímu trháku. Dívat se na pokračování s odstupem 30 - 40 let mě nějak přestává bavit.(2.11.2019)

Pre fanúšika žánru je potešením vidieť staré hviezdy opäť žiariť na veľkom plátne. Film je zrkadlom súčasnej americkej situácie, trochu moc to bilo do očí. Vykreslenie mexickej situácie, prehnaná emancipácie, oživenie starých značiek.(3.11.2019)

Za sebe jsem dostal o hodně víc než jsem čekal, což se mi v posledních letech stává dost výjimečně. Jediný rušivý element byl výběr herečky pro roli Dani a ty šílené CGI podvodních scén.(14.11.2019)

• JohnMiller

Predošlá časť Genisys sa mi v podstate páčila. Hoci mám isté výhrady, beriem to ako podarený film. Parádne prvky z predošlých častí tvorcovia zmixovali do slušnej formy. O podobný mix-guláš sa pokúsili aj v Dark Fate. No vo výsledku to bola skôr chabá paródia na klasiku ako niečo z čoho by mi bolo popri pozeraní príjemne. Príbeh vynecháva predošlé pokračovania a pracuje iba s prvou a druhou časťou. Divák aby bol odborných na terminator univerzum aby chápal čo sa to tam deje. Akcie bolo veľa, efektov ešte viac, no chýbalo tu niečo, čo by ma aspoň trocha pritiahlo, aby som to nesledoval ako zombík a pozeral viac na film ako do mobilu. Plytké postavy, ešte plytkejšie dialógy. Nuda ktorú kryla akcia. Ale aj tá akcia ma veľmi rýchlo omrzela. S vypnutým mozgom by to bola väčšia zábava, no to mi až tak nejde, už keď nezapôsobí nostalgia, niečo musí byť zlé. 2* za efekty a Arnolda, inak sklamanie.(23.1.2020)

• dee-key

Dvě za Arnieho. Jinak je to feministický hnůj s přehrávající hysterickou cikánkou a nesympatickýma, blbě napsanýma postavama. Že to recykluje zbytek filmů vůbec nevadí, ale ze série je to za mě rozhodně nejslabší.(29.1.2020)

Když se řekne "Terminátor", většině filmových fanoušků (včetně mě) se vybaví dva lidé: James Cameron, jeden z největších vizionářů v dějinách kinematografie, a Arnold. Právě tihle dva pánové se po bezmála třiceti letech znovu spojili a přinášejí pátý příspěvek do kultovní akční sci-fi série. Zajímavé je, že snímek s podtitulem "Temný osud" naprosto ignoruje všechny filmy následující po "dvojce", tudíž se na něj do kina můžou směle vypravit i ti z vás, kteří už nemají přehled v dalších pokračováních (taky k nim patřím). A věřte mi, je na co se dívat. Zápletka se samozřejmě příliš neliší od předchozích vyprávění. Zlí lidé z budoucnosti vyšlou do současnosti robotického zabijáka, který má zlikvidovat mladou dívku. Zároveň je ale dívce vyslána na pomoc polorobotická bojovnice a do toho se ke slečnám přidá naše stará známá Sarah Connorová, která má na terminátory z vážných rodinných důvodů pořád hodně spadeno. Během akčních honiček samozřejmě jenom čekáte, kdy už se s hlavními hrdinkami potká i božský Arnold. Jakmile se tak stane, dojde k několika velmi zábavným scénám a řežba může pokračovat až do úplného závěru. Ani na vteřinu jsem se nenudila, je ale pravda, že když jsem se po projekci začala zamýšlet nad všemi těmi časovými paradoxy, začaly mi docházet některé mezery v logice. Jenže... táta říkal, že nic tak vostrýho v kině v životě neviděl, no.(9.12.2019)

• Eldrick

Nové dno komerčního filmu nastaveno. Naprostý exkrement i v rámci amerického blockbusteru. Několikanásobný prefabrikát již viděného s živými mrtvolami, z nichž jednomu prachy fakt nesmrdí a ta druhá chodící zombie babička munici zas na druhou stranu asi uvítala. Unikátní zoufalost, při které mi bylo za všechny zúčastněné neskutečně trapně, že mají něco takovýho vůbec zapotřebí a ještě kvůli propagaci objíždějí světový turné a zvracejí vyčichlý fráze. Červený čísla jen dokazují, jak moc v prdeli co do rozpoznání jakýkoliv úrovně kvality dnešní generace diváků vlastně je.(22.1.2020)

