Reklama

Reklama

Pokémon: Detektiv Pikachu

  • USA Pokémon: Detective Pikachu (více)
Trailer 7

Obsahy(1)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (3)

Trailer 7

Recenze (392)

Toren 

všechny recenze uživatele

6/10. Pohodová rodinná zábava, ve které jde pochopitelně hlavně o představení co největší porce roztodivných příšerek a o seznámení díváků s novým filmovým světem - na úkor všeho ostatního. Snímek jede na půl plynu a ne a ne se pořádně odvázat a Poké svět naplno využít. Jo, šlape to, pořád se něco děje a hlavní cílovka (10 let?) bude spokojená - jen by to příště chtělo větší odvahu. Více: https://www.youtube.com/watch?v=pibC0AT3DTc ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Tim přijíždí do města, kde vedle sebe žijí lidé a Pokémoni. A chce zjistit, co se stalo s jeho otcem. A k ruce dostane nečekaného parťáka, Pikachua, který dovede mluvit. Sice mu rozumí jen Tim, ale i to se hodí… Pokémon: Detektiv Pikachu je velkolepá rodinná zábava, plná Pokémonů, kteří ovšem svou roztomilostí nezvládají zakrýt fakt, že film má dost okoukaný příběh a ne moc zajímavé lidské hrdiny. Fandové Pokémonů budou spokojení, protože po plátně se jich prohání fakt hodně. Ty ostatní ale čeká jen přinejlepším průměrná zábava s fajnově ukecaným Ryanem Reynoldsem. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Je to na pi(ka)chu... Jakkoli se to v trailerech tváří vyspěle, tak ve výsledku nejde o blockbuster, nejde dokonce ani o rodinný film, ale o film pro děcka základní školou povinná. Což není špatně, a synátor to náležitě ocenil, ale chtě nechtě to působí jako promarněná příležitost (v čele s nosným, ale naprosto nepromyšleným a nevyužitým soužitím lidí s pokémony). Speciálně když i jako film pro děcka je to sice solidní, ale přeci jen tuctovější než by se na látku s tak nesporným potenciálem slušelo. Z vod nezáživného a nezapamatovatelného průměru to tahá něco málo dobrých nápadů, scéna "Letterman viděl Nolanův Počátek" a eskapády samotného Pikachu. I těch je však, poněkud překvapivě, výrazně méně než by jeden čekal. Pokud bude pro filmové pokémony nějaké příště, tak by to chtělo necílit výhradně na ty nejmenší v obecenstvu, obsadit (ne)herce s aspoň špetkou talentu a vyměnit střihače za někoho, kdo chápe, že scény by v ideálním případě měly navazovat. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na pokemonech jsem vyrůstal a byl jsem zvědav, ale ve výsledku jsem zklamán až přílišnou infantilností. Ryan Reynolds dabujícího Pikachu je super. byť humor není tak efektní jak být měl a trošku mě zklamává samotná dějová linie, protože se film vydal cestou spíše typickou pro sequel. Rozhodně bych uvítal více lovení pokémonů v divočině a duely v arénách, což by bylo zábavnější i věrnější tomu, co znám z dětství. Jako oddychovka ok, ale potenciál měl být vyšší. 60% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli je to tím, že jsem si érou Pokemonů prošel, ale tohle je tak správnej hollywoodskej blockbuster, jakej tady hrozně dlouho nebyl. Čerpá z myšlenky japonských stvoření a vytváří překrásný kyberpunkový svět Ryme City ještě předtím, než to bylo celosvětově módní po příchodu jedné počítačové hry. Já se teda hodně bavil. Obsahem je to úplně vzorový dobrodrůžo, ale v tom světě mi bylo hodně fajnově. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (18)

  • Propojení se seriálem Pokémon (od r. 1997) a tedy kánonem zajišťuje Mewtwo, se kterým se setkal Ash v animovaných filmech. (LordArthas)
  • V době uvedení filmu existuje zhruba 800 pokémonů, avšak ve filmu se jich objeví jen něco kolem 60. (NiWi)
  • Lucy (Kathryn Newton) má v seriálu zelený indický elektromobil G-Wiz, který vyráběla automobilka Reva. (FIAT 500)

Související novinky

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)

Reklama

Reklama