Pokémon: Detektiv Pikachu

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní / Sci-Fi / Fantasy

USA / Japonsko, 2019, 104 min

Na pokemonech jsem vyrůstal a byl jsem zvědav, ale ve výsledku jsem zklamán až přílišnou infantilností. Ryan Reynolds dabujícího Pikachu je super. byť humor není tak efektní jak být měl a trošku mě zklamává samotná dějová linie, protože se film vydal cestou spíše typickou pro sequel. Rozhodně bych uvítal více lovení pokémonů v divočině a duely v arénách, což by bylo zábavnější i věrnější tomu, co znám z dětství. Jako oddychovka ok, ale potenciál měl být vyšší. 60%(21.5.2019)

Keď toto oznámili chytal som sa za hlavu a hovoril si, že to už aká konina ich napadla točiť pokémonov, určite je aj lepší film do čoho investovať. Ani trailer ma nepresvedčil o opaku a furt som si myslel, že to bude somarina, ale tak prečo si to nepozrieť, keď som voľakedy na tom fičal aj ja. Ach, pamätám časy, keď som mal celý album pokémonov, dokonca aj tých strieborných a zlatých...ale dosť spomínania, vychýlili sme sa s kurzu. Kde som to skončil. Jaj už viem, takže som sa na to ako bývali milovník, týchto japonských postavičiek pozrel. A bol som celkom prekvapený. Nie s toho ako to vyzerá, vizuálom si ma to nezískalo, ale skôr tým, že tento film funguje a dokáže naservírovať nielen dávku nostalgie, ale aj vtipne momenty. Príbeh nebol zlý mal čím zaujať a celkom je dosť sranda sa na to pozerať a menovať si s frajerkou všetky tie mená pokémov, ktorých sme poznali a zároveň sa predbiehať kto pozná viac. :) Lenže to bol iba úvod. Potom to nadšenie prešlo a ostal už iba film, ktorý dokáže zabaviť, je vtipný a dobre plynie, ale že by ma strhol to nemôžem povedať. Na druhu stranu ani som sa nenudil. Casting sa vydaril, mladý Smith potiahol v pohode, Pikachu mu dobre sekunduje (obzvlášť v slovenskom dabingu to ma gule). Som zvedavý s čím sa vytiahnú v dvojke, ale nemám pocit, že už niečím svet pokémonov dokáže prekvapiť. Toto bavilo aj príbehom aj vtipmi. 70% - 3*(15.8.2019)

6/10. Pohodová rodinná zábava, ve které jde pochopitelně hlavně o představení co největší porce roztodivných příšerek a o seznámení díváků s novým filmovým světem - na úkor všeho ostatního. Snímek jede na půl plynu a ne a ne se pořádně odvázat a Poké svět naplno využít. Jo, šlape to, pořád se něco děje a hlavní cílovka (10 let?) bude spokojená - jen by to příště chtělo větší odvahu. Více: https://www.youtube.com/watch?v=pibC0AT3DTc(8.5.2019)

• xxmartinxx

Nevidí se často profesionální hollywoodský film realizovaný tak mizerným řemeslem - kamera a střih jsou tu opravdu podivně amatérské. A nemyslím tím divné stylistické volby, ale základní neschopnost řadit záběry a snímat objekty. Nehledě na to, jak strašně pomalý ten film je - těžko se věří, že film o Pokémonech může být tak nudný a šedivý. Kéž by byla alespoň rozpracované japa-noirová stylizace, ale vzhledem k tomu nudnému a špatnému řemeslu...(16.6.2019)

Celý tento fenomén, okolo mňa v minulosti preletel. Ale neodsudzoval som ho ( až do doby Pokémon Go ). Tento hraný celovečerák ma ale pobavil. A zrejme to bude len a len vďaka Ryanovi Reynoldsovi ( hlasovo ), ktorý si tu opäť púšťa pusu na špacír a zrejme jeho Deadpoolovské ego bude preňho podobne štipľavý bič, ako bol pre Johnnyho Deppa Kapitán Jack Sparrow.(2.11.2019)

• - Spoiler: Když Pikachu při výslechu Mr. Mima vysloví větu: „Můj problém je, že odstrčím lidi a pak je viním z toho, že odešli,“ dává nám tím vlastně nápovědu, že Pikachu je ve skutečnosti Timův (Justice Smith) otec, který ho opustil, když byl malý. (NiWi)

• - Na filmu spolupracoval RJ Palmer, který před lety ukázal své kresby realisticky vypadajících Pokémonů na DeviantArt, kam chodí i fanoušci série. Filmový designer viděl jeho verze Pokémonů a natolik ho to zaujalo, že se zeptal Palmera, zda-li by chtěl pracovat na filmu. RJ Palmer nabídku přijal, a tak ve snímku můžeme sledovat jeho um. (3T)

• - Propojení se seriálem Pokémon (od r. 1997) a tedy kánonem zajišťuje Mewtwo, se kterým se setkal Ash v animovaných filmech. (LordArthas)