Za akci 5*(30.10.2019)

Že mi udělá radost Linda Hamiltonová s Arnoldem, jsem čekal, ale navíc mě překvapila velmi slušná akce a kvalitní efekty nového Terminátora. Bohužel roli spasitelky lidstva hraje opět absolutně nezajímavé herecké dřevo, které nedokáže trapné momenty předvádění budoucích vůdčích schopností nějak rozumně vybalancovat. Dobré byly taky některé nápady zařadit do filmu humorně prvky ze současnosti - migraci z Mexika nebo nahrazování lidí roboty. Samozřejmě to není ani T1, ani T2, ale má to k nim ze všech pokračování asi nejblíž.(9.11.2019)

Po dvaceti minutách, které jsou potřeba na zorientování v ději, postavách a konkrétní timeline tohoto dílu, to už jede až do konce a akce je zde (možna až přehnaně) dost. K hercům nemám výhrady, z vedlejších postav potěší například Arturito z Money Heistu. Co vidím jako mínus, že se Arnie dostal na scénu až po polovině filmu, absolutně mu scházel jeho typický humor a přišel mi zde spíše z nostalgie než z jeho potřebnosti ve filmu. Jak už jsem zmínil, akce je požehnaně, a to až tak, že kdyby o 15minut v závěru ubrali, bylo by to možná ku prospěchu, ale natočena je hezky a kvalitně, až na pár momentů, kdy mi CGI trochu vadilo. Tempo bylo svižné, aut a výbuchů více než v Kobře 11 a ve výsledku mě tohle hodně bavilo. Za mě je to jeden z vydařenějších filmů Terminátor série, ale myslím, že už by to stačilo... slabší 4 P.S Arnie jako rodinný typ v chaloupce u lesa a prodávač záclon pobavil!(23.1.2020)

• higuain

Tahle série je už dávno za zenitem a v Paramountu jsou blázni, že do toho vrazili téměř 200 mega - to se pak člověk nediví, že mají existenční problémy. A když už se teda rozhodli, že budou navazovat přímo na Cameronovu dvojku, tak by možná bylo fajn nespláchnout ten film do záchoda hned v úvodní scéně.(5.2.2020)

O třídu slabší, než slavný Terminátor 2. Přesto ale o třídu lepší, než ostatní Terminátory, které se tu od té doby objevili. Film, který si rozhodně zaslouží vaše peníze za návštěvu kina. Béčková, ale rozhodně áčkově působící akční jízda, která se odehrává na poli pár dnů. Je to návrat k efektivní, podobně pojaté dvojce. Akční scény jsou velkolepé, digitální, díky Bohu erkové, velice dobře zrealizované i natočené. Užíval jsem si každou minutu a všem herečkám fandil. Schwarzenegger nezklamal a Edward Furlong svého zlého Rev-9 zvládl na výbornou, i když T1000 je T1000. P.S. Jediné co mi vadilo byly občas vtipné hlášky typu jaké závěsy doporučuje Terminátor ke koupi. 75%(31.10.2019)

