Pokémon: Detektiv Pikachu

Pokémon Detektív Pikachu

Pokémon: Detective Pikachu

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní / Sci-Fi / Fantasy

USA / Japonsko, 2019, 104 min

Pro mě letos nejočekávanější film. Jako malej sem seriál zbožňoval, sbíral karty i nálepky do alba a už tři roky smažím PoGo. Prakticky je to můj největší koníček i když poslední dobou spíš už jen na cestách do práce. Příběh je hodně jednoduchý a je možná škoda, že cílí na mladší diváky, jelikož fanoušci Pokémonů jsou převážně starší ročníky, ale i tak to všechno krásně šlape. Efekty jsou parádní, svět lidí a Pokémonů je vytvořený skvěle a působí místy jako noir sci-fi smíchaný s nějakým animákem od Pixaru. Pokeši jsou roztomilý a Pikachu vedený hlasem Ryana Reynoldse vede na celé čáře. V ději se občas vyskytne menší blbost (hlavní hrdina seběhne třicet pater za třicet vteřin, při chycení Mewtwo je nechají jen tak odejít) a takových chyb tam ještě pár je, asi se taky dost stříhalo, takže do druhého dílu víc akce, víc Pokémonů a přitlačit na pilu PG ratingu, ale díky finálnímu twistu si to silnou čtyřku zaslouží. Pátá hvězda je za moji lásku k látce a skvělýho Reynoldse. Letos se chystám do kina už jen na Sonica a druhé IT. Objektivně 75%, subjektivní pocit 100%.(11.5.2019)

Jednou to prostě přijít muselo a Pokémoni se definitivně dočkali svého hraného zpracování...... Roztomilí panďulací se z videoher brzo dopracovali k vlastnímu animovanému seriálu a animovaným filmům a následně k sběratelským kartičkám, přičemž se většinou každých 5 let objeví mnoho nových druhů. Z původních 151 Pokémonů už jich dnes existuje více jak 809 přičemž už aktuálně probíhá 7. generace. Já osobně patřím k těm, kteří si celkem užili 1. Generaci Kanto a následně jim už celý ten brand začínal přerůstat přes hlavu a regulérně srát. Jakmile jsem se ale doslechl o hraném filmu zpozorněl jsem jelikož v rámci animovaného seriálu se už sice nikam vyvinout nepůjde, jako nová hraná frančíza s potenciálem na mnoho příběhů by to fungovat mohlo+ bylo oznámeno, že hlavního hrdinu Pikachua namluví Ryan Reynolds, který má skvělý smysl pro humor a jako Pikachu mohl být regulérně geniální. Tak jsem se celou dobu tak opatrně těšil, poslední dobou četl nadšeně reakce a ve finále..... Sakra, já ten film žeru! Pokémon: Detektiv Pikachu překvapivě není jenom filmem pro fanoušky, kteří by si nazpaměť pamatovali až 809 druhů Pokémonů ale dokáže fungovat i jako skvělý dobrodružný film pro nezainteresované lidí, které si pamatuji maximálně 10 druhů Pokémonů a jedním z nich je Pikachu. Detektiv Pikachu je jednoduše povedený a zábavný film, který funguje i jako odlehčený detektivní film, i jako rodinný film a i jako komediální film. Detektiv Pikachu nikdy nezačne ztrácet šťávu a vlastně i strašně rychle uteče (trvá jenom 108 minut). Do diváka nasype hodně zajímavých dějových oblouků při čemž se každému ze zajímavých nápadů dostane dostatečného prostoru. Některé nápady jsou opravdu dosti přitažené za vlasy a minimálně v první sérii si nepamatuji, že by na ně jakýkoliv díl animáku měl odvahu. Nikdy to ale nezačne působit přitaženě za vlasy nebo jednoduše divně a nepůsobí jako béčková záležitost. Detektiv Pikachu především skvěle vizuálně vypadá- z trailerů jsem měl strach jestli nebudou CGI Pokémoni až příliš CGI, ve finále ale působí přirozeně a nějak neruší když zrovna pobíhají kolem lidí z masa a kostí. I prostředí se ale jinak tvůrcům náramně vyvedlo a to díky tomu, že se příběh odehrává ve městě Rhyme City. Rhyme City je totiž jediné město ve světě Pokémonů kde Pokémoni žijí společně s lidmi a to bez soubojů nebo pokébalů. Divák se tak dočká metropole plné Pokémonů a bude si přát aby bylo Rhyme City reálné. Herecky je to také překvapivě zahráno velice solidně- Justice Smith, který mě tak trochu iritoval v Jurském světě 2 tady dobře utáhne hlavního hrdinu, Kathryn Newton je také ve své roli solidní a herecká esa Ken Wanatabe a Bill Nighy si svoje malé role rozhodně užívají. Hlavní hvězdou filmu je ale Ryan Reynolds respektive hlas Pikachu. Tady i lidem co spíše holdují dabingu radím ať jdou na originální znění jelikož si nedovedu představit, že bude v dabingu znít Pikachu tak vtipně jako s Reynoldsovým hlasem. Reynolds tu ze sebe v hlasové roli dostává více než by člověk čekal. Především je ale film plný solidních dějových zvratů,které jsou povedené a především nečekané což je u žánru detektivka hodně očekávaná záležitost. Především závěrečný zvrat mě během sledování jednoduše nenapadl a byl jsem jednoduše překvapený. A zajímá mě jak si s ním pohraje už chystaná dvojka..... Pokémon: Detektiv Pikachu je velice povedená práce a navíc zdaleka nejlepší videoherní adaptace. Nečekal jsem mnoho a za to jsem dostal neskutečně povedené vysokorozpočtové želízko v letošní filmové sezóně, která dost pravděpodobně nastartovala nový filmový vesmír..... Režírujícímu Robu Lettermanovi skláním klobouk a doufám, že se i další hraní Pokémoni povedou. Za spin-off Magikarpa bych se nezlobil.... PS: Film má geniální odkaz na Sám Doma(8.5.2019)

