Reklama

Reklama

Pokémon: Detektiv Pikachu

  • USA Pokémon: Detective Pikachu (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (395)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Fantastický žánrový mix, ktorý mieša detskú anime mytológiu okolo Pokémonov s pomerne drsnou atmosférou cyberpunkového neo-noiru. Je to farebné ale nie krikľavé (Pokémoni sú parádne prenesení do 3D sveta), humor je občas na hrane toho, čo je vhodné pre detského diváka a výsledná kombinácia prekvapivo funguje aj u detí i dospelých. Rozum mi stojí, že niekto na toto dal 150 mega. Ale chvalabohu! ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Vďaka synovcovi, ktorý tento rok objavil svet pokémonov (seriál, zbieranie kartičiek), som nakukol do pokémonského sveta. Poznám tých najznámejších, ktorí sú v podstate všetci z prvej generácie. Pikachu, Charmander, Squirtle Bulbasaur a spol. Synovcovi by sa film nepáčil, užil by si maximálne tak zostrih niektorých scén. Naňho by tam bolo priveľa nudných dospeláckych momentov. Detektiv Pikachu by mal ťažiť z nostalgie a zábavnosti. Teda mať v kine spokojných rodičov, ktorí zažili prapôvodnú pokémonskú vlnu a aj ich malé deti, ktoré sa do toho teraz len vnorili. Vo výsledku však cieli skôr na puberťákov, na ktorých však kúzlo oživlých postavičiek nebude fungovať, pretože z toho už dávno vyrástli a sú roky vzdialení od nostalgie. Zabaliť Zootropolis do pokeballu nebola dobrá voľba, pretože obrovský potenciál stovky postavičiek a ich súbojov zrezali na tuctovú vyšetrovačku. ()

Reklama

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Detektív Pikachu je filmom, ktorý nemusel vôbec vzniknúť. Pokiaľ nerátam občasné Reynoldsove hlášky, tak ma na snímke prakticky nič nezaujalo. Príbeh bol jedno veľké a predvídateľné klišé, hlavný záporák nezaujímavý (a to mám Nighyho rád) a hrdina postrádal akúkoľvek charizmu. Dve hviezdy za Reynoldsa a Kathryn Newton. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli je to tím, že jsem si érou Pokemonů prošel, ale tohle je tak správnej hollywoodskej blockbuster, jakej tady hrozně dlouho nebyl. Čerpá z myšlenky japonských stvoření a vytváří překrásný kyberpunkový svět Ryme City ještě předtím, než to bylo celosvětově módní po příchodu jedné počítačové hry. Já se teda hodně bavil. Obsahem je to úplně vzorový dobrodrůžo, ale v tom světě mi bylo hodně fajnově. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Je to na pi(ka)chu... Jakkoli se to v trailerech tváří vyspěle, tak ve výsledku nejde o blockbuster, nejde dokonce ani o rodinný film, ale o film pro děcka základní školou povinná. Což není špatně, a synátor to náležitě ocenil, ale chtě nechtě to působí jako promarněná příležitost (v čele s nosným, ale naprosto nepromyšleným a nevyužitým soužitím lidí s pokémony). Speciálně když i jako film pro děcka je to sice solidní, ale přeci jen tuctovější než by se na látku s tak nesporným potenciálem slušelo. Z vod nezáživného a nezapamatovatelného průměru to tahá něco málo dobrých nápadů, scéna "Letterman viděl Nolanův Počátek" a eskapády samotného Pikachu. I těch je však, poněkud překvapivě, výrazně méně než by jeden čekal. Pokud bude pro filmové pokémony nějaké příště, tak by to chtělo necílit výhradně na ty nejmenší v obecenstvu, obsadit (ne)herce s aspoň špetkou talentu a vyměnit střihače za někoho, kdo chápe, že scény by v ideálním případě měly navazovat. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (18)

  • V době uvedení filmu existuje zhruba 800 pokémonů, avšak ve filmu se jich objeví jen něco kolem 60. (NiWi)
  • Film vznikl na podkladě hry „Detective Pikachu“ od společnosti Nintendo. (P. J. D.)
  • Než Tim (Justice Smith) vypne televizy v otcově bytě, můžeme si všimnout, že v ní hraje fiktivní film ze Sám doma (1990) – „Angels with Filthy Souls“. (SeBig)

Související novinky

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)

Reklama

Reklama