T:DF je jeden z mála filmů, u kterého jsem nevydržel nekoukat na první trailer. Jelikož nebyl bůhvíjak ucházející, dost jsem se bál, co v kině na plátně dostanu. Ale obavy se naštěstí ukázaly jako liché. Scénář si sice půjčuje motivy z Rise of the Machines, Salvation i Genysis, které ignoruje (spousta lidí v tom bude mít slušnej bordel), ale naštěstí je z toho dort, který není jako od pejska a kočičky. A vrací se zpět k přímočaré naháněčce, u které je pronásledovatel těsně v patách pronásledovanému. Navíc už na začátku nabízí docela solidní překvápko, takže scénáristicky OK, byť to není nic geniálního. Když už jsem se otřel o pronásledovatele, z jeho schopností jsem měl největší obavu, protože už v T2 přišel Cameron s řešením, které v již zmiňovaných ignorovaných pokračováních nikdo nedokázal úctyhodně vyrovnat či překonat. To se tady povedlo. Rev-9 je karbonovej a mimetickej polyslitináč hodně těžkej k poražení a svým postupem dává vzpomenout na legendárního T-1000. Spolu s Lindou Hamilton jsou jediní z hereckého ansámblu, na koho se dá pět chvála. Sarah je taková, jakou ji známe z T2 a nelze ji nemít rád. Její nástup na scénu je parádní a po sérii filmů s drsnými důchodci (bez urážky) tu máme konečně i zástupkyni "něžnějšího" pohlaví. Další dvě buchty z feminátorského obsazení už takovou chválu nedostanou. Davis je sice hezká a její bojový skill jí člověk i věří, jenže s hraním to taková sláva není. Navíc dostala dementní účes, který v kombinaci s jejíma lentilkama mučí divákův zrak. Reyes je poleno, který nechápu, že se do takovýho bijáku dostane jinak než jako uklízečka hajzlu hereckého karavanu Björna Freiberga. Arnold je taková kapitola sama pro sebe. Jeho příchod na scénu byl pro mě děsný. Charakterová přeměna je neskutečnej průser, při jehož objasňování jsem se fakt styděl. Stejně jako pak u vysvětlování, proč pokoj potřebuje závěs s motýlkama. Carl je pro mě prostě přešlap do hovnovýho autu. V akci je ale skvělej a Arnoldův napůl zničený obličej s vyčuhujícím kovovým skeletem a červeným snímačem v oku je ikonický a srdce fanouška musí při jeho spatření poskakovat radostí. Ono vůbec je těch pomrkávání po T1 a T2 dost, ať už to jsou hlášky, situace, vozidla, zbraně, hudba. Ale dost okecávání. Hlavní devízou, proč většina lidí na film půjde, bude akce. Té je tu dost a dost, je našlapaná, díky Rev-9 neokoukaná a nikdy neomrzí. Jen mi někdy přišlo, že je nasnímaná z přílišné blízkosti. Akční finále je dlouhé, členové týmu se vhodně doplňují, po skončení byste si klidně dali hned opáčko. Takže za mě díky, Terminátor má konečně pokračování, za které se fanda i netčený divák nemusí stydět. Pro příště si stačí odpustit debilní vtípky, těch je dost v marvelovských generických stupiditách. Pokud teda nějaké pokračování bude, protože marketingový oddělení naprosto propadlo a očekávám, že T:DF bude z finančního hlediska kladná nula.(5.11.2019)

Pro někoho, jako já, kdo viděla maximálně Terminator: Salvation, což s tím hle filmem nemá nic společného, to byl skvělý film, a stačila mi k tomu základní znalost premisy původních dílů. Byl to klasický akčňák, se stříleným a vtipnými hlody. Arnie byl skvělý a Gabriel Luna také. Další postavy byly ok, kromě Dani, která měla naprosto překotný a nesmyslný vývoj postavy. Film jsem si užila se vším všudy. Akorát tam na můj vkus moc padala letadla.(15.11.2019)

(16.11.19/Cinestar/Dolby atmos)(16.11.2019)

• panMartin

Cameronový první dva filmy jsou kultovní záležitosti na který nedám dopustit, ale tenhle nejnovější příspěvek je úplná katastrofa. Očekával jsem, že pod Cameronovým dohledem dosteneme další příběh, který bude mít nějakou hloubku a ,,něco" nového ... a ono nic. Jako vážně se pod tohle podepsal i James Cameron....... Linda Hamilton u té se nedivím 25 let hrála úplný hovno...... a Arnold Schwarzenegger..... jdi mi do prdele prodejná děvko no ale bez nich by po tom neštěkl ani pes!! Po jedničce a dvojce má být skutečně toto? Chcete mi vážně do prdele říct, že Terminátor po splněni mise, dostal rozum, usadil se někde v lesíku, našel si ženu se synáčkem. Jak se z filmu o vraždícím kyborgovi stane rodinný film. Takže špatný je úplně všechno. Ani triky neuchvátily. Zatloukl se ten poslední pomyslný hřebík to Terminátoří rakve! Předešlý Genisys taky nebyla žádná super bomba, ale tohle pokračování je ještě horší. Za normálních okolností bych film hodnotil odpadem, jednu hvězdičku ale přece jen dávám.(22.1.2020)