Asi dost bude záležet, s jakou do Pokémon: Detektiv Pikachu půjdete. Pokud vám totiž nevadí, že na filmu je jeho cílení na mladší publikum zatraceně znát a to ovlivňuje i samotný příběh a postavy a budete ochotní překousnout několik trikově výrazně slabších momentů v druhé půli filmu, nevidím moc důvodů proto, proč filmu nedat šanci. Čistokrevná služba pro fanoušky která umí pobavit i dojmout, nabízí sympatické hrdiny a poměrně přesvědčivě zvládá prodat hraný svět Pokémonů. Lepší výsledek by se asi málokdo po oznámení odvážil čekat.(9.5.2019)

Myslím, že film byl zadaný takto: "potřebujeme hraný film s Pokémony. Pro děti, ale musí se na to vydržet dívat i dospělí." Vydržel jsem to a ani jsem se nenudil, ale doufal jsem v invenci anebo aspoň elementární logiku. Nedostal jsem, bohužel, ani jedno. Filmu také škodí, že v hlavní roli s obrovsky dlouhým časem na plátně je mladý a nezkušený herec, jenž je postaven před roli, která vyžaduje někoho s širším repertoárem (srovnejte např. s rolemi dětí ve Stranger Things). Jestli ovšem máte děti, tak je toto dobrá volba.(19.5.2019)

Avengers: Endgame mají jednu chybu, sou zničující, i kdyby vám postavy z toho světa byli ukradené a nezajímali vás, i tak vás Endgame odrovná. A teprve až teď, se z toho tak nějak dostávám a Detective Pikachu, je super volba na pohodový film, kde se o kladné a i záporné postavy bát nemusíte. Nicméně hlavní lidský hrdina, je zde kladný, ale jako moc, je to takový ten nezajímavý kladný hrdina, který se nijak nevyvíjí a je šedivý. Ale všechno zachraňuje, nejvíc sexy muž na planetě a tím je Ryan Reynolds, dalo by se i polemizovat jak moc je sexy a jeho dokonalost, by se dala snad srovnat s výbuchem supernovy, ale to třeba až příště. Ryan Reynolds.......hmm bože, už jenom to, že napíšu jeho jméno a tak se mi chvějí konečky prstů, si tenhle film viditelně užíval, užíval si všechno co s tímhle filmem souviselo a kdyby k sobě neměl žádného lidské hrdinu, tak by tvůrci udělali asi nejlépe. Humor je zde jako na horské dráze, Ryan Reynolds zavtipkuje a všichni se smějí, zavtipkuje hlavní hrdina či někdo jiný a všichni mlčí, v tom je problém, nevyváženost celého filmu. Co se týče hlavního záporáka, je třeba vědět dvě věci, je to kripl a jeho zlovolný plán je úchylný......zajímavě úchylný. Jako neni to vyloženě špatné, ale Ryan Reynolds si to celý krade pro sebe a chtěl bych vidět film, kde Ryan Reynolds kreslí nahého Ryana Reynoldse a celé by to bylo v časové smyčce. Kathryn Newton když už je vidět, tak je překvapivě dobrá, škoda že ona nebyla tím hlavním lidským hrdinou. Je to fakt dobrý, jen nečekejte něco víc, než pohodový film s pokémony, což je trošku škoda. Jen tak tak, ty čtyři.(17.5.2019)

• - Na filmu spolupracoval RJ Palmer, který před lety ukázal své kresby realisticky vypadajících Pokémonů na DeviantArt, kam chodí i fanoušci série. Filmový designer viděl jeho verze Pokémonů a natolik ho to zaujalo, že se zeptal Palmera, zda-li by chtěl pracovat na filmu. RJ Palmer nabídku přijal, a tak ve snímku můžeme sledovat jeho um. (3T)

• - Než Tim (Justice Smith) vypne televizy v otcově kanceláři, můžeme si všimnout, že v ní hraje fiktivní film ze Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992) – „Angels with Filthy Souls“. (SeBig)

• - Spoiler: Když Pikachu při výslechu Mr. Mima vysloví větu: „Můj problém je, že odstrčím lidi a pak je viním z toho, že odešli,“ dává nám tím vlastně nápovědu, že Pikachu je ve skutečnosti Timův (Justice Smith) otec, který ho opustil když byl malý. (NiWi)