Záznam doznání - Série 1 (2017) (série)

Vraždy na prvního máje (S01E06)

(epizoda)
  • USA The Labor Day Murders

Když dojde k dvojité vraždě, padne na základě nepřímých důkazů podezření na synovce oběti. Čekají ho nekonečné výslechy bez přítomnosti právníka. (Netflix)

klukluka odpad!

Buddy, radil ti pastor, ať si k výslechu přizveš právníka? Radil. Přizval sis ho? Nepřizval. Jsi kokot? Na to si už odpověz sám, v lochu nad tím můžeš bádat 3 životy. Jak už jsem psal u předchozích dílů- tenhle seroš vyvolává v divácích znepokojení a zpochybňuje doznání s ohledem na výslechové metody, které snad nemají jasná pravidla, a pokud mají, tak je vyšetřovatelé překračují nebo obcházejí, aniž by na to někdo systémově dohlížel a na tyhle chyby poukazoval. Taky by se mi nelíbilo, kdyby mýho kluka ždímali 10 hodin v kuse, překrucovali by fakta v momentě, kdy od něj chtějí slyšet pouze a jen čistou pravdu, šeptali na něj, málem ho při tom ocucávali, zároveň mu při tom vyhrožovali a slibovali nemožné (hned, jak se přiznáš, půjdeš domů), tak kde to jsme..?! Jediná pozitivní věc na tomhle seriálu: uvědomění si toho, že k výslechu si musíme (!) přizvat advokáta. Jasně, člověk se bojí, co ho to bude stát, navíc se většinou cítíme být nevinní, takže máme pocit, že se nám přece nemůže nic stát, tak proč za to ještě utrácet, ale tenhle seroš- jinak podle mě celkově bídnej, v tomhle směru představuje memento- odstrašující příklad toho, co se nám taky může stát, pokud toto pravidlo- advokát u výslechu- opomeneme. ()