Na Dark Fate jsem šel hlavně kvůli Árnýmu, jasně, není to super herec, ale když se řekne Terminátor, koho si vybavíte? .. Nic méně je škoda, že je to opět víc akčňák se super vizuálem než zajímavý survival s kvalitní hloubkou postav. .. Já to chápu, lidé raději zaplatí za pohodovou nenáročnou akci kde vybuchují auta a stříká hektolitry krve. Nic zbytečně náročnýho, i kvůli tomu přeci utnuli Genysis hned v zárodku i když to měla být trilogie. ... Ale tohle pokazili tvůrci stejně jako ty předešlé pokusy o obnovu této série. Hold opakovaný "vtip" už není "vtipem" a Miller jen kopíroval, jenže ten GOOD FEELS okopírovat nedokázal .... HODNOCENÍ: 65% (3*)(14.2.2020)

• easaque

-2* Asi jako všechny fanoušky původních Terminátorů zajímá jak dopadl tento nový počin pod taktovkou původního producenta Camerona, který hlásal jak se vrátil k původní myšlence. A stejně jako většina jsem se nenechal odradit zdejším docela nízkým skóre, abych si zachoval hezké vzpomínky a naděje. Varovat nemá cenu, tak jen vyplivnu můj komentář. Feeling druhého dílu je cítit až moc a většinu času jsem měl pocit, že je to jak přes kopírák jen s menšími nepodstatnými obměnami. V příběhu není žádný svěží nápad a boj mezi lidmi a roboty bude trvat určitě donekonečna, tak si na tomto principu můžou natočit tolik dílů kolik budou chtít. I když jsem si velké naděje dopředu nedělal, tak jsem se dočkal jen zklamání a tolik logických nesmyslů jsem už opravdu dlouho neviděl, tak můžu s klidem v srdci napsat, že trojka mě bavila víc. V neposlední řadě mi trikové scény občas přišly nevěrohodné a působily na mě jako minimálně 20let staré a od "áčkového" akčního filmu očekává divák určitě mnohem víc. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](21.2.2020)

• Jango_Fett

Když se SJW rozhodnou natočit akční film a lidi jim to žerou i s navijákem. Akce dobrá, ale když ustane...no řekněme že takhle zaujatý snímek proti chlapům jsem snad ještě nikdy neviděl. Plus nebaví mě akce pokud nemám sympatie k hlavním charakterům nebo pokud mě nezajímá co bude dál a tenhle počin splňuje obě dvě věci. Oproti předchozím dílům jsou nové postavy nevýrazné, nezajímavé (hlavně nová spasitelka) a nebo na facku (super silná mužatka). Triky jsou kvalitou asi jako u snímku starého 10 let. Navíc film pro mě skončil hned v prvních pěti minutách kdy hodil vše o co se snažili hrdinové v prvních dvou dílech do koše. Navíc film jen kopíruje již danou předlohu z většiny předchozích snímků a nepřináší nic nového. I když tvrdí že ignoruje ostatní díly a akceptuje jen první dva, tak ty ostatní vykrádá kde může a inovace žádná. Dark Fate se může společně s Genysis chytit za ruku a skočit ze skály.(27.10.2019)

• mortak

Hollywood se nechce poučit. Místo aby přišel s něčím novým, snaží se natočit znovu to staré s novými herci, přesněji řečeno s herečkami. Nemám nic proti girl-power, je to skvělý pokrok (stačí se vrátit o pár desetiletí vzad a vzpomenout na pupkatého Wayneho či Shatnera, jak předstírají akci, to byl děs). Jenže proč všechny ty nové ženské hrdinky musí, s prominutím, sr*t mramor, nimrat se v každé emoci, a zastávat progresivní politické postoje. Díky tomu je střední část nového Terminátora zoufale nudná. Teprve nástupem Arnolda získá příběh potřebný švih. Schwarzenegger je uvolněný, sype jednu hlášku za druhou, a má ten potřebný nadhled. Girl-power potřebuje objevit hrdinky typu Hana Sola, či Iron Mana. Nudná Reyes pronášející patetické projevy, či neustále hroutící se Davis prostě neutáhnou celý film. Technicky je to za tři hvězdy, ale protože si nikdo nedal práci se sci-fi rovinou filmu (protnutí dvou realit, stárnutí Terminátora), musím jednu hvězdu ubrat.(3.11.2019)

1 5 6 7 8 9 10 11 20 29 38