poster

Just Because! (TV seriál)

 • Japonsko

  ジャストビコーズ!

 • Japonsko

  Just Because!

 • USA

  Just Because!

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2017, 12x24 min

 • skretik
  **

  mozno by to bolo mile... a pekne a romanticke... keby to nebolo slow slow slow paced slice of school life anime... este pomalsie ako pomale... ale na zaspavanie vecer pri anime super... uz tyzden to pozeram a vzdy pri epizode zaspim :D... aposledne styri epizody som pozerala stylom klik klik dopredu, fakt som tu pomalost nedavala... ah, aby som nezabudla... ta animacia behu je HROZNAAA :D(6.2.2018)

 • FritoleXx
  ****

  Velmi příjemné a milé překvapení žánru romantického anime. Někoho nejspíš odradí příliš pomalé tempo plné záběrů na město, vlaky či nadzemky a dialogy s dlouhým mlčením či jednoslovnými reakcemi. Melancholie z toho přímo srší. Příběhově jde pak o zcela typický milostný mnohoúhelník, jen s tím rozdílem, že se zdejší postavy nechovají tak... japonsky. Nečekejte tedy přehršel vtípků, perverzních narážek či bizarních situací. Just Because! je dospělé jak jen to v rámci posledního ročníku střední školy jde. Jediné, co mě mrzí je, že má oblíbená postava z toho všeho vyšla nakonec nejhůře. Ale tak už to bývá, většina bude se směřováním příběhu nejspíš spokojená.(5.6.2018)

 • Danken07
  ****

  Toto anime mám strašne rád, svojou normálnosťou mi pripomína Tsuki ga Kirei. Som rád, že vznikajú tieto originálne slice of life romantické anime, ktoré sú aspoň trocha odlišné od ostatných anime a dúfam, že každy rok vznikne jedno takéto anime. Ale ako každe anime aj toto ma pár problémov. To čo ma na tomto anime nebavilo boli epizody 10-12, tieto epiz. boli strašné nudné, predvidateľné a strašné pomalé (väčšina ľudi to hovorila už od začiatku, ale pomalé a nudnejšie sa stalo až od 10 epiz.; teda aspoň pre mňa). Plusom tohto anime sú aj skvelé postavy, ktoré som si zamiloval v prvých 10 epiz., ktoré sa venovali každej postave (tím myslím našých 5 hl. charakterov), čo naopak väčšine ľudí prišlo nudné a pomalé. Najviac sa mi však páčila ta úžasne pokojná atmosféra.(9.6.2018)

 • DaweForeman
  ****

  Když si to tak vezmu, tak jsou to naprosto průměrné každodenní události v bězném životě se špetkou nadšení, odvahy a starostí. Takže to může vyznět kompletně normálně, ale to je na tom speciální, protože se to tváří dospěle a ne jako v ostatních anime, kde je člověk přecpanej všema těma ecchi prvkama a klasickýma klišé nebo něčím naprosto šíleně typickým pro Japončíky. Láska zasazená do reálného prostředí a událostí, takže se s tím člověk celkem může i sžít a celkem souhlasí s problémy, které jednotlivé postavy mají. Po "Kimi no iru machi" bych řekl druhá nej romantika s reálným zasazením, protože přece jenom tohle může "trochu" působit monotónně. Animace je suprová (až na ten rozmazaný konec - což je detail), design se držel celkem realitě (smysl pro jednotlivé detaily, že v okolí nemusí být jen čistě nádherné věci a vše je dokonalé, ale že se tam nacházely i věci, které se prostě v každodenním životě vyskytují). Po hudební stránce to bylo velice příjemné.(30.12.2017)

 • Rachi
  ****

  Po prvním díle si nejsem tak jistá , jakým směrem se to bude ubírat. Ovšem oslovila mě melancholická nálada , která mě uvedla do příběhu. Eita Izumi se po 4 letech vrací do rodného města, kde nastupuje v druhé polovině třetího ročníku na střední školu. Setkává se zde se starými spolužáky . Jedním z nich je jeho nejlepší kamarád ze základní školy Haruto Souma se kterým hrával baseball.(15.10.2017)