poster

Kino no tabi: The Beautiful World - Animated Series (TV seriál)

 • Japonsko

  キノの旅 -the Beautiful World- the Animated Series

 • USA

  Kino's Journey: The Beautiful World - The Animated Series

Animovaný / Dobrodružný / Psychologický

Japonsko, 2017, 4 h 36 min (Minutáž: 23 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

 • Jeoffrey
  ***

  Nová a moderní zpracování známých anime sérií se v poslední době jen málokdy povedou a vždy se najdou příznivci té původní série, kteří budou tvrdit, že nové zpracování je podstatně horší. U Kino no Tabi je to opět pravda, oproti originálu je to slabší, animace není již tak hezká a využití CGI je opět na škodu, hudba také nedokresluje atmosféru tak skvěle jako v první sérii a zkrátka pryč je ta kouzelná atmosféra, kterou fanoušci milovali. Ale je to opravdu takový strašný průšvih? Příběhy jsou pořád poměrně promyšlené a skoro vždy nějak překvapí, dialogy mezi Kino a Hermesem jsou vcelku líbivé a obě tyto postavy stejně jako Shizu a jeho skupina mi prostě byly sympatické. Chápu, že bych měl být naštván, měl bych se zlobit, že z kouzelného anime udělali něco takového, ale pořád musím uznat, že v této sezóně je to nadprůměr a v té záplavě anime, co jsem viděl je to pořád díky příběhům, postavám a pár povedeným momentům dle mého průměr. Jistě na takovouhle sérii je průměrné hodnocení málo a pro mě osobně je to samo o sobě zklamáním, že to na mě tak působí, ale na lepší to nemá a kdybych chtěl dát horší, tak bych zase musel jít a přehodnotit velké množství již viděných anime, protože horších věcí než nové Kino no Tabi jsem viděl opravdu hodně... 6/10(22.12.2017)

 • SonGokussj
  *

  Po 2 dílech: Oproti sérii z roku 2003 je nové zpracování nemastné neslané. Dokonce degradoval i audiovizuální projev. Tatam je záhadná hudba, chvíle ticha se záběrem na celou tvář, podivné výrazy a hra světel a barev, které každému "kuni" (státu, země) zvýraznila jeho psychologický podtext... 2. episoda je dokonce extrémně zrychlený, zředěný a profiltrovaný příběh z 2 episod původního zpracování, na které jsem se kvůli porovnání ihned kouknul a je to nebe a dudy... Budu sledovat dál, prozatím je to vyloženě urážka starší série...(16.10.2017)

 • Akira777
  *****

  Nějak nechápu tohle nižší hodnocení, zvlášť když se to nelíší od různých příběhu z anime roku 2003. Možná lidem vadí, že hlavní postavou je dívka, ale před tím to nevadilo, možná lidem vadí že příběhy jsou epizodní, ale to též nevadilo před tím, atmosféra ta také přece nevadila? Tak co vadí? Pořád to nějak nechápu, Jediný co zde chybí, je ta tajemná hudba co byla prostě v roce 2003, což bylo plus, jenže tady máme plus v podobě zjištění jak si vedou při svých cestach i ostatní hlavní postavy, který též v novele mají svojí kapitoly. Jestli ovšem kvůli tomuhle se dává míň, tak je mi to celkem líto.(6.2.2020)

 • Terezinka198
  ****

  Každý díl, jiné místo, jiný příběh. Některé příběhy zaujaly, jiné ne až tak moc, ale přesto to byla krásná podívaná. S Kino a jejím mluvícím motocyklem zkoumáme svět, potkáváme nové lidi. Líbezná grafika vás svádí sledovat další díly, soundtrack je jen pohlazení po duši. Neviděla jsem původní verzi, takže nemohu porovnávat. Ale doufám, že to brzy změním. Slabší 4*.(18.8.2019)

 • q66
  *

  V jádru to vlastně není ani tak rozdílné od originálu - stále stejně plytké a průhledné, stále stejně epizodické, jen ve všech směrech mnohem horší a nově adaptovaný obsah asi taky budou ty horší části zdrojového materiálu, a kromě toho tomu chybí všechna subtilnost originálu. No, doporučit nemůžu ani ten originál - a remake, který dělá z průměrného seriálu naprostou katastrofu doporučit nemůžu už vůbec. 2+/10(24.12.2017)