Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Snímek Artemis Fowl studia Disney natočený podle oblíbené stejnojmenné knihy Eoina Colfera sleduje dobrodružný příběh dvanáctiletého génia Artemise Fowla pocházejícího z kdysi zámožné zločinecké rodiny. Avšak Artemisův otec byl unesen a Artemisova matka Angelina kvůli tomu chřadne. A tak Artemis Fowl spojí síly s rodinným bodyguardem Butlerem a vydá se do podzemní říše mocného národa skřítků, kteří dost možná za zmizením jeho otce stojí a jejichž nezměrné bohatství by mohlo obnovit zašlou slávu Fowlů. Artemis ukuje geniální plán, unese bojovnou kapitánku skřítkovské stráže Myrtu Krátkou a požaduje výkupné ve skřítčím zlatě. V cestě mu však stojí velitelka rozvědky a náčelnice skřítčí policie Břízná a kleptomanský trpaslík Hraboš Sláma, který se snaží Myrtu Krátkou zachránit. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (157)

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Kromně opravdu nádherné hudby, vše špatně. Je to, jakoby jste přišli k vyprávění pohádky někdy v půlce. I když je vám hlavní super jinoch sympatický, nedokážete si k němu ani k ostatním udělat nějaké pouto. Postavy jsou ploché, vztahy mezi nimi vůbec nefungují, scénář prakticky nedává smysl, je tam spousta nezodpovězených otázek a tudíž pro diváka hromada nelogických věcí, které nikam nezapadají. Vizuál nedotažený, plný digitálních efektů, které už jsme někde viděli. Je to škoda, protože ten příběh potenciál má ( knihu jsem nečetla), a Ferdia Shaw se mi doopravdy líbil, ale scénář a režie to pohřbila. Když uvážím, jak moc jsem se na tento film tešila, tak dávám max. 40%, z toho 15 je za hudbu. Obávám se, že dvojka asi nebude. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Upřímně... Viděl jsem celou řadu mnohem větších prů*erů. Artemis je vizuálně povedený, ale zároveň neuvěřitelně naivní. Scénář totiž absolutně neumí pracovat s jeho údajnou genialitou, takže hlavní hrdina (i postavy okolo něj) působí svým drsným chováním vesměs směšně. Na druhou stranu má nádherný soundtrack, a když to srovnáte s většinou podobně zaměřených filmů, je to docela v pohodě - hlavně pro mladší diváky. Hlavním problémem však je, že Fowl není hrdinou, kterému by se dalo fandit bez lepšího vykreslení charakteru. Moc se proto nedivím, že většina místních uživatelů touží dát Ferdiovi jednu mezi oči. Při pohledu na super předlohu je to škoda. Potenciál to má podle všeho ohromný. Jen ho teda výhledově zabil právě onen nezručný scénář, který navíc někdo brutálně prostřihal. Vzhledem k tomu, jakou bídu jsem čekal tu třetí hvězdičku hvězdičku dám. Ale je to s hodně odřenýma špičatýma ušima... (B!shop to jinak vystihl v komentáři celkem pěkně.) ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Je vidět, že tahle dětská fantasy jednohubka něco stála (triky) a podíleli se na ní schopní tvůrci (hudba), i když si třeba vybrali slabší chvilku (režie). Se zbrklým nahozením jsem problém neměl, ovšem poté se kvaltovalo ještě víc a jak šlo o postavy, jejich instantní vztahy a vachrlaté motivace se materializovaly vyloženě ze vzduchoprázdna. Načrtnutý techno-kouzelný svět vypadal pěkně a nudit se tak nějak nebyl čas, čili škoda promarněného potenciálu, ale dvojku bych nezavrhnul (zvlášť když se na ni připravovalo déle, než trvalo spřátelení hlavních hrdinů). 50 % ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Od začátku do konce průser. Hlavní hrdina je otravný debil. Film se hemží vším možným ze světa fantasy, ale postrádá nějaké to propojení s reálným světem, které by diváka nutilo věřit tomu, že takový svět opravdu může existovat. Možná by k tomu propojení stačily uvěřitelnější a sympatičtější hrdinové, ale po zmíněném hlavním otrapovi je to vlastně už jen horší. Komorník, černý s modrýma nebo jakýma očima. Říkal jsem si, že je to nejotravnější postava v dějinách filmu. Ano, zastínil by i kentaura intelektuála. Ale na velkýho permoníka fakt nemá. Kdo film dá celý (a že já to naštěstí nebyl, jen jsem proklikal na konec a stejně ani nevím, jak film dopadl, "užije" si toho utrpení víc než dost. vypadá strašně. Chová se příšerně. Z každého póru té divné bytosti čpí obrovská záplava nechutenství. ()

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Úplně v pohodě milá pohádka. Neni to žádnej five-head výrobek a má to poměrně dost problémů, jako že to občas nedává moc smysl (tady je těžký určit, jestli je to problém scénáře nebo střihu), působí to uspěchaně a efekty v některých scénách mi připomněly zlatou éru Sorbova Herkulese. Zároveň to ale má parádní fantasy/sci-fi atmošku, vcelku sympatický postavy (ani ten Artemis mě ani moc nesral vzhledem k tomu, jak ho všichni hejtí), hezky vymyšlený prostředí, výpravu a různý skřítkovský vychytávky, je to roztomilý a má to fakt skvělou irish-vibe hudbu. Kenneth se u toho předpokládám docela dost bavil a moc dobře věděl, že nejde točit dalšího Shakespeara. Když to porovnám například s 3 roky starýma Power Rangers, který považuju za jeden z vrcholů sračkový popkorn tvorby za posledních XX let, Artemis je v mých očích minimálně o dva levly vejš a to, že má o tolik nižší hodnocení přikládám k tomu, že nejsem nijak ovlivněnej knižní předlohou. Nic jsem tedy nečekal, nemusel jsem se od ničeho odprošťovat a jsem poměrně spoko. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • Postava velitele Roota, hlavy LEPrecon, je v knihách Eoina Colfera popsána jako muž s širokým hrudníkem a žvýkací doutník. Ve filmové adaptaci se však postava změnila na ženskou, přičemž do role byla obsazena Judi Dench. (ČSFD)

Související novinky

Dočkáme se více premiér na Disney+?

Dočkáme se více premiér na Disney+?

19.10.2020

Jeden z největších blockbusterů letošního roku měl být snímek Black Widow – komiksové rozloučení Scarlett Johansson s Marvel Cinematic Universe. Kvůli pandemii však došlo k odkladu takřka o celý rok… (více)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (více)

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (více)

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)

Reklama

Reklama