Epizody(12)

DaweForeman

Hlavní záporák "Z" se snaží zničit různé světy za neznámým účelem. To se mu celkem daří i přes odpor hrdinů z jednotlivých světů. Ti se náhle po zničení jejich světů ocitnou v jednom a tom samém světě, který je ústředím všech událostí. Zde narazí na obyčejnou středoškolačku, která bude hrát ve všem důležitou roli - jakou ale, to musí teprve hrdinové zjistit, a především musí zastavit Zeda a obnovit jejich světy. Tak by se nějak dal shrnout začátek příběhu bez větších spoilerů. V prvních dvou třetinách anime je to taková ta typicky japonská hrdinská podívaná typu Power Rangers. Takže o spoustu klišé a kýčovitosti není nouze. Když je ale člověk překlene do poslední třetiny, tak teprve začne příběh nabírat určitou hloubku - psychologické (vztah mezi dcerou a otcem; sebestřednost vs. dobročinnost), morální (tenká linie mezi dobrem a zlem) a filosofické otázky (co od života čekat). Příběh jako takový je špatně zpracován a člověk nemůže od něho očekávat něco komplikovaného nebo světaborného, prostě tam je a tím to hasne (nemastný, neslaný). Největším plusem na tomto anime je především animace, kdy je vidět next-gen zpracování v podobě počítačové grafiky (sice je tam ještě několik fyzikálních prvků, které by potřebovali doladit, ale už takhlenc je to veliký pokrok oproti ostatním seriálům, které mají jen naprosto kýčovitou počítačovou animaci). Také se není čemu divit, když to dělalo studio, které pracovalo na např. Appleseedu nebo Biohazardu. Pořád je to ale ještě krůček od nejlepšího, protože nej grafiku má momentálně pro mě nejnovější Captain Harlock. V závěru zmínim už jen hudební stránku, která není špatná. ()