Aljak

Fúha, no pri tomto filme by som povedal, že menej by bolo v tomto prípade naozaj viac. Ten film bol doslova preplnený všemožnými dejovými vetvami (holuby, škola, tajomná spolužiačka, utrápený brat, konflikt otec-syn, kriket, gang,...), až to celé akosi zanikalo. Dopredu vynikla asi najviac téma chlapčenského priateľstva a holubieho nadšenia, no a to ostatné sa popri tom už len akosi zviezlo. Tá dejová vetva kriketového klubu a pouličného gangu, ktorí si medzi sebou vyriaďovali svoje účty ma vôbec nezaujala - nechápem vlastne načo to bolo celé dobré. Mám z toho celého zmiešané pocity, lebo možno keby bol film len o jednej z tých tém, tak by to bolo oveľa konzistentnejšie. Koniec koncov, všetko to do seba síce zapadalo, ale na môj vkus to bolo predsa len až príliš rozvetvené, a niektorým myšlienkovým pochodom určitých postáv som akosi nepochopil (hlavne tých postáv, čo všetko riešili násilím). Škoda toho! Btw. Zrejme bude v žánrovom zaradení chyba - toto bola čistá dráma (komédia ani náhodou). ()

Andrea1717

Príbeh o priateľstve točiaci sa okolo súťaže holubov a kriketu, o rivalite, nepriateľstve, snahe konať v živote správne. Príbeh dvoch chlapcov a ich rodín, ich priateľov a lások. Napriek rivalite a nepriateľstvu medzi chovateľmi holubov a miestnymi mladými mužmi, film vyznieva veľmi pozitívne. Dulquer tu má pomerne malú rolu, ale aj tak je svetlým bodom filmu, jeho postava Imrana, má vysoké morálne hodnoty a zodpovednosť za rodinu a priateľov, ktorých sa snaží udržať mimo násilia a ochrániť ich pred tým, aby si pokazili život svojou prchkosťou, snaží sa im ukázať, že všetko sa dá riešiť pokojnou cestou, čo ho nakoniec stojí jeho vlastný život. ()