Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek Artemis Fowl studia Disney natočený podle oblíbené stejnojmenné knihy Eoina Colfera sleduje dobrodružný příběh dvanáctiletého génia Artemise Fowla pocházejícího z kdysi zámožné zločinecké rodiny. Avšak Artemisův otec byl unesen a Artemisova matka Angelina kvůli tomu chřadne. A tak Artemis Fowl spojí síly s rodinným bodyguardem Butlerem a vydá se do podzemní říše mocného národa skřítků, kteří dost možná za zmizením jeho otce stojí a jejichž nezměrné bohatství by mohlo obnovit zašlou slávu Fowlů. Artemis ukuje geniální plán, unese bojovnou kapitánku skřítkovské stráže Myrtu Krátkou a požaduje výkupné ve skřítčím zlatě. V cestě mu však stojí velitelka rozvědky a náčelnice skřítčí policie Břízná a kleptomanský trpaslík Hraboš Sláma, který se snaží Myrtu Krátkou zachránit. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (150)

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Z pokusu nastartovat novou rodinnou fantasy sérii vylezl režijně nezvládnutý bordel. Artemis Fowl tu začne vydírat víly, aby zachránil svého uneseného otce a vy budete doufat, že uspěje co nejdřív, abyste to mohli vypnout. Film vypadá víceméně průměrně, ale je bohužel plný neživotných a nesmyslně se chovajících hrdinů, jejich charaktery se během jediné scény od základu změní třeba i třikrát a celé to prakticky nedává smysl. Ale alespoň je to krátké. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Ve skutečnosti patřím k lidem, kteří v dětství četli předlohu (byť si z ní pamatuju jen střípky a emoce), takže jsem asi cílový divák. A našlo by se v tom filmu hodně k ocenění. Bohužel ale Branagh obětoval některé nejzajímavější věci, aniž by je nahradil. Artemis se v knihách velmi pomalu proměňoval z chladného sociopata v normální, resp. normálnější dítě, ale tady má po patnácti minutách náhodnou kamarádku, která ho cepuje a mluví s ním jako se sobě rovným. V předloze se do tohohle stavu vůbec nedostal v první knize, takže si dítě mohlo vychutnat malého zlého génia, a až pak v něm začít objevovat lidskost. Samozřejmě neříkám, že adaptace nemůže posouvat výchozí materiál, ale je přinejmenším nepraktické odstranit právě to, kvůli čem use ta série stala úspěšnou. Plus tu je hodně divné řazení scén, neexistující rytmus, ten film je poskládaný, jako by docházelo k nějaké dramatické restrukturalizaci existujícího materiálu. něco tu není v pořádku. Bohužel, protože místy to v sobě má jiskru. PS: Je legrační, že některé scény musely být očividně stavěny s myšlenkou toho, aby se v nich mohla Judi Dench fyzicky pohybovat i ve svém pokročilém věku - takže je buď vše inscenováno kolem ní, aby se nemusela hýbat, nebo pluje na nějakém podstavci, nebo se akce odehrává v chodbě se zábradlím, kterého se může přidržet. Byl bych rád, kdyby se film nesnažil její věk a fyzickou kapacitu maskovat, mohlo by to být silné téma. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Bez Branagha by tenhle film byl absolutní průser. Takhle je to jenom průser. Režisérsky je tu totiž akce, které nemůžete nic upřít. Digitál v pohodě, dává to smysl. Horší je to s tím, že ač jsem Artemise jako dítě četl, tady jsem nemohl vystát tu jeho arogantnost dvanáctiletýho kryplíka. Už v první scéně by zasloužil profackovat a pak už se to s ním jenom táhne. Snaha o novou fantasy sérii po vzoru Harryho Pottera by tu byla, jenže zatímco Chris Columbus ze všech dětí dokázal udělat děti, které milujete, Kenneth Branagh z Artemise v první minutě udělal kluka, kterého nesnášíte…a přejete mu jen vše to nejhorší. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jako je to kravovina, ale az tak tragicky bych to nevidel. Knizky jsem necet, mozna to teda knizkam odpovida, ale film pusobi desne uspechane, zkratkovite a jednoduse, proste ve stylu musime sem nacpat co nejvic, jako pilot k serialu by to bylo v pohode, takhle to je jen takovy zmateny saskovani s haldou postav bez nejakyho vetsiho vysvetlovani nebo rozvijeni mytologie nebo v podstate cehokoliv. Na druhou stranu je film diky tomu docela sviznej, porad se neco deje, triky i hudba jsou obstojny a vylozene nuda nehrozi. Film je misty sice krapet nelogickej az smesnej, ale Branagh dela co muze, aby z toho vytahnul aspon koukatelny dobrodruzstvi a to se mu dari. Hlavni problem tak jsou herci, hlavne teda Ferdia Shaw, toho malyho dementa nakopat do prdele, otravnejsiho a nesympatictejsiho hlavniho hrdinu jsem uz dlouho nevidel. Ostatni tvori vicemene jen takovou vypln, Farrell tu je absolutne nevyuzitej, nacpat Dench do role velitelky skritku mi pride dost pod jeji uroven. Jedinej, kdo docela mile prekvapil, je Josh Gad, kterej vypada, ze by zvladnul zahrat i nejakou vaznejsi roli. Takze celkove oddechovka na jedno skouknuti asi ano, rozjezd novy fantasy serie doufam, ze ne. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Doyle se tradičně snaží dodat hudbou na velkoleposti a důležitosti, ale kde nic není, ani víla nebere. Příšerný casting ruku v ruce s unylým a zmatečným příběhem, který na ploše 90 minut nudí, protože nefunguje jediný vztah mezi postavami a nedaří se budovat napětí a zajímavý fikční svět. Podivuhodný fail, ve kterém Branagh potvrdil, že mu studiové zakázky mimo jeho teatrální teritorium opravdu moc nejdou. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • Filmová práva k Artemis Fowl byla prodána Disney dříve, než byla vydána první kniha. (SONY_)

Související novinky

Dočkáme se více premiér na Disney+?

Dočkáme se více premiér na Disney+?

19.10.2020

Jeden z největších blockbusterů letošního roku měl být snímek Black Widow – komiksové rozloučení Scarlett Johansson s Marvel Cinematic Universe. Kvůli pandemii však došlo k odkladu takřka o celý rok…

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý…

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po…

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.…

Reklama

Reklama