Reklama

Reklama

Filmový festival

Krátkometrážní / Povídkový / Komedie / Drama / Romantický / Film-Noir / Experimentální / Dokumentární
Česko, 2017, 30 min

Obsahy(1)

Film je souborem sedmi krátkých filmů (Až do dnaKřik tichaNa první pohledPozor na jazyk, Svět podle LežákaVěčný kritik) inspirovaných portfoliem Lobkowicz Premium natočených v průběhu sedmi dní na 52. Filmovém festivalu Karlovy vary. Jednotlivé části mají různé žánry (komedie, experimentální, dokument, romantický, drama i noir) a film tak skládá poctu rozmanitosti filmového umění. I přes žánrovou rozdílnost jednotlivých částí jejich spojením vzniká nové dílo, které odhaluje nové souvislosti skrze filmové charaktery pohybující se napříč příběhy a prožívající osobitou účast na filmovém festivalu. Je mezi nimi herečka toužící po velké roli, filmový kritik, který nenávidí festivalové filmy, divačka, která prožívá stejný osud jako její oblíbená filmová hrdinka. (Lobkowicz)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

IvoB 

všechny recenze uživatele

Vkusný reklamní film. To se zase tak často nevidí. Film je sérií několika žánrově rozdílných krátkých filmů, přičemž každý z nich je na velmi slušné úrovni, má to nápad, švih a vtip. Navíc tu účinkuje hned několik talentovaných a neokoukaných tváří. Proč ne, na něco podobného bych se klidně podíval i v celovečerní stopáži. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Docela zvláštní koláž, která vznikla "Na motivy" jednotlivých piv od pivovaru Lobkowicz, což je sice pro filmy samotné nepodstatné, ale důležité v jedné z věcí, které mi na filmu (filmech) vadí. Jednotlivé povídky jedou v jiném žánru, přestože vlastně všechny koketují s humorem (což třeba Noiru zrovna nesvědčí, ale to je snad jediná složka) a střídá se tu třeba vypointovaná groteska s podivným, artovým divnofilmem, kde dva lidé vydávají divné zvuky (to nepáchám ironii, je to střízlivý popis). A všechno to více, čí méně funguje, vážně, jednotlivé epizodky jsou dobře vystavěné, zahrané a s překvapivě dobrou kamerou, problém je ale v tom, že na dvaceti minutách je sedm povídek až příliš - mám půl hodiny od shlédnutí a pamatuju si tak půlku příběhů, jsou příliš nahuštěné na sobě, netuším, jestli by pomohly větší hrátky s vizuálem, stopáží, nebo čímkoliv jiným, ale i když jsou jednotlivé složky dobře, až výborně vytvořené, pořád je to pro mě docela slušné "..Ale" ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Informace "pásmo natočeno na zakázku pivovaru" by mohla být signálem velkého utrpení. Leč není tomu tak;) Faktem je, že nejsem správná cílová skupina pro drobné či větší experimenty a hrátky s formou, žánry, obrazy apod., ale i tak musím říct, že jsem měl dobrý pocit jak z jednotlivých "scén", tak z celku. Dobře no, tak černobílý experimentální duet byl trochu jako "francouzský artový film" z Monty Pythonů, a zasluhoval by přece jen trochu větší prostor, aby bylo i hlupcům jako já zřejmější, oč šlo, a noirové tečce (míněno poslednímu příběhu) by podle mého gusta víc než humor slušela jeho absence, ale je vidět, že autoři to měli promyšlené, a dali si s tím práci. Což je vzhledem k podmínkám vzniku docela úctyhodné. Vykalená Elizaveta Maximová a její partner "na první pohled" jsou v podstatě jako Lavi ve vrcholné alkoholické formě (což myslím jako kompliment), a Věčný Kritik vykresluje atmosféru festivalového setkávání (a všední život člověka živícího se psaním o filmech) tak, jak bych si to chtěl představovat:) Takže ano - žádná historická bomba to asi nebude (pokud ano, a film sklidí festivalové vavříny, nechť realizační tým přijme mou omluvu a "čestné harakiri ASP"), ale byla to fajn půlhodinka:) 70% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Na to že sa to točilo za pochodu bez nejakej veľkej prípravy to je veľmi chytro vystavané, plné nápaditosti, vizuálne a aj herecky pútavé, tématický uvoľnené do viacerých smerov, najviac bodujú režisér a kritik a hlavne to je celé príjemne zábavné. Tomuto projektu môžem len popriať veľa úspechov, verím že prídu. ()

PogoJoe 

všechny recenze uživatele

Tak neusnul jsem u toho. Některé příspěvky/scénky byly lepší (nejvíc mě zaujaly "telefonující kritik" a "Až do dna", některé horší. Celkově lehce úsměvné, vzhledem k zadání solidně a kvalitně natočené, nic světoborného, co bych si delší dobu pamatoval (vzhledem k množství podnětů, co každodenně vstřebávám), ale nevypnul jsem to před koncem a párkrát se i pousmál. 70%. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama