Saranghago issseubnikka?

• Jižní Korea 사랑하고 있습니까? (více)

silentname

"Are We In Love?" je zase tak trošku ukážka kórejskej kreativity v kombinácii s nejakou tou romantikou. V jadre pre mňa film funguje, má dobrú atmosféru, dobrých hrdinov, trošku mágie v sebe a rovnako aj nejakú tú drámu a komédiu, ktorá to nejakým spôsobom spája dokopy. Čo mi na filme jediné výraznejšie vadí je fakt, že dlho je počas každej scénky počuť klavírnu muziku, ktorá má presne ladiť s tónom situácie a v podstate nám hovorí ako sa máme v momente cítiť. Je síce pravda, že s tou hudbou sú niektoré scénky vtipnejšie, no prichádza to tak trošku manipulatívne. No musím povedať, že koncept, kde sa môžete niečo opýtať čarovnej knihy, ktorá v sebe obsahuje rôzne motivačné vety, ktoré sa začnú plniť (a miestami doslova) je celkom unikátne. Love story je tak trošku po ázijsky. Obaja sa nevedia vykoktať, jeden si myslí jedno, druhá druhé a vznikajú miestami komické momentky. Ale srdce má film na správnom mieste a obzvlášť So-eun Kim je vynikajúca. Veril som jej to asi úplne celé. A máme tu aj nejakých pár prekvapení, ktoré posunú určité momentky ešte o level ďalej. Takže vo výsledku sa cítim po zhliadnutí filmu spokojne, no nemám vnútorne pocit, že by ma nejako výraznejšie obohatil. A je aj možné, že naň po čase zabudnem. Ale to jedno pozretie stálo za to. Hodnotenie: B ()