Black Clover (TV seriál)

Black Clover

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2017, 51x24 min

• Jeoffrey

Po poslední episodě tohle možná (nemyslím si) ještě přepíšu, ale 46 dílů a pořád tak nějak o tom samém? Myslím, že jsem viděl dost na to, abych mohl s klidem říct, že Black Clover je podprůměrný zástupce žánru shounen, který má všechny největší klišé, odpornosti a zvěrstva, která nám jiná velká díla tohoto žánru ukázala. Zkrátka vezměte to co vás štvalo v Narutovi, Bleachi, One piece, Fairy Tail a mnohých dalších a dejte to dohromady do jednoho seriálu. Takže tu máme neskutečně otravného, ukřičeného a předimenzovaně odhodlaného hlavního hrdinu, proti kterému je Ichigo milý chlapec, Naruto kliďas a Luffy úžasný sympaťák. Aby všechno bylo ještě více podtržené, tak má Asta hlas příjemný asi jako mimozemšťan Alzák v kombinaci s hejnem vran. Co se episod týká, tak každá začíná tak 3 minutovou rekapitulací, která zbytečně ubírá čas ději a zase jednou až příliš často dostáváme ve vypjatých okamžicích dosti nepatřičné a atmosféru ničící flashbacky, které sice nemají třeba délku celých episod, ale stejně ruší. Souboje jsou jak vystřižené z Bleache, kdy musí hrdina dostat minimálně 3x přes držku, aby opět vstal ("Mada mada...") v nejpříhodnější okamžik, náhodou našel další nové schopnosti a pak konečně vyhrál. K dokonalosti tomu už chybí jen Dragon Ballovské levlení až na ultra- super- duper-božskou úroveň a ještě dál, ale i tohle může přijít... Vedlejší postavy jsou povětšinou jen hromada klišé šablon, které jsou tu proto, aby vyplňovaly čas v mezidobí, než se náš hrdina znovu zvedne v souboji, občas nějak (opakovaně tím samým) rádoby pobavily a sloužily jako motivace, protože "síla přátelství" přeci musí zvítězit. Jejich vývoj je stejný jak u hlavního hrdiny, dostávají po hubě, aby pak našli novou sílu a znovu dostali po hubě, nebo se nechali zachránit od někoho dalšího (většinou našeho "Mada mada..." Asty). No a příběh? "Já chci být Wizard King!" - to už tu bylo (Pirate King, Hokage)... K tomu magické guildy jako když zkřížíte ty z Fairy Tail s oddíly z Bleache. Když si to shrnu a zopakuji, tak je Black Clover jen neoriginálním a podprůměrným shounenem u kterého mě drží asi jenom to, že mám tenhle žánr rád (protože akce, souboje...) + že to má pro mě poměrně sympatické a zajímavé fantasy prostředí (které mě chytlo už jen tou obrovskou lebkou démona na začátku...) + že tam je alespoň jedna cool postava (Yami). Zatím 4/10(21.8.2018)

• Scalpelexis

[Shlédnuty 3 epizody, drop] Kdybych býval byl zlomyslný, tak vám doporučím před puštěním si zesílit repráky na maximum a vy byste přišli o všechnu elektroniku v dosahu, okna a sluch. "Mluvení" hlavního hrdiny je totiž nová evoluce maniakálního řevu, který nepředváděla ani legenda v tomto oboru Eren Yaegar z Attack on Titan. Šablonovitý shounen ve všech směrech, který docela dobře vypadá (až na ty odporné CGI řetězy, které mi připomínají traumatickou zkušenost z Hand Shakers) a obsahuje humor pro nejmenší, mimo jiné během 3 prvních dílů stihl 2 fulltime fillery a představil nám totálně imbecilního hlavního hrdinu. Jediné, co umí říct, je pouze "Sestro, vem si mě za muže!" a "Já budu Králem čarodějů!", chová se jak dítě a huláká na lesy. Rozumím, Black Clover má náběh na to stát se jedním z těch nekonečních šónenů typu Fairy Tail nebo Naruto (prý je v plánu 51 epizod prozatím) se svými typickými žánrovými stereotypy. Pokud vás to baví, směle do toho, ale mě tahle absence inteligence odpuzuje.(3.10.2017)

Hlavní postava nechutně uřvaná, ale jinak to první epizoda docela přesvědčivá! No, viděl jsem 12 dílů, chtěl jsem tomu dáš šanci, ale zatím to je naprosto průměrný shounen.(3.10.2017)