Reklama

Reklama

Pokémon: Detektiv Pikachu

 • USA Pokémon: Detective Pikachu (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Záhadné zmizení špičkového detektiva Harryho Goodmana přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima (Justice Smith), aby začal pátral po tom, co se stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (HBO GO)

(více)

Zajímavosti (18)

 • Ve filmu můžeme vidět následující Pokémony: Aipom, Arcanine, Audino, Blastoise, Bouffalant, Braviary, Bulbasaur, Comfey, Cubone, Ditto, Dodrio, Doduo, Eevee, Emolga, Flabébé, Flareon, Gengar, Golurk, Graveler, Greninja, Growlithe, Gyarados, Haunter, Charizard, Charmander, Jigglypuff, Joltik, Kingler, Lickitung, Loudred, Ludicolo, Magikarp, Magnemite, Machamp, Mewtwo, Mismagius, Morelull, Mr. Mime, Octillery, Pangoro, Pancham, Pidgeot, Pidgeotto, Pikachu, Psyduck, Purrloin, Rattata, Riolu, Rufflet, Slaking, Sneasel, Snorlax, Snubbull, Squirtle, Togepi, Torterra, Totodile, Treecko, Venusaur. (NiaWolf)
 • Lucy (Kathryn Newton) má v seriálu zelený indický elektromobil G-Wiz, který vyráběla automobilka Reva. (FIAT 500)
 • Propojení se seriálem Pokémon (od r. 1997) a tedy kánonem zajišťuje Mewtwo, se kterým se setkal Ash v animovaných filmech. (LordArthas)
 • Pikachu si zpívá úvodní znělku 1. série seriálu Pokémon (od r. 1997), ta zazní ve filmu ještě jednou během interview ve studiu. (LordArthas)
 • Filmový štáb úzce spolupracoval s The Pokémon Company, aby zajistil maximální věrnost předloze. Samotný Ken Sugimori dohlížel na umělecké koncepty a také u natáčení byl přítomen speciální expert na téma Pokémonů. Byl třeba kladen důraz, aby poukazování na jednotlivé Pokémony bylo ve správných rodech (v případě Bulbasaura „to“, jelikož jde o bezpohlavní druh), nebo aby co nejvíce odpovídala i váha. Například Psyduck váží okolo 18 kg a i když tuto váhu filmaři pro účely natáčení snížili, Kathryn Newton (Lucy) přesto měla zejména v akčních scénách co dělat, aby své „břímě“ utáhla. (Ryuuhei)
 • V době uvedení filmu existuje zhruba 800 pokémonů, avšak ve filmu se jich objeví jen něco kolem 60. (NiWi)
 • Než Tim (Justice Smith) vypne televizy v otcově bytě, můžeme si všimnout, že v ní hraje fiktivní film ze Sám doma (1990) – „Angels with Filthy Souls“. (SeBig)
 • Natáčelo se od 15. ledna do 1. května 2018 v Coloradu a v Anglii (Surrey, Herfordshitre a Hampshire). (Varan)
 • První zmínka o mluvících Pokémonech se objevila už v roce 1996, ale Game Freak nebyl spokojen s mluvícími pokémony. (petr.koca)
 • Značka „Pokémon“ byla v době uvedení filmu nejdražší mediální franšízou. (DatZerain)
 • Film vznikl na podkladě hry „Detective Pikachu“ od společnosti Nintendo. (P. J. D.)
 • Na filmu spolupracoval RJ Palmer, který před lety ukázal své kresby realisticky vypadajících Pokémonů na DeviantArt, kam chodí i fanoušci série. Filmový designer viděl jeho verze Pokémonů a natolik ho to zaujalo, že se zeptal Palmera, zda-li by chtěl pracovat na filmu. RJ Palmer nabídku přijal, a tak ve snímku můžeme sledovat jeho um. (3T)
 • Seriál Pokémon (od r. 1997) je původně inspirován RPG hrou „Pokémon Green a Red version“, která pro Nintendo Gameboy vyšla 27. února 1996. Příhodné je, že tento film je zase inspirován veleúspěšnou hrou „Pokémon Go“. (3T)

Související novinky

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek…

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva…

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom…

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office…

Reklama

Reklama